میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۵
 
 
وقتی وزیر دفاع اوکراین به ناتوانی گنبد آهنین اعتراف می‌کند
فروپاشی زودهنگام توهم ضدایرانی «لاپید» و «بایدن»
فروپاشی زودهنگام توهم ضدایرانی «لاپید» و «بایدن»
 
وزیر دفاع اوکراین در حالی به ناتوان سامانه موشکی گنبد آهنین اسراییلی اذعان کرد که شاید یکی از پیامدهای مهم این اعتراف فروپاشی زودهنگام توهم ضد ایرانی مقامات آمریکا و اسراییل در تشکیل سامانه یکپارچه ضد موشکی علیه ایران در منطقه بوده است.
جو بایدن فردا در حالی راهی منطقه می‌شود که وی و مقامات رژیم صهیونیستی ادعای ایجاد سامانه هوایی یکپارچه ضد ایرانی با کشورهای عربی علیه ایران با پاتریوت آمریکایی و گنبد آهنین اسراییلی را سر می‌دادند حال آنکه اعتراف وزیر دفاع اوکراین به ناکارآمدی گنبد آهنین پس از اذعان عربستان به ناتوانی پاتریوت‌ها این رویای آمریکایی- صهیونیستی را فرو پاشید. جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در روزهای آینده راهی غرب اسیا خواهد شد که محور آن را نیز دیدار از سرزمین‌های اشغالی و عربستان و در نهایت برگزاری نشست با سران برخی کشورهای عربی تشکیل می‌دهد. همزمان با این سفر وی در یادداشتی در واشنگتن پست ادعای ایجاد سامانه مشترک دفاعی برای کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی را مطرح کرد. همچنین جان کربی سخنگوی کاخ سفید ادعای ایجاد سامانه یکپارچه دفاع هوایی در منطقه را مطرح کرده‌اند. پیش از آن نیز بنت نخست وزیر سرنگون شده و لاپید نخست وزیر موقت صهیونیست‌ها در کنار گانتز وزیر جنگ این رژیم مدعی ایجاد سامانه هوایی و دفاع موشکی مشترک آمریکایی، عبری و عبری شده بودند. مجموع این ادعا حول یک محور بوده و آن مقابله با توان موشکی و پهپادی ایران است. این ادعاها در حالی صورت گرفته است که «الکسی رزنیکوف» وزیر دفاع اوکراین اعلام کرد که این کشور به دلیل ناکارآمدی «گنبد آهنین» رژیم صهیونیستی، نیازی به این سامانه ندارد.
رزنیکوف در جریان کنفرانس به میزبانی شرکت رسانه‌ای و مجله آمریکایی «فوربس» توضیح داد که گنبد آهنین برای اوکراین ناکارآمد است.اولکسی رزنیکوف ادامه داد: «گنبد آهنین (برای محافظت) در برابر موشک‌های با سرعت کم و ارتفاع پایین که اساسا در گاراژ ساخته می‌شدند ساخته شد. گنبد آهنین در برابر موشک‌های کروز و بالستیک محافظت نمی‌کند. ». وی تاکید کرد من به (فلسطین اشغالی) سفر با کارخانه‌ها وموسسات اسرائیلی گفتگو کردم، گنبد آهنین برای دفاع در برابر موشک‌هایی با سرعت کند و ارتفاعی کم تولید شده است و گویی قرار است موشک‌هایی را رهگیری کند که در انباری یک خانه تولید شده باشند. پیش از این ناتوانی پاتریوت‌های آمریکایی برهمگان آشکار شده بود آنجا که آرامکو سعودی هدف موشک‌ها و پهپادهای یمنی قرار گرفت. مجله آمریکایی نیوزویک نوشت که ویدئوهای “رسوایی” نشان می‌دهد که دو موشک پاتریوت ساخت آمریکا در رویارویی با موشک‌های بالستیک یمنی در هوا شکست خورده و دومین موشک هم موفق رهگیری اهداف نشد و به نظر می‌رسید که در جهت مخالف سر خورد و ناگهان به زمین افتاد. در همین حال در زمان حمله موشکی یمنی‌ها به ابوظبی، مکنزی فرمانده وقت نیروهای آمریکایی در منطقه ضمن اذعان به ضعف پاتریوت‌ها در رهگیری موشک‌های یمنی ها، از پناه‌بردن نیروهای آمریکایی به پناهگاه در زمان این حمله خبر داد. نکته مهم آنکه رویا پردازی بایدن و صهیونیست‌ها در ایجاد ائتلاف ضد ایرانی در حوزه مردمی نیز گسترش یافته است چنانکه کمیته "یاری فلسطین" در مصر اعلام کرد که قصد دارد فعالیت‌هایی را با عنوان "اعراب علیه عادی سازی" با هدف مخالفت با ائتلاف نظامی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با اسرائیل برگزار کند.
کمیته حمایت از فلسطین در مصر اعلام کرد که این همایش‌ها شامل برگزاری یک نشست سیاسی در روز ۱۶ ژوئیه؛ روز برگزاری نشست "ناتو عربی" است تا به گوش جهان صدای مردم درباره دفاع از منافع و سرنوشت و آزادی‌شان را برساند.این همایش‌ها تحت عنوان "اعراب علیه عادی سازی" و با هدف مخالفت با ائتلاف نظامی است که قرار است با مشارکت کشورهایی از شورای همکاری خلیج فارس، مصر، اردن، عراق و حضور اسرائیل تحت عنوان "ناتوی عربی" تشکیل شود.این کمیته در بیانیه‌ای اعلام کرد: در سایه تبلیغات و ادعاهای دروغین برای استقبال از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در جریان سفرش به منطقه و اهداف آشکار آن؛ الحاق رژیم صهیونیستی به منطقه و اعلام ائتلاف نظامی برای مقابله با تهدیدهای موجود باید به اهداف واقعی سفر بایدن توجه کرد. این اهداف تقسیم منطقه به طوایف مختلف و اداره جنگ نیابتی است. آمریکا منابع گاز و نفت منطقه را به غارت می‌برد و سلطه خود را بر جهان عربی از طریق اسرائیل افزایش می‌دهد تا عقب نشینی خود در اروپا بعد از شکست در اوکراین را جبران کرده و نزاع بین المللی را به منطقه بکشاند. ما از ملت عربی به ویژه ملت مصر می‌خواهیم با پیمان‌های مشکوکی که امنیت و صلح جهان عربی را تهدید می‌کند مخالفت کنند. در همین حال وزیر خارجه اردن اخیرا هرگونه مشارکت در ائتلاف ضد ایرانی را اعلام و مصر نیز مخالفت خود را با این طرح مطرح کرده بود. مقامات سعودی نیز از طریق الکاظمی نخست وزیر عراق به تهران پیام دادند که به دنبال چنین ائتلافی نمی‌باشند. در این میان البته در ادامه جوسازی‌های دروغین صهیونیست‌ها علیه ایران نخست‌وزیر جدید رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با رییس جمهور ترکیه از او برای همکاری در زمینه آن‌چه «تلاش‌های ایران برای آسیب رساندن به شهروندان اسراییلی در ترکیه» خوانده شده، قدردانی کرد.یائیر لاپید، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه از همکاری این کشور در زمینه خنثی‌کردن آنچه «تلاش‌های ایران برای آسیب رساندن به شهروندان اسراییلی در ترکیه» عنوان شده است، قدردانی کرد.این اقدام در حالی صورت گرفته که ترکیه هرگز ادعای صهیونیست‌ها علیه ایران تایید نکرده و در حد ادعاهای دروغین رسانه‌ای باقی مانده است.
کد مطلب: 123197
 
Share/Save/Bookmark