داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۵۸
 
 
اعضاي باند سرقت از 3 طلافروشي تهران دستگير شدند
اعضاي باند سرقت از 3 طلافروشي تهران دستگير شدند
 
5 عضو يك باند سرقت مسلحانه از طلافروشي‌هاي سطح شهر تهران در 4 عملياتي همزمان توسط مأموران پليس آگاهي دستگير شدند.
به گزارش فارس،‌ در 14 آذرماه سال گذشته مأموران كلانتري 132 نبرد از طريق مركز فوريت‌هاي پليسي 110 در جريان يك فقره سرقت مغازه طلافروشي در خيابان ميثم قرار گرفتند.
با حضور مأموران در محل و انجام تحقيقات مقدماتي، مالك مغازه طلافروشي در اظهارات اوليه خود به آنها گفت: 2 نفر كه به همراه خود شمشير و اسلحه كمري داشتند پس از ورود به داخل مغازه و تهديد من با سلاح اقدام به سرقت حدود 2 كيلو طلا كرده و به سرعت نيز از محل متواري شدند.
با تشكيل پرونده و با توجه به اظهارات مالك مغازه طلافروشي كه مدعي مسلح بودن سارقان بود، به دستور احمدي، بازپرس شعبه ششم دادسراي امور جنايي تهران، پرونده جهت رسيدگي تخصصي در اختيار كارآگاهان اداره يكم مبارزه با سرقت‌هاي مسلحانه پليس‌ آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.
در تحقيقات كارآگاهان اداره يكم از مالباخته وي در تكميل اظهارات خود به كارآگاهان گفت: در حدود ساعت 15 الي 16 روز حادثه بود كه در داخل مغازه طلافروشي در حال رسيدگي به امور مالي مغازه بودم كه ناگهان دو جوان كه در دستان‌شان شمشير و اسلحه قرار داشت وارد مغازه شده و مرا مجبور كردند تا بر روي زمين بخوابم.
وي ادامه داد: پس از آن بود كه يكي از آنها به سراغ ويترين مغازه رفت و تمامي طلاهاي داخل آنرا در داخل يك كيف مشكي ريخت و پس از سرقت نيز هر دو نفر آنها به سرعت از مغازه خارج شدند.
وي مدعي شد زماني‌كه براي كمك خواستن از مردم از مغازه خارج شدم آن دو نفر با همدستان خود كه بر روي موتورسيكلت منتظر آنها بودند به سرعت از محل متواري شدند.
در شرايطي كه كارآگاهان اداره يكم در تحقيقات خود از طريق چهره‌نگاري و بررسي تصاوير بدست آمده از دوربين‌هاي مداربسته طلافروشي به دنبال شناسايي متهمان بودند، وقوع سرقت مسلحانه از يك مغازه طلافروشي، اين بار در خيابان دماوند و در روز 18 بهمن، به اداره يكم اعلام شد.
تحقيقات نشان داد در سرقت دوم سارقان موفق به سرقت بيش از 4 كيلوطلا شده‌اند همچنين مشخص شد كه سارقان پس از ورود به مغازه طلافروشي و با هدف ترساندن صاحب مغازه اقدام به شليك تير هوايي در داخل مغازه و پس از سرقت نيز مشابه سرقت اول از محل متواري شده‌اند.
بررسي تصاوير بدست آمده از دوربين‌هاي مداربسته هر دو مغازه طلافروشي حكايت از آن داشت كه هر 2 سرقت توسط اعضاي يك گروه از سارقان انجام شده است.
كارآگاهان اداره يكم در تحقيقات خود به بررسي سوابق مجرمان سابقه‌داري كه احتمال نقش و مشاركت آنها در ارتكاب سرقت‌هاي فوق را داده بودند پرداخته اما با بررسي‌هاي انجام شده مشخص شد كه هيچكدام از اين مجرمان، در ارتكاب سرقت‌ها دخالتي نداشته‌اند.
همزمان با ادامه تحقيقات، وقوع سرقت مسلحانه ديگري در تاريخ 9 فروردين امسال در خيابان مولوي به اداره يكم اعلام شد كه طي آن، سه سارق مسلح به سلاح كمري اقدام به سرقت 3 كيلوگرم طلا از يك مغازه طلافروشي كرده‌ بودند كه با بررسي‌هاي انجام شده كارآگاهان اطمينان پيدا كردند كه هر سه سرقت توسط اعضاي يك گروه از سارقان مسلح انجام شده است.
سرانجام با انجام تحقيقات پليسي و تخصصي شبانه‌روزي و در شرايطي كه سارقان تمام تلاش خود را انجام داده بودند تا در زمان سرقت‌ها به هيچ عنوان مورد شناسايي قرار نگيرند، كارآگاهان اداره يكم به اطلاعاتي در خصوص فعاليت تعدادي از مجرمان دست پيدا كرده‌اند.
تحقيقات نشان مي‌داد اين گروه سارقاني هستند كه پيش از اين نيز به ارتكاب جرايم مختلف دستگير و روانه زندان شده‌اند؛ با بررسي اطلاعات بدست آمده و تحقيقات و مراقبت‌هاي شبانه‌روزي كارآگاهان اطمينان پيدا كردند كه افراد شناسايي شده همان سارقان سه مغازه طلافروشي هستند.
با شناسايي مخفيگاه متهمان در منطقه شوش تهران، كارآگاهان اداره يكم مبارزه با سرقت‌هاي مسلحانه پليس آگاهي تهران بزرگ، در چهار عمليات همزمان و در نيمه شب روز 27 ارديبهشت امسال تمامي اعضاي گروه سارقان مسلح به نام پوريا 24 ساله، مهدي 20 ساله و علي 18 ساله را در حال استراحت غافلگير كردند.
مأموران موفق شدند در بازرسي از مخفيگاه سركرده گروه به نام محمد 22 ساله دو قبضه سلاح كمري و از مخفيگاه ساير متهمان نيز چندين قبضه شمشير و قمه كشف كنند.
هر چهار متهم پس از دستگيري و انتقال به اداره يكم صراحتاً به هر سه سرقت طلافروشي‌ها اعتراف كرده و ديگر عضو گروه به نام ميثم را نيز معرفي كردند.
با تحقيقات انجام شده مشخص شد كه ميثم در ارديبهشت سال جاري به اتهام زورگيري دستگير و روانه زندان شده كه هماهنگي لازم براي انتقال وي به اداره يكم انجام شد.
متهمان در تحقيقات مقدماتي علاوه بر اعتراف صريح به سه فقره سرقت طلافروشي‌ها، به ده‌ها فقره سرقت گوشي تلفن همراه از شهروندان، سرقت يك دستگاه خودرو وانت حامل 5 دستگاه تلويزيون LCD و همچنين چندين فقره گردنبندقاپي و سرقت مبلغ 600 هزار تومان وجه نقد از يك سوپر ماكت در منطقه نيروي هوايي اعتراف كردند.
سرهنگ عباسعلي محمديان، رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ، گفت: در حال تحقيقات تكميلي جهت شناسايي ديگر جرايم ارتكابي و همچنين افراد مرتبط با اين گروه از سارقان در دستور كار اداره يكم پليس آگاهي قرار گرفته و تحقيقات در اين خصوص در مراحل مقدماتي است.
کد مطلب: 64859
 
Share/Save/Bookmark