میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۰۶:۵۷
 
 
مدير اجرايي نمايشگاه هشتم ايران پلاست خبر داد
برگزاری هشتمین نمایشگاه ایران پلاست با حضور۵۰۰ شرکت ایرانی و خارجی
برای گرفتن وام باید شش ماه در نوبت ماند، اما برای برگزاری یک نمایشگاه بین‌المللی سه ماه قبل، تاریخ را اعلام می‌کنند
برگزاری هشتمین نمایشگاه ایران پلاست با حضور۵۰۰ شرکت ایرانی و خارجی
 

مدیر اجرایی هشتمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست از برگزاری این نمایشگاه با حضور ۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی از ۲۰ کشور جهان خبر داد.
به گزارش سياست روز علی شالباف در نشستی خبری با اشاره به برگزاری این نمایشگاه گفت: بالغ بر ۴۰۰ شرکت ایرانی و ۱۰۰ شرکت خارجی از ایتالیا، فرانسه، اتریش، کره جنوبی، چین، ترکیه، عربستان سعودی، تایلند، تایوان و برخی دیگر از کشورها در پنج بخش به ارائه محصولات خود می پردازند.
وی افزود: بیشترین متقاضیان در گروه کالاهای ساخته شده و نیمه ساخته می باشند که ۲۲۰ شرکت را تشکیل می دهند که در فضایی بالغ بر هفت هزار متر مربع و در چهار سالن محصولات خود را ارائه می دهند.
وی تصریح کرد: دومین گروه شامل ماشین آلات و تجهیزات پلیمری با ۱۰۰ شرکت هستند که سه سالن با چهار هزار متر مربع را به خود اختصاص داده اند.
وی گروه سوم را مواد اولیه ذکر کرد و گفت: در این بخش ۸۰ شرکت در چهار سالن در فضایی بالغ بر چهار هزار متر مربع حضور دارند. شالباف، گروه های بعدی را خدمات فنی و مهندسی و کامپوزیت های پلیمری عنوان کرد و افزود: در این بخش نیز ۸۰ شرکت حضور دارند که پنج سالن با ۱۵۰۰ متر مربع فضا به آنها اختصاص داده شده است.
وی نمایشگاه بین المللی ایران پلاست را بزرگترین گردهمایی صنعت پتروشیمی کشور ذکر کرد و جهت دهی به اهداف کلان حوزه نفت، گاز و پتروشیمی را از اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد. 

نزدیک به ۱۰ هزار متر مربع تقاضای خارجی داشتیم
بر اساس اين گزارش همچنين سرپرست نمایشگاه بین المللی ایران پلاست عنوان کرد:در مرحله اول ثبت نام ۱۰ هزار متر مربع تقاضای خارجی داشتیم که بدلیل طولانی شدن صدور مجوز و دریافت فضای نمایشگاهی با کاهش این میزان رو به رو شدیم.
روح اله وحید کیانی اظهار داشت: در برگزاری این نمایشگاه از مسائل سیاسی صدمه نخوردیم و هیچ گونه مشکلی بابت تحریم متوجه برگزاری نمایشگاه نشد.
وی افزود: زمان زیادی را برای دریافت مجوز از سوی سازمان توسعه تجارت و دریافت فضا از شرکت سهامی نمایشگاه ها از دست دادیم که این امر تاثیر بسزایی در کاهش متقاضیان
داشت. وی با ابراز تاسف از اعلام زمان برگزاری نمایشگاه تنها سه ماه قبل از موعد مقرر گفت: برای گرفتن وام باید شش ماه در نوبت باشیم، اما برای برگزاری یک نمایشگاه بین‌المللی سه ماه قبل تاریخ را اعلام می‌کنند و از سوی دیگر به خاطر همزمانی برگزاری این نمایشگاه با نمایشگاه دام و طیور مقرر می‌شود که به جای سالن‌های غربی، سالن‌های شرقی نمایشگاه بین المللی به نمایشگاه پتروشیمی اختصاص داده شود.
کیانی با بیان این که، ارزآوری نمایشگاه با تعداد ميهمانان باید سنجیده شود، نه تعدد غرفه‌ها، تصریح کرد: ما حاضریم خریداران واقعی محصولات را همراهی کنیم و جلسات و بازدیدهای مختلفی را برای آن‌ها شکل دهیم.
وی با اشاره به تنظیم نظام نامه نمایشگاه برای نخستین بار در کشور اظهار کرد: شورای سیاست گذاری چکش کاری نظام نامه را انجام داده است و در آن نحوه ارتباط ذینفعان با نمایشگاه، چگونگی عملیاتی شدن پروژه‌ها، بحث ستاد خبری، مجری کتاب و نمایشگاه بررسی می‌شود.
سرپرست هشتمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با تاکید بر این‌ که، در نظام نامه تبیین شده تا سیاست گذاری و مدیریت نمایشگاه توسط کلیه ذینفعان اعم از خصوصی و دولتی انجام شود، به یک خلا در نظام ‌نامه اشاره کرد و افزود: باید در نظام نامه مشخص شود که نمایندگان صنعت چگونه تعیین می شوند. وی یادآور شد: امسال نمایندگان صنعت توسط مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران تعیین شدند، اما باید در دوره‌های دیگر مشخص شود که نمایندگان صنعت چگونه باید انتخاب شوند.
کیانی با تاکید بر این ‌که، نمایشگاه بین المللی تعریف دارد و باید پایگاه دائمی و دبیرخانه داشته باشد اظهار کرد: متاسفانه نمایشگاه‌های کشور ما به هیچ عنوان این مبنا را ندارند و این موضوع بسیار نگران کننده است.
گفتنی است هشتمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست از چهاردهم تا هفدهم آبان ماه با حضور ۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

کد مطلب: 77962
 
Share/Save/Bookmark