میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰
 
 
دنیای خارج شده از مدار
دنیا سال‌های طولانی است که از مدار خارج شده و می‌رود تا به دنیای بی قانون تبدیل شود...
دنیا سال‌های طولانی است که از مدار خارج شده و می‌رود تا به دنیای بی قانون تبدیل شود. هیچ قانونی بر روی زمین دوام ندارد، بلکه این قدرت است که تعیین می‌کند، هر که قدرت داشته باشد می‌تواند بر مشکلات فائق آید و طرح و برنامه‌ دشمنان را نابود کند،‌ اگر ضعیف باشید، ‌یک لقمه چرب و شیرین برای دیگران خواهید بود.
ماجرای نفتکش ایرانی که یونان آن را توقیف کرد نشان می‌دهد که تا چه اندازه قوانین بین المللی در دنیا حاکم است! اما ایران گفته بود و در عمل هم نشان داده بود که اگر یکی بزنند ۱۰ تا خواهند خورد و در پاسخ به این راهزنی دریایی دو نفتکش یونانی در آبهای خلیج فارس توقیف شد. ایران اگر قدرت نداشت آیا می‌توانست پاسخ راهزنی یونان و آمریکا را بدهد؟!
روز گذشته از یک پایگاه فوق سری ارتش جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد که همان مؤلفه‌های قدرت است، قدرتی که علاوه بر بازدارندگی،‌ جایگاه ایران را در معادلات منطقه‌ای و جهانی افزایش می‌دهد و قدرت چانه زنی جمهوری اسلامی را بالا می‌برد.
شهر زیر زمینی پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران که بسیار محرمانه و راهبردی است از سوی سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و امیر موسوی فرمانده کل ارتش بازدید شد و باعث واکنش،‌ شگفتی، خشم و ترس دشمنان گشت.
پهپاد در میان تسلیحات نظامی جایگاه خود را یافته و به یک سلاح راهبردی تبدیل شده است تا جایی که در جنگ‌های گوناگون همچون جنگ قره باغ میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان تأثیر خود را نشان داد و در جنگ اوکراین نیز یکی از تجهیزات و تسلیحات تعیین کننده است.
جمهوری اسلامی ایران به واسطه تهدیداتی که از سوی دشمنان می‌شود، سعی کرده است ابزار و ادوات نظامی که نیاز دارد در داخل تولید کند، ‌تسلیحات جنگی و نیروهای مسلح قدرتمند عاملی بازدارنده در مقابل تهدیدات و جنگ‌های سخت است که از سوی دشمن به کشورهای ضعیف تحمیل می‌شود.
شهر زیر زمینی پهپادی ارتش از پهپادهایی بهره می‌برد که می‌تواند در هر جنگی تعیین کننده باشد. اعتراف همراه با وحشت صهیونیست‌ها از توانایی بالای پهپادی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که این سلاح تا چه اندازه کاربردی در میدان جنگ است، علاوه بر آن وجود موشک‌های نقطه زن و دور برد در نیروهای مسلح در کنار پهپادها، هر دشمنی را از جنگ با ایران باز می‌دارد.
اکنون در عرصه نظامی، وجود هواپیماهای جنگنده چند میلیارد دلاری نسل پنجم یا ششم، به صرفه نیست و می‌توان با هزینه بسیار کمتر اقدام به ساخت موشک‌ها و پهپادهایی کرد که ویرانگرتر از جنگنده بمب افکن‌هایی است که به سادگی هدف موشک‌های پدافند هوایی قرار می‌گیرند.
و روشن است که کشورهایی همچون جمهوری اسلامی ایران ناگزیر به تولید قدرت هستند چرا که کشورهای سلطه گر و استکباری نمی‌توانند چشم طمع ناپاک خود را از روی ایران بردارند و هر روز و هر ساعت مشغول توطئه و نیرنگ علیه جمهوری اسلامی ایران هستند و تنها راهی که وجود دارد و ایران نیز در حای سپری کردن این راه است، افزایش قدرت سخت و نرم خود در دنیای بی قانون است.
نوع واکنش غرب به رفتار طرف مقابل و واکنش ایران نشان می‌دهد که وقاحت سیاسی آنها از اندازه گذشته چرا که دزدی دریایی آنها که به دزدیدن نفت و نفتکش ایرانی ختم شد قانونی است، اما توقیف دو نفتکش یونانی در آبها خلیج فارس زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی نام‌گذاری می‌شود. سپاه پاسداران قاطعانه اعلام کرده که اگر نفتکش ایران رفع توقیف نشود، یونان ۱۷ نفتکش دیگر نیز در خلیج فارس دارد که توقیف خواهد شد.
با وحشیگری‌های این چنینی تهدید کنندگان امنیت ایران باید تند برخورد کرد و واکنش قاطع و بازدارنده داشت.
زمانی که انگلیس نفتکش ایران را دزدیده بود،‌ یک نفتکش انگلیسی در آبهای خلیج فارس توقیف شد و همین اقدام باعث شد تا دزدان انگلیسی نفتکش ایران را آزاد کنند و ایران نیز نفتکش انگلیس را رفع توقیف کرد.
غرب زبان دیپلماسی و گفت‌وگو نمی‌داند تنها زبانی که برای آنها مفهوم دارد زبان قدرت است باید با آنها با زبان زور و قدرت سخن گفت.

نویسنده: محمد صفری
کد مطلب: 122729
 
Share/Save/Bookmark