میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۳
 
 
خودروسازان دولتی، باید همانند خودروسازان خصوصی فعالیت کنند
خودروسازان دولتی، باید همانند خودروسازان خصوصی فعالیت کنند
 
عزت الله اکبری، تالار پشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: خودروسازان دولتی از انواع رانت برخوردار هستند و به نوعی حیات خلوت دولت شده اند و هیچگاه نیز رضایت عمومی را در برنداشته اند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او بیان کرد: برای اینکه وضعیت این خودروسازان عادی شود و اقتصادی اداره شوند باید مثل شرکت های خصوصی اداره شوند تا بتوان به آن ها به چشم بنگاه اقتصادی موفق نگاه کرد.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از دلایلی که می گوییم دولت ها نباید در مدیریت خودروسازی ها دخالت کند این است که واقعا در این صنعت توسعه و پیشرفت اتفاق بیفتد؛ اکنون چند سال خودروساز نشده ایم.
تالار پشتی گفت: فرض کنید خودروساز هیچ مشکلی در تولید یک خودرو نداشته باشد و تمام امکانات را داشته باشد، اما اکنون سوال پیش می آید آیا می تواند خودرویی بسازد که رضایت مردم را به دست بیاورد؟ قطعا خیر.
او بیان کرد: فرصت ساخت خودرو برای خودروسازان دولتی فراهم شده است، اما در مقابل این کار مقاومت می کنند و در نتیجه مشخص است که نمی توانند خودروساز شوند.
این مقام مسئول گفت: می گوییم خودروسازان دولتی باید مانند برخی از شرکت های خصوصی، سازمان دهی شوند تا بتوانند بخش به بخش اجزای مختلف خودرو را در داخل بسازند، موضوعی که شدنی است اما این کار انجام نمی شود.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هر ماشین آلات مدرن روز را بخش خصوصی می تواند وارد کند، چرا این اجازه را به آنها نمی دهند؟
کد مطلب: 121091
 
Share/Save/Bookmark