میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۶
 
 
چرایی یک هوچی‌گری
در اوج جنگ اوکراین، روزنامه دیلی میلی انگلیس گزارش داد که گوشی شخصی تراس در زمان خدمتش...
در اوج جنگ اوکراین، روزنامه دیلی میلی انگلیس گزارش داد که گوشی شخصی تراس در زمان خدمتش به‌عنوان وزیر خارجه انگلیس توسط عوامل روسی هک شده بود و آنها به جزئیات محرمانه مذاکرات لندن با متحدان بین‌المللی دست یافته بودند. این ادعاها در حالی صورت گرفته است از یک سو جریان های سیاسی از جمله لیبرال دموکرات و کارگر و حتی بخش‌هایی همچون نمایندگان اسکاتلند رسما مشروعیت سوناک را زیر سوال برده و وخواستار انتخابات سراسری شده‌اند نه آنکه ۱۶۰ هزار عضو حزب محافظه کار که اکثرا پیر و فرتوت هستند، برای کل کشور نخست وزیر انتخاب نماید. تورم شدید بالای ۱۰ درصد که تا پایان سال پیش بینی رسیدن به ۱۵ درصد آن مطرح است، کمبود شدید سوخت و بحران غذایی که بر میزان کارتن‌خواب‌ها و فقرا افروزده و هر روز بخشی از خدمات عمومی و اجتماعی از جمله حمل و نقل و پست و ... را به خیابان‌ها می کشاند بر شدت بحران‌های انگلیس افزوده است.
در عرصه بیرونی نیز انگلیس در حالی در کنار آمریکا نقش آتش افروز اصلی در جنگ اوکراین را داشته چنانکه لیز تراس نخست وزیر سرنگون شده انگلیس حتی از احتمال استفاده از سلاح هسته‌ای علیه روسیه سخن گفته است، که شواهد امر از نقش لندن در تشدید بحران تحمیلی انرژی و غذا به دلیل جنگ اوکراین و روسیه به سایر کشورها از جمله کشورهای اروپایی حکایت دارد.
در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲ در سه رشته از خطوط لوله گاز دریایی نورد استریم یک و دو (خطوط لوله انتقال گاز از روسیه به اروپا) نشت گاز در دریای بالتیک کشف شد
سرانجام وزارت دفاع روسیه با ارائه مستنداتی، در بیانیه‌ای از نقش نیروی دریایی سلطنتی انگلیس در برنامه‌ریزی و اجرای انفجار خرابکارانه در خطوط انتقال گاز نورداستریم خبر داد.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص ادامه داد: توافق غلات به وسیله ولودمیر زلنسکی رییس‌ جمهور اوکراین و تروریست‌ های او که توسط کارشناسان انگلیسی هدایت می‌ شوند، متوقف شده است. در همین حال انگلیس به رغم تحرکات گسترده رسانه‌ای نتوانسته است به اهداف خود برای ایجاد آشوب و چند پاره سازی ایران دست یابد. با توجه به این شرایط می توان گفت که لندن با جوسازی جدید علیه روسیه به دنبال پنهان سازی این رسوایی‌ها و شکست‌هاست.

نویسنده: علی تتماج
کد مطلب: 124278
 
Share/Save/Bookmark