میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰
 
 
پس از فولاد نوبت به نفت رسید
پرونده سنگین دیگری در راه است
پرونده سنگین دیگری در راه است
 
پس از فساد مالی در فولاد مبارکه اصفهان که در نتیجه تحقیق و تفحص مجلس از این مجموعه بزرگ آشکار شد و نام‌هایی از برخی مسئولین سابق دولت تدبیر و امید نیز دیده شدف اکنون نوبت به تحقیق و تفحص از وزارت نفت است که این مسئله نیز به دولت پیشین باز می‌گردد.
فساد مالی فولاد مبارکه به ۹۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد که در چند فقره مانند خرید لباس به مبلغ ۱۹۰ میلیارد تومان و یا پرداخت حقوق نزدیک به ۸۰ میلیون تومان ماهانه به مدیر روابط عمومی این مجموعه تنها بخشی از تخلفات فولاد اصفهان است. مسئولین وقت فولاد اصفهان این سازمان تولیدی بزرگ و سود آور را با ارث پدری خود اشتباه گرفته بودند که اینگونه فساد مالی مرتکب شده‌اند!
در حالی که فولاد مبارکه اصفهام یک مجموعه دولتی است و درآمد آن نیز باید به حساب بیت المال واریز شود اما مسئولین وقت آن ۱۹۰ هزار میلیارد تومان فساد مالی داشتند که رقم زیادی است.
قوه قضاییه پس از گزارش تحقیق و تفحص از این مجموعه بزرگ تولد فولاد به پرونده ورود کند و هم اکنن که افکار عمومی جامعه نیز مطالبه رسیدگی قضایی این مسئله را دارند به تک تک آنهایی که در این تخلفات گسترده دست داشتند رسیدگی کند. اکنون نوبت به وزارت نفت رسیده است که به نظر می‌رسد از فساد مالی فولاد مبارکه اصفهان بیشتر باشد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از انتخاب اعضای هیئت رئیسه هیئت تحقیق و تفحص از وزارت نفت خبر داد. مالک شریعتی نیاسر سخنگوی کمیسیون انرژی در گفتگو با مهر، اظهار کرد: اولین جلسه اعضای هیئت تحقیق و تفحص از وزارت نفت در محل کمیسیون انرژی مجلس برگزار شد. وی بیان کرد: هادی بیگی نژاد، علی خضریان، حبیب آقاجری و کیوان مرادیان، به ترتیب به عنوان رئیس، نواب رئیس اول و دوم و دبیر هیئت تحقیق و تفحص از وزارت نفت انتخاب شدند.
کد مطلب: 123629
 
Share/Save/Bookmark