میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۸
 
 
خبرنگار الجزیره در تیراندازی نظامیان صهیونیست به شهادت رسید
افشای رنج‌های جنین آخرین پیام «شیرین»
افشای رنج‌های جنین آخرین پیام «شیرین»
 
شیرین ابوعاقله خبرنگار الجزیره قطر حین پوشش اخبار یورش نظامیان رژیم اسرائیل به جنین در کرانه باختری از ناحیه سر مورد اصابت قرار گرفته و به شهادت رسید.
نظامیان رژیم صهیونیستی در یورش به جنین در کرانه باختری «شیرین ابوعاقله» خبرنگار فلسطینی شبکه «الجزیره» را در حالی که جلیقه خبرنگاری به تن داشت، به شهادت رساندند و «علی السمودی» تهیه‌کننده این شبکه را زخمی کردند.
خانم شیرین ابوعاقله متولد سال ۱۹۷۱ شهر قدس اشغالی (۵۱ ساله) بود و در شهر رام الله، مقر تشکیلات خودگردان فلسطین واقع در کرانه باختری اقامت داشت.رژیم اشغالگر قدس در طول بیش از هفت دهه از اشغال اراضی فلسطین به منظور جلوگیری از انتشار جنایت‌‌ها و اقدامات غیرانسانی خود در این اراضی، به هر نحوی تلاش کرده مانع از پوشش این جنایت‌ها و درز آن‌ها به رسانه‌ها شود. حذف فیزیکی خبرنگاران یکی از این اقدامات بوده است. در همین ارتباط، خبرگزاری صفا فلسطین نیز گزارش داد که یک خبرنگار دیگر در تیراندازی نظامیان صهیونیست به نام «علی سمودی» حین پوشش اخبار جنین و یورش این نظامیان به این منطقه زخمی شده است.رسانه‌های فلسطین از شهادت دومین شهید در تیراندازی نظامیان رژیم اشغالگر خبردادند. براساس این گزارش‌ها، « خلیل مصلط الیازوری»، جوان ۲۱ ساله در تیراندازی نظامیان صهیونیست در شهر «إلبیره» به شهادت رسیده است.
روابط عمومی رسانه‌ای حزب‌الله نیز اعلام کرد که ما شهادت « شیرین ابوعاقله» خبرنگار الجزیره به ضرب گلوله اشغالگران صهیونیستی را محکوم می‌کنیم.روابط رسانه‌ای حزب‌الله در ادامه از سازمان‌های رسانه‌ای بین المللی، سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری خواست که دشمن را در مجامع بین المللی محکوم کرده و از حمله آنها به متخصصان رسانه جلوگیری کنند.گروه رسانه‌ای لبنان اعلام کرد: این جنایت رژیم صهیونیستی خدشه‌ای بر عزم روزنامه‌نگاران و پایبندی آن‌ها به ارزش‌های ژورنالیستی و اخلاقی وارد نخواهد کرد.
طرف‌های مختلف فلسطینی و غیرفلسطینی در بیانیه‌هایی بر ضرورت تحت تعقیب قرار دادن رژیم صهیونیستی به خاطر ترور خبرنگار الجزیره تأکید کردند.شبکه «الجزیره» با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، در یک جنایت فجیع که نقض قوانین و عرف بین‌الملل است، نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی با خونسردی خبرنگار الجزیره را ترور کردند.«لؤلؤه خاطر» معاون وزیر خارجه قطر نیز گفت، شهادت شیرین ابوعاقله جنایتی فجیع است که به سوابق زشت اشغالگر اسرائیلی افزوده شد.وی افزود، «حمایت بی قید و شرط از اسرائیل باید متوقف شود».«محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله و رئیس هیأت مدیره شبکه «المسیره» نیز جنایت رژیم صهیونیستی در حق شیرین ابوعاقله را محکوم کرد.تشکیلات خودگردان فلسطین نیز ترور ابوعاقله را محکوم و رژیم صهیونیستی را مسؤول آن دانست.جهاد اسلامی در محکومیت این اقدام اعلام کرد: اعدام میدانی شیرین ابوعاقله جنایتی است که باید تمام وجدان‌‌های بیدار را برای رسوا کردن اشغالگر و محاکمه آن بسیج کند.حماس اعلام کرد، رژیم صهیونیستی باید به خاطر ارتکاب این جنایت در محافل بین‌الملل محاکمه شود.جنبش المجاهدین فلسطین تصریح کرد، ترور ابوعاقله جنایتی جنگی است و باید رژیم اشغالگر تحت پیگیرد قرار بگیرد.
«عمر نزال» عضو اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطینی امروز را روزی سیاه برای ملت فلسطین و روزنامه‌نگاران خواند.عطاالله حنا اسقف اعظم روم ارتدوکس در فلسطین، ابوعاقله را صدای مدافع آرمان فلسطین خواندو بر ضرورت رد این جنایت برای جلوگیری از تکرار آن تأکید کرد.«نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی اکاذیبی مدعی شد، احتمال دارد که فلسطینی‌های مسلح که به صورت بی هدف اقدام به تیراندازی کرده اند، باعث شهادت ابوعاقله شده باشند.این ادعا در حالی مطرح می‌شودکه «شذا حنایشه» یکی از خبرنگارانی که در لحظه شهادت با ابوعاقله بوده، گفته است: ارتش رژیم اشغالگر منتظر رسیدن ما به فضایی باز بود و بلافاصله شروع به تیراندازی به سمت ما کرد.وی افزود، به دلیل تیراندازی گسترده نظامیان صهیونیست امکان کمک‌رسانی به شیرین وجود نداشت. اتحادیه عرب ضمن محکوم کردن به شهادت رساندن «شیرین ابوعاقله» خبرنگار الجزیره توسط رژیم صهیونیستی، خواستار تحت پیگرد قرارگرفتن عاملان این جنایت شد.
سازمان حشد شعبی عراق به شهادت شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست واکنش نشان داد.سازمان حشد شعبی عراق شهادت «شیرین ابوعاقله»، خبرنگار فلسطینی را به ضرب گلوله رژیم اشغالگر در صبح حین پوشش خبری یورش رژیم صهیونیستی به اردوگاه جنین تسلیت گفت.شبکه المیادین در ارتباط با شهادت «شیرین ابوعاقله» خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره، به ضرب گلوله مستقیم نظامیان صهیونیست، بیانیه‌ای صادر کرد. شبکه المیادین با ابراز تأثر شدید از شهادت «شیرین ابوعاقله» خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره، اعلام کرد: شهیده شیرین ابوعاقله اسوه ادب، حرفه‌ای گری و پایبندی به اصول ملی فلسطین بود که در بین رسانه‌های فلسطینی و عربی متأسفانه فقدان آن احساس می‌شود. سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز هدف قرار دادن تعمدی «شیرین ابوعاقله» خبرنگار الجزیره توسط نظامیان صهیونیست را شدیدا محکوم کرد و بر پاسخگویی این رژیم تأکید کرد.در ادامه جنایات صهیونیست‌ها رژیم موقت صهیونیستی تنبیه‌های جمعی علیه ۱۱۰۰ نفر از بستگان عاملان عملیات‌های استشهادی در کرانه باختری اعمال کرد. همچنین خبرنگار «اسپوتنیک» در قنیطره در جنوب سوریه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی دیروز برای دومین بار در اقدامی متجاوزانه منطقه «الظهور» در حومه شمالی قنیطره را هدف قرار داد.
کد مطلب: 122522
 
Share/Save/Bookmark