میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶
 
 
شکست بزرگ پروژه «اعتصاب‌نمایی» در تهران
بررسی‌های میدانی در سطح شهر حاکی از شکست بزرگ پروژه «اعتصاب‌نمایی» دشمن دارد و با عنایت به شکست سنگین این پروژه، آخرین میخ به تابوت ناامنی در ایران اسلامی توسط مردم کوبیده شد.
به گزارش مهر در ۸۳ روز گذشته، دشمنان قسم‌خورده این مرز و بوم بار دیگر و به بهانه واهی فوت مرحومه «مهسا امینی» کشور را مورد حملات تروریستی و رسانه‌ای خود قرار دادند؛ اما مهم‌ترین تفاوت قائله اخیر در کشور با ماجراهای پیش از آن، ترکیبی بودن جنگی است که به ملت ایران اسلامی تحمل شده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی در همین زمینه و در دیداری که در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با صدها تن از دانش آموزان داشتند، گفتند: در جنگ ترکیبی چند هفته اخیر، آمریکا، رژیم صهیونیستی بعضی از قدرت‌های موذی اروپا و برخی گروهک‌ها، همه امکانات خود را برای ضربه زدن به ملت ایران به میدان آوردند اما ملت به دهن بدخواهان زد و آنها را ناکام گذاشت. به نظر می‌رسد اشاره مقام معظم رهبری بر ناکام بودن دشمن در رسیدن به اهداف شوم آن‌ها، دلالت بر خنثی‌سازی پروژه‌هایی دارد که به‌صورت پی در پی از سوی دشمنان در کشور اجرایی و دنبال می‌شد.

پروژه‌های ناکام دشمن در ۸۳ روز گذشته
بازوان رسانه‌ای جریان ضدایرانی، در ابتدای امر و به‌منظور گرم نگهداشتن آتش اغتشاش در کشور، «پروژه کشته‌سازی» را اجرایی و عملیاتی کرد و بر همین اساس، سعی در کشته‌سازی اشخاص از قومیت‌های مختلف به‌منظور ایجاد تفرقه و اختلاف میان اقوام گوناگون ایرانی را داشت.
به‌موازات پروژه کشته‌سازی، دشمن برای روشن نگهداشتن آشوب در کشور، سعی در ایجاد تشنج و اختلاف در میان دانشجویان و در دانشگاه‌های مختلف را داشت؛ اما با اقدام به‌موقع مسئولان عالی کشور و ایجاد فضای گفتمان در فضای دانشگاه‌ها، تیر دشمن بار دیگر به سنگ خورد.
با آغاز بازی‌های جام جهانی و حضور جمهوری اسلامی ایران در این دوره از مسابقات، جریان رسانه‌ای دشمن، پروژه «ایران‌ستیزی» با رویکرد ملی نبودن تیم ملی را مورد پیگیری قرار داد و پیوست رسانه‌ای خود را بر مدار تضعیف و تحقیر روحیه ملی‌گرایی ایرانیان تنظیم کرد؛ اما واکنش مردم در پی برد تیم ملی ایران در مقابل تیم ملی ولز، پوشالی بودن این پروژه را به رخ کشید و خیلی زود توسط مردم در نطفه خفه شد.

حساب ویژه جریان رسانه‌ای دشمن بر پروژه «اعتصاب‌نمایی»
آخرین پروژه دشمن که مورد پیگیری ویژه دستگاه رسانه‌ای آن قرار دارد، مساله اعتصابات سراسری است که از چندی پیش با فراخوان‌های متعدد مورد پیگیری قرار گرفت و بر همین اساس از شهروندان ایران اسلامی خواستند تا در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذرماه با تعطیلی کسب و پیشه خود و پیوستن به اعتصابات، مانع زندگی عادی و روزمره شهروندان شوند. هم‌زمان با آخرین روز از فراخوان جریان ضدایرانی موسوم به «اعتصابات سراسری» به خیابان‌ها، معابر و میدان‌های اصلی پایتخت رفتیم تا وضعیت فعالیت کسبه در سومین روز از فراخوان دشمن را روایت کنیم.

فعالیت عادی و روزمره در خیابان منوچهری و جمهوری اسلامی
بازدید میدانی از راسته چمدان‌فروش‌ها در خیابان منوچهری حکایت از فعالیت عادی کسبه و تردد عادی شهروندان داشت. در خیابان جمهوری اسلامی نیز هم‌چون روزهای گذشته تردد شهروندان و فعالیت کسبه در حال انجام بود. در محدوده میدان بهارستان و خیابان مصطفی خمینی که راسته کفش‌فروشان محسوب می‌شود، فعالیت روزمره شهروندان و کسبه در حال جریان بود و در کوچه کوکب نیز رینگ و لاستیک‌فروشان مشغول فعالیت بودند.
کاسبان محدوده خیابان امیرکبیر نیز مانند روزهای گذشته پذیرای مشتریانی‌ بودند که به‌دنبال وسایل تزئینی برای خودرو خود هستند. در خیابان ناصرخسرو نیز فعالیت کسبه به‌مانند روزهای قبل در جریان بود.

بازار بزرگ تهران؛ شلوغ‌تر از روزهای قبل
بازار بزرگ تهران حتی شلوغ‌تر از روزهای قبل بود،مشتریان و عابران در گذرهای بازار بزرگ تهران مشغول پیاده‌روی و چانه‌زنی با فروشنده‌ها بودند.
زندگی و کسب رزق حلال در خیابان سعدی جنوبی، خیابان لاله زار و خیابان مفتح مانند روزهای گذشته جریان داشت و در میدان هفتم تیر علاوه بر مغازه‌داران، دست‌فروشان نیز مشغول به فعالیت بودند. خیابان ولیعصر و خیابان انقلاب اسلامی نیز مانند همیشه در ساعات ظهر پذیرای دانشجویانی بود که مشغول گشت زدن در معابر آن‌ها بودند و در خیابان ایرانشهر فعالیت عادی لوازم اداری فروشان جریان داشت. بررسی‌های میدانی در سطح شهر حاکی از شکست بزرگ پروژه «اعتصاب‌نمایی» دشمن دارد؛ به ‌طوری‌ که از دیروز محتوای منتشر شده در راستای پروژه اخیرالذکر در رسانه‌های وابسته به جریان تجزیه ‌طلب کاهش محسوسی داشته است؛ چرا که با توجه به عادی بدون فعالیت کسبه و صاحبان مشاغل در سطح شهر، عملاً فرصتی جهت عرض اندام برای این رسانه‌ها پیش نیامد. با توجه به شکست‌های پی در پی پروژه‌های دشمن که پیش‌تر به آن‌ها اشاره شد، به نظر می‌رسد که پروژه اعتصاب‌نمایی، آخرین تلاش دشمن برای زنده نگهداشتن جریان آشوب در کشور محسوب می‌شود و با عنایت به شکست سنگین این پروژه، آخرین میخ به تابوت ناامنی در ایران اسلامی توسط مردم کوبیده شد.
کد مطلب: 124592
 
Share/Save/Bookmark