میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۱
 
 
بیژن نوباوه:
«خانه امن» نمره قبولی می‌گیرد

بیژن نوباوه نماینده مجلس گفت: «خانه امن» پیام خوبی برای جامعه دارد. فراموش نکنیم ساخت این کارها بسیار سخت است زیرا باید استانداردهای اطلاعاتی و امنیتی در کار حفظ شده و از سوی دیگر درام جذابی ایجاد شود تا مخاطب آن را دنبال کند.
بیژن نوباوه‌وطن نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و یکی از اعضای ناظر مجلس در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما درباره تولید آثار استراتژیک در مرکز سیمافیلم گفت: صرف نظر از پرکردن اوقات فراغت مخاطب که از وظایف رسانه ملی است، مهم داده‌های گوناگون و اطلاعاتی است که همراه با سرگرمی از سوی شبکه تلویزیونی به مخاطب ارائه می‌شود.
وی ادادمه داد: در حوزه آثار استراتژیک پیش‌تر سریال‌هایی با مضامین اطلاعاتی و امنیتی از جمله «گاندو» پخش شد که برای مخاطب بسیار جذاب بود؛ هم‌اینک «خانه امن» با این موضوع در حال پخش است. در این حوزه سازندگان آثار به حوادث و رخدادهایی پرداخته‌اند که ممکن است مردم تنها در حد یک خبر از آن مطلع باشند و از نحوه انجام عملیات‌های متعدد در این حوزه اطلاع چندانی ندارند.
وی ادامه داد: سریال «گاندو» سریال موفقی بود علاوه بر این که درام منطقی و جذابی برای مخاطب تدارک دیده شده بود اطلاعات خوبی را هم منعکس کرد و جذابیت هنری خوبی داشت. اطلاعات و نحوه بروز مشکلاتی که منجر به بروز فاجعه و خطرات برای جامعه می‌شوند را به نمایش گذاشت و افرادی که آن را خنثی می‌کنند که اغلب در جامعه شناخته شده نیستند را بسیار خوب معرفی کرد.
نوباوه معتقد است: امروزه در دنیا با سفارش سازمان‌های امنیتی آثاری از این دست ساخته می‌شود از جمله به سفارش وزارت جنگ آمریکا پنتاگون این دست فیلم‌ها و سریال ساخته می‌شود که اهداف مختلفی دنبال می‌کند؛ یکی از آن‌ها نمایش قدرت دستگاه‌های امنیتی‌شان است و پیام‌های مختلفی را به افراد و حتی کشورهای دوست و دشمنان‌شان با این دست آثار می‌فرستند. گاها به قدرت پوشالی‌شان هم توجه می شود. در کشورمان که سابقه چهل ساله در حوزه مبارزه با دشمن و فعالیت نیروهای امنیتی و اطلاعاتی داریم، انعکاس فعالیت افراد در حوزه امنیت کشور بسیار اهمیت دارد تا بتوانیم قدرت خود را به رخ دشمنان بکشیم.
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما درباره سریال «خانه امن» گفت: این سریال را می‌بینم. از سریال‌های امنیتی است که تلاش می‌کند توطئه‌های دشمن در حوزه‌های مختلف از جمله مسائل امنیتی، قاچاق مواد مخدر و شبکه‌های زیرزمینی را بازنمایی کند، شروع خوبی داشت اما به لحاظ ترکیب، ساخت و اکشن‌ها در ادامه تغییراتی داشت. در هرحال سریال جذابی است که مخاطب را با مسائل مختلف در این حوزه آشنا می‌کند؛ از جمله فعالیت گروه‌های حساس مانند قضات و نیروهای امنیتی را نشان می‌دهد که با چه مسائلی درگیر می‌شوند. وی در پایان افزود: «خانه امن» پیام خوبی برای جامعه دارد. فراموش نکنیم ساخت این کارها بسیار سخت است زیرا باید استانداردهای اطلاعاتی و امنیتی در کار حفظ شده و از سوی دیگر درام جذابی ایجاد شود تا مخاطب آن را دنبال کند. در مجموع این سریال نمره قبولی می‌گیرد. 

کد مطلب: 116401
 
Share/Save/Bookmark