میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۰۷:۳۸
 
 
استفاده ازسفیدکننده هابه جای کلردراستخر!
رئیس اداره نظارت بر بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی وزارت بهداشت در خصوص استفاده از مایع سفید کننده به جای کلر برای ضدعفونی استخرها گفت: تخلف در برخی از این اماکن وجود دارد و آن را رد نمی کنم.
مهندس رضا غلامی در گفتگو با مهر اظهارداشت: گزارش رسمی در زمینه استفاده از مایع سفید کننده به جای کلر برای ضدعفونی استخرها نداریم اما احتمال تخلف همیشه وجود دارد.
قیمت بالای کلر باعث شده برخی صاحبان استخر‌ها به جای استفاده از کلر از سفید کننده‌های خطرناک استفاده کنند در حالی که این سفید کننده ها معمولا برای تمیز کردن اشیا به کار می‌رود و نمی‌توان از آنها برای ضدعفونی آب استفاده کرد. سفید کننده ها به پوست و ریه شناگران آسیب می‌رساند و حتی باعث ریزش موهای سطح پوست بدن و سر می‌شود.
غلامی با توجه به گرم شدن هوا گفت: درجه دمای آب در این روزها گرمتر شده و این موضوع باعث می شود بوی کلر با شدت بیشتری استشمام شود که مشابهت زیادی با بوی مایع سفید کننده دارد و از همین تصور می شود که از مایع سفید کننده به جای کلر در استخر استفاده شده است.
رعایت نکردن نکات ایمنی و بهداشتی اعم از بهداشت فردی و بهداشت محیطی استخرها از قبیل آب استخر و محیط آن از جمله عوامل مهمی است که باعث بروز انواع بیماریها از جمله عفونت چشمی و انواع کچلی می شود.
رئیس اداره نظارت بر بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه درجه شایعات در مورد استفاده از مایع سفیدکننده به جای کلر در برخی از استخرها به اندازه ای نیست که به گوش می رسد، اظهارداشت: مواردی از این تخلفات در سالهای گذشته داشته ایم.
کد مطلب: 46516
 
Share/Save/Bookmark