میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲
 
 
ایران قرارداد خرید سوخو- ۳۵ از روسیه را نهایی کرد
ایران قرارداد خرید سوخو- ۳۵ از روسیه را نهایی کرد
 
هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل ضمن اعلام نهایی شدن قرارداد خرید جنگنده‌های سوخو ۳۵ روسیه گفت تعداد هواپیما‌ها و زمان تحویل آن‌ها محرمانه است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران،هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد دقیقاً زمان تکمیل این قرارداد و یا تعداد هواپیما‌هایی که ایران از روسیه تحویل خواهد گرفت، مشخص نکرد و گفت: جزئیاتی منتشر نخواهد شد، زیرا محرمانه است.
این هیئت به اسپوتنیک گفت که پس از پایان جنگ ایران و عراق در سال ۱۹۸۸، ایران تمایل خود را به برخی از کشور‌ها برای خرید هواپیما‌های جنگی آن‌ها نشان داد و روسیه نیز اعلام کرد که آماده فروش است.
اوایل ماه جاری، کاظم جلالی، سفیر ایران در مسکو گفت که تهران امیدوار است توافقات جدیدی را امضا کند که روابط با روسیه را در سال ۲۰۲۳ تقویت کند.
پیش از این الکسی دیدوف، سفیر روسیه در ایران به اسپوتنیک گفته بود که مسکو و تهران در حال کار بر روی تدوین یک توافقنامه جدید در چارچوب روابط روسیه و ایران هستند و با اشاره به اینکه این توافق از اهمیت راهبردی برخوردار است، خاطرنشان کرد که مهم است که محکم و متعادل باشد و واقعیت‌های جدید همکاری دوجانبه را منعکس کند.
وی تاکید کرد که این توافق رهنمود‌های اساسی برای توسعه بیشتر روابط روسیه و ایران در دهه‌های آینده را مشخص می‌کند.
پیشتر، یک بنیاد آمریکایی ادعا کرد با تعمیق روابط تهران - مسکو و در صورت تحویل سوخو ۳۵ به ایران موازنه قوا در منطقه تغییر خواهد کرد.
کد مطلب: 125448
 
Share/Save/Bookmark