میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۸
 
 
جنایت از روی ترس
ژیم صهیونیستی در روزهای اخیر از یک سو تجاوز گسترده‌ای به اردوگاه جنین در کرانه باختری داشته است که...
رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر از یک سو تجاوز گسترده‌ای به اردوگاه جنین در کرانه باختری داشته است که دهها شهید و زخمی بر جای گذاشت از سوی دیگر تجاوز هوایی به غزه نیز صورت داده است. این جنایات در حالی صورت می‌گیرد که در باب چرایی آن بیش از هر چیز آنچه مشاهده می‌شود وضعیت بحرانی نتانیاهو نخست وزیر صهیونیست‌ها است. او در حالی نزدیک به یک ماه است که کابینه‌اش را تشکیل داده که از یک سو دادگاه عالی درعی وزیر کشور و بهداشت وی را به جرم فساد مورد بازخواست قرار داده که در نهایت نیز نتانیاهو مجبور به تغییر وی شد هر چند که دو نفز از نزدیکان درعی در حزب شاس جای وی را گرفته و احتمال سمت جانشین نخست وزیر برای وی وجود دارد تا شاید با این حربه کابینه نتانیاهو سقوط نکند.
این اقدام با مخالفت شدید جریان‌ها سیاسی و ساکنان اراضی اشغالی مواجه شده است بویژه اینکه فساد و سیاست‌های رادیکالی نتانیاهو با موجی از اعتراض‌ها در سرزمین‌های اشغالی مواجه شده است. در عرصه جهانی نیز این رژیم وضعیت مطلوبی ندارد چنانکه در برخی کشورها سفرای این رژیم در اعتراض به نتانیاهو استعفا داده‌اند و حتی کشورهای اروپایی نیز از کابینه افراطی وی ابراز نارضایتی کرده‌اند. با توجه به این شرایط نتانیاهو زنجیره‌ای از رفتارهای رادیکالی را برای انحراف افکار عمومی از موضوع اصلی یعنی درخواست سراسری برای سرنگونی کابینه‌اش در پیش گرفته که تشدید شهرک سازی، اجرای قوانین آپارتاید علیه فلسطینی‌های ساکن اراضی اشغالی، تجاوز نظامی به جنین و غزه را در این چارچوب می توان دانست که حلقه تکمیلی آن نیز سخنان هرتزوک رئیس صهیونیست‌هاست که از خطر جنگ داخلی و لزوم حفظ کابینه نتانیاهو سخن گفته است.
با توجه به این شرایط می‌توان گفت که تجاوز و جنایت اخیر صهیونیست‌ها را می‌توان برگرفته از بحران‌های شدید داخلی و جهانی این رژیم دانست که از روی استیصال به جنایت و کشتار بیشتر علیه فلسطینی‌ها روی آورده اند بویژه اینکه آنها در روزهای اخیر لاف اقدام نظامی علیه ایران را سر دادند که توان انجام آن را ندارند لذا با کشتار فلسطینی‌ها به دنبال کم رنگ سازی این لاف دروغین خود برآمده اند.

نویسنده: علی تتماج
کد مطلب: 125079
 
Share/Save/Bookmark