میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۲
 
 
وزیر صمت در بروجرد:
عرضه ۲۶۰ هزار خودرو تا پایان سال، بازار متعادل می شود
وزیر صمت گفت: ۲۶۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال عرضه می‌شود که امیدواریم بازار خودرود متعادل شود.
سید رضا فاطمی امین در سفر به بروجرد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز از تعدادی واحدهای تولیدی بروجرد بازدید شد اما در کشور در حوزه های مختلف چالش هایی وجود دارد که باید با اولویت بندی حل شود که نقدینگی، تملک واحدها در بانک و فروش و بازار یابی بخشی از این موضوعات است.
وی افزود: در وزارت صنعت تمام مسائل که مربط به این بخش است را احصا کردیم به طوری که ۲۲۰ مسئله در بخش ها های مختلف شناسایی و راه حل هایی برنامه ریزی شده است.
وزیر صمت تصریح کرد: در کشور ۸۰ هزار واحد صنعتی، پنج هزار واحد معدنی داریم و کار ما این است که مسائل به طور کلی شناسایی و راه حل هایی ارائه شود البته عمدتا مسائلی است که در همه جای کشور تقریبا یک مدل است و تلاش می شود تا مشکل مواد اولیه و تا حدی سرمایه در گردش را حل کنیم.
فاطمی امین خاطر نشان کرد: در همین راستا با همکاری بانک مرکزی، تامین مالی زنجیره ای ابلاغ شد که در بانکهای دیگر اجرایی شود که این نوید به تولید است که دسترسی به سرمایه را تسهیل می کند که تا پایان سال به صورت پایلوت اجرایی می شود ولی در سال آینده خیلی از مسائل برطرف می شود.
وزیر صمت با اشاره به افزایش قیمت خودرو گفت: از اول سال تاکنون قیمتها تثبیت شده بود اما باید به تولید کمک کرد که هم کیفیت را ارتقا دهد و هم افزایش تولید داشته باشد که با برنامه ای که تنظیم شده قرار شد از هفته بعد، هر هفته در روزهای دوشنبه و سه شنبه یک روز ایران خودرو و یک روز سایپا پیش فروش می کنند که تا پایان سال، ۱۳۰ هزار دستگاه تحویل داده می شود.
فاطمی امین خاطر نشان کرد: همچنین۱۳۰ هزار دستگاه خودرو برای سال آینده پیش فروش می شود و قیمت خودروها ۱۸ درصد گران شده و با توجه به تورم حدودا نصف بوده است.تسنیم
کد مطلب: 120803
 
Share/Save/Bookmark