میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹
 
 
در آستانه روز جهانی قدس اعلام شد
خیزش جهان برای نجات مسجد‌الاقصی
خیزش جهان برای نجات مسجد‌الاقصی
 
همزمان با اعلام آمادگی مردم در بسیاری از کشورها برای برپایی روز جهانی قدس در حمایت از مسجد الاقصی گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه تأکید کردند در روز جهانی قدس، نیازمند وحدت و آماده باش کامل گروه‌های مقاومت در دفاع از قدس و مسجد الاقصی هستیم.
فردا در بسیاری از کشورهای جهان روز جهانی قدس برای حمایت از فلسطین و مبارزه با اشغالگری رژیم صهیونیستی برگزار می شود چنانکه در روزهای اخیر نیز در کشورهای متعددی از جمله در اروپا و آمریکا این راهپیمایی بزرگ برگزار گردیده است. در همین چارچوب نیز گروه‌های مقاومت ملی و اسلامی فلسطین در نوار غزه تأکید کردند: «روز جهانی قدس که مصادف با آخرین جمعه ماه رمضان است، در شرایطی برگزار می‌شود که مقدسات این شهر آماج حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی قرار گرفته است و نیازمند وحدت میدانی و رزمی و آماده باش کامل گروه‌های مقاومت خصوصا شاخه‌های مسلح آن‌ها در دفاع از قدس و مسجد الاقصی است».
«اسماعیل رضوان» از مسئولان جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) ضمن درود بر فلسطینی‌های مدافع مسجد الاقصی گفت: «قدس به عنوان نخستین قبله مسلمانان و محل معراج پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) پایتخت ابدی فلسطینی‌هاست».از سوی دیگر، «یوسف الحساینه» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد: «روز جهانی قدس روزی به یاد ماندنی است، روزی است که امام خمینی (قدس سره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با توجه به جایگاه دینی و سیاسی قدس در منطقه برای معطوف کردن توجه امت اسلامی و همه آزادگان جهان آن را اعلام کرد تا نشان دهد قدس، مقصد صحیح این امت است.
همچنین، «عصام ابو دقه» از مسئولان جبهه دمکراتیک برای آزادی فلسطین تأکید کرد: «پیام روز جهانی قدس به همه کشور‌های عربی و اسلامی آن است که از قدس و ساکنانش و نیز از پایداری ساکنان قدس به ویژه با توجه به تهدیدات رژیم صهیونیستی و ادامه یورش‌های این رژیم به قدس و تقسیم زمانی و مکانی آن و تلاشهایش برای تصرف کامل این شهر حمایت کنند.
در همین حال، «اسامه الحاج احمد» از مسئولان جبهه خلق برای آزادی فلسطین اعلام کرد: «در روز جهانی قدس از ملت ایران و مقامات این کشور که از مقاومت ملی فلسطین حمایت می‌کنند و در برابر اشغالگران صهیونیست و اعمال فشار‌های آمریکا ایستادگی می‌کنند، تجلیل می‌کنیم».با اوج گیری‌های اعتراض‌ها به اشغالگری صهیونیست‌ها، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن با تصمیم تل‌آویو مبنی بر قراردادن نام نهادهای فلسطینی در فهرست سازمان‌های تروریستی مخالف است.
مقاومت اسلامی نُجَباء نیز در کلیپی هشدارآمیز به زبان عبری، سناریوی حمله موشکی فراگیر و همزمان از یمن، ایران، عراق، سوریه، لبنان و غزه به سرزمین‌‌های اشغالی را بررسی کرده است.برخی از نهادهای مدنی مغرب طی فراخوانی مردم این کشور را به شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان دعوت کردند. همچنین شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین در آستانه روز جهانی قدس گفت، تا زمان نابودی موجودیت شیطانی رژیم صهیونیستی از پای نخواهیم نشست. انجمن دوستی بلژیکی- فلسطینی با هماهنگی اتباع فلسطینی در بلژیک و با مشارکت نهادهای این کشور در همبستگی با فلسطینیان، تجمع اعتراض‌آمیزی در مقابل شرکت بیمه آکسا در بروکسل برپا کردند. فعالان مخالف بحرین با تاکید بر همبستگی مردمی با فلسطین و مسجد الاقصی، خواستار مشارکت فعال مردمی در فعالیت‌های بزرگداشت روز جهانی قدس شدند. لازم به ذکر است نظامیان رژیم صهیونیستی دیروز ضمن یورش به اردوگاه «جنین» در کرانه باختری ۵ فلسطینی را بدون تفهیم اتهام بازداشت کردند.
کد مطلب: 122397
 
Share/Save/Bookmark