میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۳
 
 
دیدگاه ترودویی
اقدام به اخراج معلم مسلمان کانادایی به خاطر داشتن حجاب در حالی موجی از اعتراض مردمی را...
اقدام به اخراج معلم مسلمان کانادایی به خاطر داشتن حجاب در حالی موجی از اعتراض مردمی را به همراه داشته است که جاستین ترودو در مصاحبه پایان سال خود از واکنش دولتش به قانون سکولاریسم کبک، معروف به لایحه ۲۱، که استفاده از نمادهای مذهبی در محل کار توسط کارمندان دولتی در مناصب قدرت را ممنوع می‌کند، دفاع کرد و در مورد اینکه چرا دولتش مخالفت خود را به جای اقدام عملی علیه این قانون محدود به کلمات کرده، گفت که دفاع از حقوق فقط وظیفه دولت‌ها نیست. ترودو گفته است که کبکی‌ها در حال حاضر این موضوع را در دادگاه به چالش می‌کشند و او ابتدا اجازه می‌دهد این روند قبل از انجام هر گونه اقدام قانونی خود انجام شود.
این رویکرد به ظاهر قانونمدارانه از سوی ترودو در حالی صورت می‌گیرد که از یک سو گزارش‌ها نشان می‌دهد مسلمانان و بومیان در کانادا همچنان از حقوق اولیه حتی حق رای ازاد و آب آشامیدنی سالم محروم هستند و از سوی دیگر طی افشای قتل عام ۱۵۰ هزار کودک بومی کانادایی در مراکز شبانه‌روزی وی از عذرخواهی هم خودداری کرده و خواستار عذرخواهی واتیکان شده است، در حالی اقدام آمریکا در تبرئه نظامیان قاتل خانواده ۱۰ نفر در کابل افغانستان خشم جهانی را به همراه داشته است که کانادا در برابر آن سکوت کرده است .
در همین حال کانادا از تامین کنندگان اصلی سلاح سعودی برای کشتار مردمی یمن بوده است. این رویکرد از سوی ترودو در حالی صورت گرفته است که در اقدامی تامل برانگیز اخیرا کانادا در سازمان ملل قطعنامه حقوق بشری علیه ایران ارائه کرده است و در قبال هواپیمای اوکراینی در حالی که ایران عاملان آن را مجازات کرده است همچنان به هوچی‌گری‌های به ظاهر بشر دوستانه ادامه می‌دهد. مجموع این دو گانگی‌های رفتاری از سوی سران کانادا این حقیقت را برای افکار عمومی جهان آشکار ساخته که رویکردها و ادعاهای به اصطلاح حقوق بشری کانادا نه از روی صداقت رفتاری لبکه صرفا بر اساس منافع و اهداف سیاسی سران کشور است و نه تنها صلاحیت اظهار نظر حقوق بشری را ندارند بلکه در بسیاری از موارد به عنوان نسل کشان و قاتلان بشریت باید مورد بازخواست و مجازات قرار گیرند.
کد مطلب: 120956
 
Share/Save/Bookmark