میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۴۶
 
 
آخر هفته با تلویزیون نمایش 12 فیلم سینمایی و تلویزیونی از شبکه های سیما
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «پیشکش»، «بی‌سلاح»، «نبرد جبار»، «شبکه جهانی»، «عملیات گروه ویژه»، «جی ویرو»، «گروه همراه»، «زندگی کولی وار»، «منطقه 9»، «جنگ»، «مبارزین کهکشان» و «ارثیه شوم» پنجشنبه و جمعه 23 و 24 اردیبهشت از شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، تهران و سیمای استان‌ها پخش می‌شود.

شبکه یک
به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم سینمایی «پیشکش» به کارگردانی جاستین دراکس پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه ساعت 22 ازشبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.
«پیشکش» داستان "هنری" یک نویسنده کتاب کودکان است که کمی منزوی است و دوستان چندانی ندارد. یکی از معروفترین کتابهایی که نوشته "مارتی، سگ آبی" نام دارد. تصویرگر این کتاب، تنها دوست او "رودی" بوده است که پس از انتشار و گل کردن کتاب می‌میرد. اما "هنری" همچنان در رویاهایش او را می‌بیند و با هم صحبت می‌کنند. از طرفی ناشر شرکت "هنری" شخصی به نام "آرتور" است که یک تصویرگر جدید به نام "لوسی" را به "هنری" معرفی کرده و درخواست می‌کند آنها با هم کار کنند.
فیلم سینمایی «پیشکش» محصول سال 2007 آمریکا می‌باشد.
فیلم تلویزیونی «بی‌سلاح» جمعه 24 اردیبهشت‌ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: زیارت حرم شش گوشه امام حسین(ع) وسایر اهل بیت باعث جلای روح و تقویت ایمان هر فرد مسلمانی است. ولی گاهی اوقات بسیار مسائل مهم‌تر از زیارت این بزرگان در پیرامون ما احساس می‌شود که ما بی‌خبریم.
قهرمان داستان که قصد زیارت کربلا را دارد در مشاهده یکی از دوستان و همرزمان سابقش قصد دارد به جای زیارت، به دوستش و خانواده او کمک کند و از بحرانی که در آن قراردارند رهایی بخشد.

شبکه دو
فیلم سینمایی «نبردِ جبار» به کارگردانی تتسو شینوهارا محصول سال 2009 ژاپن پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه ساعت 45/23 ازشبکه دو سیما پخش می‌شود.
داستان فیلم سینمایی «نبردِ جبار» با بازی میتسورو فوکیکوشی و یوشیکونی داچین درمورد «ایزومی کوراموتو» دختری است که نامه‏ای را دریافت کرده است. او نمی‏داند که این نامه چیست فقط می‏فهمد که مربوط به پدربزرگش است. او یکی ازهم‏ دوره‏ای‏های پدربزرگش به نام آقای «سوزوکی» را پیدا می‏کند و از او می‏خواهد که ماجرا را برای او توضیح دهد. سوزوکی می‏گوید که «تاکایوکی» پدربزرگ ایزومی، یکی از فرماندهان برتر نیروی دریایی ژاپن بوده که در سال آخر جنگ جهانی دوم در جایی که همه نیروی نظامی این کشور به‏جز زیردریایی تحت فرماندهی تاکایوکی از بین رفته بودند دست از نبرد و مقاومت بر نمی‌دارند.
فیلم سینمایی «شبکه جهانی» جمعه 24 اردیبهشت ماه ساعت30/17 ازشبکه دو سیما پخش می‌شود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: مکس تکنسین امنیت دسترسی به اطلاعات شبکه‌ای است. تلفن همراه مشکوکی به آدرس اتاق وی در هتل محل اقامتش ارسال می‌شود. روی این تلفن همراه پیام‌های تلفنی از طرف شخصی که به نظر می‌رسد همه‌جا مکس را زیرنظردارد مخابره می شود. پیروی مکس ازپیام‌های کوتاه سبب موفقیت او روی یک دستگاه بخت‌آزمایی می‌شود. به تدریج مقامات هتل نسبت به رفتار او مشکوک می‌شوند. درهمین زمان مأموران مخفی شورای امنیت ملی امریکا نیز به سراغ او می‌آیند و دوبار نسبت به جان مکس سوء قصد می‌شود. «شبکه جهانی» به کارگردانی گرک مارکز و تهیه کنندگی استیو ریچاردزو با بازی ادوارد برنزوشین وست در سال 2009 ساخته شده است.

شبکه سه
فیلم سینمایی «عملیات گروه ویژه» به کارگردانی اندی نگ پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه ساعت 30/20 از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود.
در خلاصه داستان فیلم آمده: یکی از افراد گروه ویژه پلیس مبلغ زیادی را به نزول خواری به نام هانگ مقروض است و تقریباٌ هر روز و به هر بهانه ای از طرف او تحت فشار قرار می‌گیرد. از طرفی گروهی تبهکار در شهر به مکان‌های پولشوئی و رد و بدل کالاها و اموال محله رفته و افراد را می‌کشند و پولها را می‌دزدند. پلیس مذکور در طی اتفاقاتی با این گروه تبهکار مواجه و ناخواسته در یکی ازعملیات‌های آنها شرکت می‌کند، ولی در نهایت و انتهای فیلم به کمک نیروی پلیس رفته و از مخمصه‌ای که قرار گرفته نجات می‌یابد. سیمون یوآن، مگی نیو و لام کاتونگ درفیلم سینمایی «عملیات گروه ویژه» محصول سال 2008 هنگ کنگ به ایفای نقش پرداختند.
فیلم سینمایی «جی ویرو» ساخته پونیت سیرا صبح جمعه ساعت 30/11 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.
درفیلم سینمایی «جی ویرو» با بازی فردین خان می‌بینیم: جي مأمور مخفي پليس است كه قصد نفوذ به يك باند تبهكار قاچاق مواد مخدركه سركرده آنها فردي به نام تجپال است را دارد كه به همين منظور با يكي از اعضاي اين گروه كه پسري به نام ويرو است طرح دوستي مي‌ريزد. ويرو پسري است كه از راه دزدي ماشين‌هاي لوكس و گران قيمت امرار معاش مي‌كند. فیلم سینمایی «جی ویرو» محصول سال 2009 کشورهند می‌باشد.
فیلم سینمایی «گروه همراه» به کارگردانی لاو وینگ چونگ جمعه 24 اردیبهشت ماه ساعت 45/23 از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود. در خلاصه داستان فیلم آمده: اینبار سرپرستی افراد گروه ویژه را به خانمی به نام (می) داده‌اند که گروه دیگری که سابقاً سرپرستی شان را پلیسی به نام (سم) به عهده داشت از وضعیت موجود ناراضی می‌شوند. در نهایت گروه برای یافتن باند تبهکار و سارقی به منطقه حومه شهر که کوهستانی و جنگلی است فرستاده می‌شوند. اما با توجه به شرایط نامناسب و نا آشنا گروه ویژه دچار مشکلاتی می‌شوند. یکی از افراد پلیس که به تنبلی معروف است طی اتفاقی با تبهکاران مواجه می‌شود و با کمک وی و اهالی روستایی نزدیک در نهایت باند تبهکار متلاشی می‌شود.
سیمون یام و مجیا شیو در فیلم سینمایی «گروه همراه» محصول سال 2008 کشور هنگ کنگ ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه چهار
فیلم سینمایی «زندگی کولی وار» به کارگردانی اکی کاریز ماک پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه ساعت 40/15از شبکه چهارسیما پخش می‌شود.
داستان فیلم با بازی ماتیو پلون واولین دی دی، درباره یک نویسنده است که به دلیل فقر و بی پولی خانه‌اش را از دست می‌دهد و یک فرد دیگر خانه‌اش را اجاره می‌کند. او بازمی گردد و ادعا می‌کند وسایل خانه مال اوست پس اجازه دارد در این خانه زندگی کند. دوست نویسنده که خود نقاش است از راه می‌رسد و سعی می‌کند بین مرد تازه وارد و دوست نویسنده‌اش آشتی برقرار کند. در نهایت آنها تصمیم می‌گیرند سه نفری در خانه زندگی کنند. زندگی آنها در همین خانه کوچک و فقیرانه به دوستی تبدیل می‌شود.
فیلم سینمایی «زندگی کولی وار» محصول سال 1992 کشورهای فنلاند، فرانسه و ایتالیا در ژانر کمدی و درام ساخته شده است. فیلم سینمایی «منطقه 9» به کارگردانی نیل بلومکامپ جمعه 24 اردیبهشت ساعت 30/20 در قالب برنامه «سینما 4» از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.
در این فیلم با بازی شارلتو کوپلی و جیسون کوپ می‌بینیم: موجودات فضایی با یک سفینه غول پیکر در آفریقا به زمین آمده اند و در یک منطقه قرنطینه زندگی کثیفی را می‌گذرانند. آنها دارای سلاح‌های خاص خود می‌باشند که تنها خودشان قادر به شلیک می‌باشند. دولت تصمیم می‌گیرد آنها را خلع سلاح کند.

شبکه تهران
فیلم سینمایی «جنگ» به کارگردانی فیلیپ جی اَتول 40 دقیقه بامداد روزجمعه 24 اردیبهشت ماه ازشبکه تهران پخش می‌شود.
داستان درمورد تام لون و جك كرافورد دو پلس قديمي و دو دوست خيلي صميمي هستند كه بيشترماموريت‌ها را با همديگرانجام مي دهند. اين دو دوست پس ازچندي مامور مي شوند تا گروهي قاچاقچي خلافكار را كه از راه دريايي قاچاق مي كنند، دستگير و يا از بين ببرند كه در جريان انجام اين ماموريت بعد از يك زد و خورد، تام به كمك جك موفق مي شود تا بيشتر اعضاي اين گروه را از بين ببرد و محموله قاچاق را متوقف كند كه باعث موفقيت اين دو پليس در اين ماموريت مي شود.
جت لی، جیسون استتام، جان لون و دِوُن آوکی درفیلم سینمایی «جنگ» محصول سال 2007 آمریکا در ژانر حادثه‌ای و هیجانی به ایفای نقش پرداختند.
فیلم سینمایی «مبارزین کهکشان» جمعه 24 اردیبهشت ساعت30/14 ازشبکه تهران سیما پخش می‌شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده: مردی که درجریان سقوط هواپیما توسط یک جنگلبان پیدا می‌شود به طورمعجزه آسایی از مرگ نجات یافته، با طی زمان قدرت بدنی خود را بدست می‌آورد. از طرفی گروهی به دنبال این مرد هستند که از طرف مردی با نفوذ که تحت کنترل نیروهای شیطان است می‌باشند. مرد موفق به فرار از دست آنها شده، اما باید به مبارزه ادامه دهد.
الکساندر بالیوف، آندری چوبچنکوف، آلکسی دیمیتریوف و والری گریوف درفیلم سینمایی «مبارزین کهکشان» به کارگردانی کنستانتین ماکسیموف محصول سال 2009 روسیه در ژانر حادثه ای، ماجراجویی، فانتزی، تخیلی و هیجانی ایفای نقش کرده اند.
فیلم سینمایی «ارثیه شوم» به کارگردانی کورنیه ینهالانی جمعه 24 اردیبهشت ساعت 14 ازسیمای استانها پخش می‌شود. درخلاصه داستان فیلم آمده: یکی ازاعضای گروهی تبهکار و آدمکش که قتل‌های زنجیره‌ای بسیاری انجام می‌دادند و زمین و اموال مقتولان را صاحب می‌شدند عاشق دختری می‌شود که بسیار خوب و مهربان بود. یک روز زمانی که با دختر بود بقیه اعضای گروه به یک پیرمرد حمله می‌کنند و او را می‌کشند. دختر که شاهد این ماجرا بود گریه می‌کند و به اومی گوید که چقدر از این افراد متنفر و فراری است. فیلم سینمایی«ارثیه شوم» محصول کشور هندوستان در ژانرحادثه‌ای و درام ساخته شده است.
کد مطلب: 41989
 
Share/Save/Bookmark