میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶
 
 
ولادیمیر پوتین:
ما حزب‌الله را یک جریان سیاسی مهم می‌دانیم
ما حزب‌الله را یک جریان سیاسی مهم می‌دانیم
 
در واکنش به تحرکات کشورهای اروپایی و آمریکا که برآنند تا حزب‌الله را گروهی تروریستی معرفی کنند رئیس‌جمهور روسیه تصریح کرد مسکو حزب‌الله را یک جریان سیاسی مهم در لبنان می‌داند.
«ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه گفته که مسکو حزب‌الله را یک «نیروی سیاسی مهم» در لبنان به شمار می‌آورد. ولادیمیر پوتین گفته روسیه، امکان کمک به تحقیقات در حادثه انفجار بیروت را بررسی خواهد کرد و آماده است تصاویر ماهواره‌ای از آن در اختیار مسئولان لبنانی قرار دهد.
او درباره حزب‌الله گفت: «نظرها درباره حزب‌الله از یک کشور به کشور دیگر فرق می‌کند اما ما آن را یک جریان سیاسی مهم در لبنان می‌دانیم.»دولت آمریکا در سال‌های گذشته به شدت برای کاهش محبوبیت حزب‌الله در لبنان تلاش کرده است. واشنگتن در همین راستا، کشورهای اروپایی را برای تروریستی اعلام کردن کل حزب‌الله تحت فشار شدید قرار داده است. آمریکا همچنین چندین بانک و شخصیت لبنانی را به اتهام ارتباط حزب‌الله در فهرست تحریم قرار داده است.
این تصمیم در حالی اتخاذ شده که حزب‌الله، یکی از مهمترین احزاب سیاسی لبنان است. در انتخابات چند پیش پارلمان لبنان هم با وجوداقدامات آمریکا علیه این حزب، بخش بزرگی از کرسی‌ها در اختیار ائتلاف مورد حمایت حزب‌الله قرار گرفت.اقدامات آمریکا در لبنان بارها مورد انتقاد کارشناسان و تحلیلگران سیاسی قرار گرفته که می‌گویند حزب‌الله نقش مهمی در حفظ آرامش و ثبات لبنان و مبارزه با گروه‌های تروریستی و افراطی در منطقه داشته است. رئیس‌جمهور روسیه اضافه کرد: «ما با همه جریان‌های لبنان برای حفظ امنیت، ثبات و صلح در این کشور همکاری می کنیم. ما همواره حل و فصل اختلافات از طریق گفت‌وگو را تشویق می‌کنیم.» لازم به ذکر است طی یک سال گذشته کشورهای اروپایی در لوای طرح فرانسه برای کمک اقتصادی و سیاسی به لبنان، ضمن تشدید دخالت‌ها در امور داخلی این کشور، افزایش فشارهای اقتصادی علیه لبنان را اجرا کرده‌اند که به آشوب‌های خیابانی ناشی از بحران سوخت منجر شده است. ابتکار عمل حزب الله منبی بر واردات سوخت از ایران زمینه ساز ناکامی این طرح شد که ثبات و امنیت را بار دیگر به لبنان باز گرداند.
کد مطلب: 120127
 
Share/Save/Bookmark