میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳
 
 
سفر رئیسی به کرمان
«استان کرمان جنوبی» تشکیل می شود
رئیس جمهور در دومین روز از سفربه استان کرمان در بر سر مزار حاج قاسم سلیمانی حاضر و در ادامه در روستای محروم کوشا،با مردم گفتگو کرد وی همچنین در جمع مردم جیرفت از تشکیل «استان کرمان جنوبی» خبر داد.
به گزارش مهر رئیس جمهور که روز پنجشنبه به استان کرمان سفر کرده بود در دومین روز از سفر به استان کرمان، در مرقد حاج قاسم سلیمانی حاضر و با مردم گفتگو کرد. سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر جمعه در جمع مردم بم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: یاد و خاطره جانبخانگان زلزله سال ۸۲ بم را گرامی می‌داریم. وی گفت: بم را به نام رشادت، شجاعت، ایستادگی و شهدای عالیقدرش می‌شناسیم. بم را به نام ارادت به امام حسین (ع) و عاشورا می‌شناسیم. بم همچنین به عنوان نماد سوگواری برای عزاداری حضرت سیدالشهدا شناخته شده است.
رئیس جمهور با اشاره به نقش کلیدی تولید در اقتصاد کشور گفت: دولت از تولیدکنندگان و کشاورزان حمایت می‌کند. سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر جمعه در جمع مردم جیرفت در مصلای این شهر اظهار کرد: برای دومین بار توفیق حضور در جیرفت را پیدا کردم در سفر اول فقط در مناطق سیل زده حضور یافتم و توفیق دیدار مردمی را نداشتم. وی گفت: امروز سفر به جنوب استان کرمان را از روستاها شروع کرده و در منطقه جازموریان حضور یافتم.
رئیس جمهور با گرامیداشت یاد شهید سلیمانی گفت: حاج قاسم نگاه ویژه و متفاوتی به جنوب کرمان داشت.
رئیس جمهور در ادامه سفر دو روزه خود به استان کرمان از روستای تنگ شاهد بازدید کرد. رئیسی با حضور در مناطق محروم جنوب استان کرمان از نزدیک با مردم دیدار و گفتگو کرد. روستای تنگ شاه یکی از مناطقی است که رئیس جمهور در آنجا حضور یافت و مشکلات مردم را مورد بررسی قرار داد و دستورات لازم برای رسیدگی به درخواستهای مردم را صادر کرد.
حجت الاسلام ابراهیم رئیسی پیش از ظهر جمعه در جمع مردم کروچان، شهرستان شدن جازموریان را اعلام کرد و گفت: با تخصیص اعتبارات و استقرار ادارات وزیر ساختهای لازم، خدمت رسانی در این منطقه محروم تسهیل می‌شود. وی بیان کرد: بررسی‌ها و کارهای مقدماتی این مساله در استان انجام شده است و استاندار کرمان هم در این خصوص نظر مساعد دارد.
کد مطلب: 123503
 
Share/Save/Bookmark