میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱
 
 
محسنی اژه‌ای:
در حال حاضر هر ترک فعلی جرم نیست و نیاز به قانون دارد
رئیس قوه قضائیه گفت: هر ترک فعلی در حال حاضر جرم نیست و نیاز به قانون دارد و شما مطمئن باشید که قوه قضائیه باید دستگاهی باشد که بیش از همه به قانون احترام می گذارد.
حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در نشست مشترک نمایندگان مجلس و مسئولان عالی قضایی با گرامیداشت سید حسن مدرس اظهار کرد: شهید آیت الله مدرس زنده تاریخ است؛ زیرا او فردی باایمان، متوکل به خدا با آشنایی و شناخت خوب از دین بود. او از زخارف و مظاهر دنیا اجتناب داشت و در مقابل عوامل مزدور بیگانه ایستادگی داشت و در شرایطی که عده کثیری دم بر می آورند که زنده باد رضاخان، ایشان ایستاد و گفت مرده باد رضاخان و زنده باد خودم. رئیس قوه قضائیه گفت: مجلس مرکز ثقل مملکت و عصاره ملت است. امام فرمودند اگر در راس مجلس، قوه مجریه و قوه قضائیه افراد صالحی مانند شهید مدرس ها قرار بگیرند همه امور اصلاح می‌شود. مجلس می تواند منشا اصلاح همه امور باشد و ریل‌گذاری صحیح کند. وی افزود: مجلس اول، وسط و آخر است؛ چون مجلس قانون وضع می کند، نظارت می کند و سوال و استیضاح می کند. مجلس می تواند منشا قدرت در نظام باشد و جلوی بیگانگان و انحراف ها بایستد. اژه‌ای گفت: مجلس یازدهم کاری کرد که به کمک دولت آمد و با گذراندن یک قانون مسیر را عوض کرد و در برابر مستکبران قدرت آفرید و تولید اقتدار کرد. امروز دولت سیزدهم نیز با تمام توان در جهت ارتقا نظام و رفع مشکلات هستند. در قوه قضائیه نیز مسئولان در همین جهت دارند تلاش می کنند.
وی افزود: امروز فرصتی است که در کنار همدیگر با بحث و گفتگو و رسیدن به یک فهم مشترک نسبت به مسائل، آسیب شناسی واقعی داشته باشیم و راه حل های مشترک پیدا کنیم و با هم افزایی بتوانیم توطئه های دشمنان را خنثی کنیم. سه قوه اگر دست در دست هم بدهند و از ظرفیت مردم استفاده کنند می توانند تحریم ها خنثی کنند. اژه‌ای تأکید کرد: سرمایه اصلی ما مردم هستند که اگر از این سرمایه سه قوه استفاده کنند، مطمئن باشید که می توانیم با مشکلات مبارزه کنیم. وی با اشاره به صحبت‌های نمایندگان در خصوص ضرورت ارائه لایحه توسط قوه قضائیه گفت: باید دست به دست هم بدهیم لوایحی که داده می شود سریع تر و دقیق تر انجام شود. معاونت حقوقی ما با کمیسیون ها هماهنگ کنند تا وقتی لایحه آمد در مجلس زیاد دستکاری نشود و سریعتر به نتیجه برسد.
رئیس قوه قضائیه درباره طرح حدنگار گفت: هرساله چقدر برای حدنگار بودجه در نظر گرفته شده است؟ یکسال مجلس برای حدنگار بودجه در نظر گرفت و شما ببینید که چه میزان کار انجام شده است! ۷۱ میلیون کیلومتر حدنگاری شده است. اژه‌ای درباره ترک فعل‌ها اظهار کرد: هر ترک فعلی حالا جرم نیست و نیاز به قانون دارد و شما مطمئن باشید که قوه قضائیه باید دستگاهی باشد که بیش از همه به قانون احترام می گذارد و اگر قانون نداشته باشیم و با نظرات خودمان وارد شویم ممکن است مشکل ایجاد کند. وی ادامه داد: تا به امروز در کمتر از ۴ ماه ۹ نشست با نمایندگان مجلس داشته ام یعنی با ۷ کمیسیون و ۲ فراکسیون دیدار داشته‌ام و به نظرم نزدیک‌ترین افراد به مردم نمایندگان آن‌ها هستند.
کد مطلب: 120650
 
Share/Save/Bookmark