میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۳
 
 
صهیونیست‌ها دست به دامان انگلیس شدند
رئیس رژیم صهیونیستی که در مقابله با مقاومت ناتوان بوده و هر روز شکست‌های جدیدی را متحل می‌شود در دیدار با نمایندگان پارلمان انگلیس با تکرار اتهام‌زنی‌ علیه ایران خواستار موضع جدی و سختگیرانه طرف های برجام در قبال جمهوری اسلامی شد.
«اسحاق هرتزوگ» رئیس‌ رژیم صهیونیستی در سفر به انگلیس و در دیدار با گروه یکصد نفری از نمایندگان پارلمان انگلیس، با فضاسازی علیه جمهوری اسلامی ایران، اتهامات تکراری درباره برجام و تلاش ایران برای دستیابی به بمب را تکرار کرد. بنا بر گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، هرتزوگ در دیدار با نمایندگان پارلمان انگلیس در آستانه برگزاری دور جدیدی از مذاکرات «وین» برای احیای برجام مدعی شد که تهران علاقه‌ای ندارد در مذاکرات برای احیای برجام، «معامله» و به دنبال دستیابی به بمب اتم است.
رئیس رژیم صهیونیستی از نمایندگان پارلمان انگلیس خواست تا در حالیکه مذاکرات وین برای احیای برجام، روز ۲۹ نوامبر (هشتم آذرماه) آغاز می‌شود، همچنان در قبال ایران مواضع سختگیرانه‌ای را در پیش بگیرند.وی در کاخ «وست‌مینستر» در روز دوم سفر خود به انگلیس به نمایندگان پارلمان بریتانیا گفت: «درک ما این است که ایرانی‌ها برای معامله [ به وین] نمی‌آیند بلکه برای شتافتن به سمت بمب می‌آیند».
وی با این لفاظی‌ها ادامه داد: «این وظیفه ابرقدرت‌ها است که قوی باشند و به صراحت بگویند که تمامی گزینه‌ها روی میز قرار دارد. من تمامی طرف‌ها را ترغیب می‌کنم حتی‌الامکان در قبال ایران سختگیر و جدی باشند».طبق این گزارش، این مقام رژیم صهیونیستی در ادامه با اتهام‌زنی به ایران در خصوص مسئله لبنان و غزه مدعی شد که حمایت ایران از حزب‌الله و حماس در نهایت به سقوط لبنان و غزه منجر شد.
از سوی دیگر پس از اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران، وزیر جنگ این رژیم ادعا کرد که ایران سعی بر ارسال مواد منفجره به کرانه باختری داشته است.بنی گانتز در اظهارات خود مدعی شد که ایران برای انجام عملیات در کرانه باختری سعی کرده است از پایگاه «T۴» در سوریه با پهپاد به کرانه باختری مواد منفجره ارسال کند. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین از دو پایگاه در جنوب ایران نام برد و مدعی شد که در این پایگاه‌ها، پهپادهای هجومی پیشرفته مستقر شده‌ است.
کد مطلب: 120597
 
Share/Save/Bookmark