میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵
 
 
آمریکا در انتظار واکنش ایران
آمریکا در انتظار واکنش ایران
 
پس از اغتشاشات اخیر در ایران، که با فتنه‌گری گروهای ضدانقلاب خارج نشین مانند کومله و دمکرات به وجود آمد، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در یک تصمیم قاطع و ویرانگر، پایگاه‌ها و مواضع ضد انقلاب در خاک کردستان عراق را هدف موشک‌های نقطه زن و توپخانه‌ای قرار دادند و با خاک یکسان کردند. حملات موشکی، پهپادی و توپخانه‌ای نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در چند روز انجام شد و تأکید شده که تا زمان نابودی کامل این پایگاه‌ها ادامه خواهد داشت.
اقلیم کردستان عراق، به گروه‌های تروریستی ضد انقلاب کومله و دموکرات اجازه داده تا در آنجا پایگاه نظامی برپا کنند و علیه ایران عملیات‌های تروریستی انجام دهند.
ایران بارها به سران اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق نسبت به حضور ضدانقلاب هشدار داده است اما این‌بار، در یک عملیات نظامی، پاسخ قاطعی به آنها داد.
در عملیات موشکی، توپخانه‌ای و پهپادی ایران، آمریکایی‌ها ادعا کرده‌اند یک فروند پهپاد انتحاری ایران را هدف قرار داده‌اند که این اقدام اثبات می‌کند که آمریکا با تروریست‌ها همدست است و از آنها حمایت می‌کند.
پس از ادعای آمریکایی‌ها، سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به این ادعا پاسخ داد. او گفت آمریکایی‌ها باید در انتظار واکنش ایران باشند. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران از پایگاه‌های آمریکایی در کشورهای همسایه اتفاق بیفتد حتماً پاسخ منطقی و متقابل دریافت خواهند کرد. سرلشکر محمد باقری در خصوص ادعای انهدام یک فروند پهپاد ایرانی توسط نیروهای آمریکایی در اقلیم شمال عراق افزود: اگر آمریکایی‌ها نسبت به پهپاد ایرانی اقدام داشته باشند، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به این اقدام خصمانه پاسخ خواهند داد و این حق مقابله و انتقام را برای خود محفوظ می‌دانیم.
وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اطلاعات کامل و دقیقی نسبت به پایگاه‌های حریر، اربیل و دهوک در عراق دارند، بیان کرد: ما در این مقطع تنها با تجزیه طلب‌های تروریست در حال برخورد سخت نظامی هستیم و هیچ اقدامی در این مقطع نسبت به آمریکایی‌ها نداریم و آن‌ها بدانند انتقام این حرکت برای نیروهای مسلح ما محفوظ است و به جای خود و مناسب با آن برخورد خواهیم کرد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: این ادعای آمریکایی‌ها درباره انهدام پهپاد رزمی جمهوری اسلامی ایران ثابت می‌کند آمریکا با تروریست‌ها و تجزیه طلب‌ها همدست است و در حال همکاری با این گروه‌های تجزیه طلب و تروریست‌ها می‌باشند.
سرلشکر محمد باقری در ادامه با توصیه به کشورهای همسایه که پایگاهای آمریکایی و صهیونیستی در آن‌ها مستقر است، گفت: اگر اقدام خصمانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران، امنیت ملی و منافع ملی از پایگاه‌های آمریکایی در کشورهای همسایه اتفاق بیفتد حتماً به آن پایگاه‌ها جواب خواهیم داد.
وی با تاکید بر اینکه دوستی کشور ایران با کشورهای همسایه یک رسم و رسومی دارد و اگر این رسم و رسوم رعایت نشود باید انتظار پاسخ منطقی و متقابل ما را داشته باشند گفت: مقابله با هرگونه اقدام دشمنی را حق قانونی خود می‌دانیم و در همه دنیا این حق وجود دارد و ما از این حق به موقع استفاده خواهیم کرد.
کد مطلب: 124024
 
Share/Save/Bookmark