میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۰۲
 
 
بحران اسکناس، دردسر تازه آبی‌پوشان
بحران اسکناس، دردسر تازه آبی‌پوشان
 

بحران مالی در باشگاه استقلال این روزها به اوج رسیده و بازیکنان این تیم صدای‌شان به آسمان برخاسته است. پرواضح است که این مشکل اکنون گلوی استقلال را فشرده و این تیم چند گامی تا زمین خوردن فاصله ندارد.
البته خود مدیران نیز از این وضعیت خسته شده اند و شاید بزودی مدیران این تیم نیز همچون بازیکنان، نهادهای بالادستی را تهدید به کناره گیری از سمت خود کنند.
پس از انتشار اخبار اعتراض بازیکنان این تیم و تهدید به جدایی از جمع آبی پوشان در حاشیه تمرینات تیم فوتبال استقلال منصور پورحیدری خبر منتشر شده در محافل خبری را تائید کرد و مدعی شد ممکن است قلعه‌نویی نیز از ادامه همکاری با باشگاه استقلال انصراف دهد که پس از این اتفاق سایر همکاران وی نیز از استقلال جدا می‌شوند.
به محض انتشار اظهارنظر منصور پورحیدری در رسانه‌های خبری خیلی زود این مساله به تیتر نخست رسانه‌های گروهی تبدیل شد، به گونه‌ای که تمام رسانه‌ها از شکل گیری بحرانی جدید در اردوی استقلال تهران خبر دادند، پیش بینی رسانه های گروهی خیلی زود تبدیل به واقعیت شد چون امیر قلعه نویی پس از بازی دوستانه تیمش برابر مس کرمان به تندی علیه مدیران وزارت ورزش و جوانان سخن گفت و وزیر ورزش و جوانان را با سخنانی تند مورد خطاب قرار داد.
امیر قلعه نویی در پایان دیدار تداکارتی تیمش برابر مس کرمان که یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید درباره این که قصد استعفا دادن دارد، گفت: درباره این مسئله باید فتح‌ا...‌زاده صبحت کند. ما صحبت هایی با او و هیات مدیره انجام دادیم و همه خصوصا بازیکنان تحت فشار هستند و تمام دغدغه ما بازیکنان هستند. کسی مانند میلاد میداودی از برج پنج سال گذشته تاکنون پولی دریافت نکرده است.
وی ادامه داد: مردم هم کمی کم لطف هستند و با این که ما نتیجه می گیریم و آن‌ها مشکلات ما را می دانند باز بی مهری‌هایی از سوی آن‌ها می بینیم از طرف بازیکنان هم تحت فشار هستیم. فردی می‌آید و می گوید که اجاره منزلش عقب افتاده است و این‌ها مشکلاتی است که فشار می‌آورد. من هم تا حدی صبر و تحمل دارم و بالاخره آب و روغن قاطی می‌کنم(!) از بازیکنان و همکارانم تشکر می‌کنم که خالصانه
تلاش می‌کنند.
امیرقلعه نویی بیان کرد: فکر می کنم بعضی‌ها دوست ندارند تیم ما شکل بگیرد ۵۰ درصدی که یک مدیر عامل باید درآمدزایی کند انجام شده است. ولی حالا شرایط ما حاد است و جای تعجب دارد که کسی توجه نمی کند. همه تیم‌های دولتی تاکنون پول گرفته‌اند به جز استقلال. چنین شرایطی برای استقلال خوب نیست و فکر می کنم با شرایط روحی که من دارم کار برای ما مشکل است. کارمان به جایی رسیده است که به دنبال این هستیم که برای بعضی از افرادی که عضو کادر پشتیبانی تیم هستند یک میلیون تومان جور کنیم. در حال حاضر فوتبال به این شکل نیست و برای من جای تعجب دارد که چرا عباسی نسبت به این موضوع بی تفاوت است.
سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: اگر سه امتیاز بازی عقب مانده را بگیریم، حداقل کنار سپاهان قرار می گیریم، اما شرایطی ایجاد شده است که فکر می کنم نمی‌خواهند نتیجه بگیریم و به همین دلیل پول تزریق نمی کنند. اگر ملوان که یک باشگاه خصوصی است و استقلال را کنار بگذاریم ۱۶ تیم دیگر همه از دولت پول گرفته‌اند. تنها تیمی که چیزی نگرفته استقلال است. در پرسپولیس رویانیان مدیریت کرده و توانسته به تیمش پول تزریق کند. این مسائل وجود دارد اما می بینیم باز روی سکوها اتفاقات دیگری می افتد. برای اولین بار است که فکر می کنم نباید از حق خودم می گذشتم و به استقلال می‌آمدم. من به خاطر مردم آمدم، اما دارم کم‌لطفی می بینم. زمانی ما به عشق مردم و پیراهن کار می کردیم و آن زمان سکوها با ما همدل بودند.
وی در ادامه مصاحبه‌اش گفت:‌ به این نتیجه رسیدم که در این مملکت اگر کسی سالم کار کند ریشه‌اش را می‌زنند، اگر مخلصانه کار کند به او کم لطفی می‌کنند و اگر قصد کار کردن داشته باشد باز هم با او کار دارند. برای اولین بار است که کم لطفی زیادی می بینم و این مسئله برایم سنگین است.
وی در پاسخ به این سوال که از این شرایط خسته شده است یا خیر؟ گفت: خسته نشدم. ما نازی‌آبادی‌ها خستگی ناپذیریم ولی باز کم لطفی‌هایی از سکوها می‌بینیم. شاید باید بگوییم تشخیص مردم اشتباه است که این طور نیست.
قلعه نویی با بیان این‌که خط دهی روی سکوها وجود ندارد گفت: این مسئله وجود ندارد اما خودم کمی از این بی معرفتی‌هایی که ایجاد شده است خسته شده‌ام.
وی درباره ساموئل و پیوستنش به پرسپولیس نیز گفت: اگر تا نیم فصل بودم درباره این مسئله تصمیم گیری خواهیم کرد.
وی در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که باید به عنوان یک استقلالی عرق داشته باشد گفت: عرق دیگر تا چه اندازه باید باشد. ما مرد روزهای سخت هستیم، ولی وقتی عده‌ای روی سکوها معرفت ندارند. چه کار باید کرد؟ وقتی در فینال جام حذفی باختیم باز هم مردم ۱۰ دقیقه ما را مورد تشویق قرار دادند اما نمی دانم معرفت بعضی‌ها کجا رفته است. حتما باید به خاطر پول کار کنیم تا عزیز شویم.
سرمربی تیم استقلال همچنین درباره وضعیت فابیو جان‌واریو نیز گفت: اگر شما می دانید که کی برمی‌گردد من هم می‌دانم. ما واقعا با کمترین امکانات کارمان را پی گرفته‌ایم. زمانی که آمده‌ام گفتم تمرین‌هایم در کمپ برگزار شود و اجاره‌ای که قرار است به زمین بدهیم برای همین کمپ خرج کنیم. به خاطر مردم و پیراهن استقلال کوتاه آمده‌ایم و حتی از بزرگترین قرارداد تاریخ که شاید تا ۱۰ سال دیگر هم مطرح نشود. ولی رفتاری عکس آن را می‌بینیم. "ردی" هم به ما اضافه نشده است.
وی ادامه داد: از روز اول هم می دانستم که مشکل وجود دارد و آمدم وقتی که پول داشته باشند سراغ قلعه نویی نمی‌آیند. اما در گذشته روی سکوها این بی‌معرفتی‌ها وجود نداشت. در حال حاضر حتی پزشکان تیم هم ۱۳ میلیون خرج کرده‌اند و آن را دریافت نکرده‌اند.
قلعه‌نویی ادامه داد: بخشی از درآمدزایی که باشگاه باید انجام می داد تامین شده است اما وزارت ورزش کاری نکرده است. فکر می کنم دوست ندارند استقلال نتیجه بگیرد. دو سه میلیارد برای یک وزارتخانه مبلغ زیادی نیست. اما نمی دانم چرا بعضی از نمایندگان که چیزی نمی دانند صحبت‌های بیخودی را انجام می دهند. شنیدم که یکی از نمایندگان در مجلس گفته است که پول بیت المال به استقلال و پرسپولیس می‌دهند اما یک نفر به عنوان نماینده مردم باید مطالعه کند تا وقتی صحبت می کند حرف‌هایش درست باشد.

کد مطلب: 77502
 
Share/Save/Bookmark