میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۰
 
 
در دیدار وزیر امور خارجه و مقامات قطری تاکید شد
گفت‌وگوهای منطقه‌ای راهکار ثبات منطقه
گفت‌وگوهای منطقه‌ای راهکار ثبات منطقه
 
در دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با مقامات قطری در کنار تاکید بر لزوم توسعه مناسبات دو جانبه، گفت و گوهای منطقه‌ای راهکار ثبات و امنیت منطقه عنوان گردید.
حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که به دوحه سفر کرده است پس از دیدار با امیر قطر، دو دور دیدار و گفتگو با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر وزیر امور خارجه قطر برگزار کرد و در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به تبادل نظر پرداخت.وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به اهمیت روابط دو کشور بر پایه همکاری های دوجانبه و منطقه‌ای، بر ضرورت گسترش ابعاد همکاری ها به ویژه در حوزه تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری با توجه به ظرفیت ها و مزیت های جمهوری اسلامی ایران و هماهنگی در زمینه تبادل هیئت های عالی‌رتبه تاکید کرد. امیر عبداللهیان با تاکید بر اولویت همسایگی از نگاه دولت سیزدهم، بر رویکرد ایران برای توسعه مناسبات با کشورهای منطقه و انجام گفتگوهای منطقه‌ای در جهت ثبات و استقرار منطقه تاکید و آن را مهم ارزیابی کرد. همچنین امیر قطر در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بر اهمیت روابط فیمابین و گسترش همکاری‌های دو کشور در موضوعات منطقه‌ای و دوجانبه تأکید کرد.
لازم به ذکر است وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سفرش به عمان و قطر را در راستای تقویت و تحکیم سیاست همسایگی دولت سیزدهم خواند و گفت: عمان به تلاش‌های دیپلماتیک خود برای کمک به میز مذاکرات در وین و دستیابی به یک توافق خوب ادامه می‌دهد.امیرعبداللهیان در بدو ورود در جمع خبرنگاران درباره رایزنی‌هایش با مقامات عمانی اظهار داشت: در برخی موضوعات دوجانبه هم با نخست وزیر و هم همتای عمانی گفت‌وگو داشتم. همکاری‌های سیاسی دوجانبه و رایزنی در خصوص برخی از موضوعات مشترک از جمله مسائل مورد گفت‌وگو بود.
وی یادآور شد: فرصت‌هایی در قطر وجود دارد از جمله بازی‌های جام جهانی که گفت‌وگوهایی در گذشته انجام شده و ما در خصوص این‌که در این زمینه از ظرفیت جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه خدمات فنی و مهندسی و امکانات جمهوری اسلامی ایران که می‌تواند برای کمک به قطر استفاده کند گفت‌وگو خواهیم کرد.لازم به ذکر است رسانه‌های هندی از سفر آتی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به هند و تلاش تهران و دهلی نو برای ارسال گندم به افغانستان خبر دادند. لازم به ذکر است وزیر خارجه کشورمان که به دوحه سفر کرده است با رئیس دفتر سیاسی حماس دیدار کرد.
کد مطلب: 121253
 
Share/Save/Bookmark