میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰
 
 
مجری برگزاری نمایشگاه تخصصی بازی‌ سرگرمی، فن‌آوری‌های رایانه‌ای و صنایع وابسته خبر داد
برگزاری نمایشگاه از ۲ تا ۵ اسفند با حضور ۳۵ شرکت
نمایشگاه تخصصی بازی‌ سرگرمی، فن آوری‌های ریانه ای و صنایع وابسته با هدف ارتقای کیفی و همگرایی بیشتر فعالان این حوزه از ۲ تا ۵ اسفند ماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران با حضور ۳۵ شرکت برگزار می‌شود.
رضا امیدی، مدیرعامل شرکت آینده اندیشان رادینا و مجری برگزاری نمایشگاه تخصصی بازی‌ سرگرمی، فن آوری‌های ریانه ای و صنایع وابسته در نشست خبری که برای بیان ابعاد و چرایی برگزاری این نمایشگاه برگزار گردید عنوان کرد بر اساس توافقاتی که در ابتدای سال با سازمان توسعه و تجارت صورت گرفت قرار بر آن شد تا در نمایشگاه بین‌المللی تهران، نمایشگاهی با این عنوان برگزار گردد. هدف گزاری از این نمایشگاه جمع آوری هم زمان فعالان در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری بازی‌های رایانه‌ای بوده است. امیدی در ادامه با اشاره به اینکه هدف این نمایشگاه به نمایش گذاشتن دستاوردهای این صنعت می باشد تاکید کرد که این هدف گذاری در عرصه ملی و بین المللی می باشد. این نمایشگاه تلاش دارد تا گامی برای حمایت از فعالان و دست اندرکاران این صنعت باشد و زمینه ساز بیان دیدگاه‌ها و ارزیابی نقاط قوت و ضعف و آنچه برای ارتقاع این صنعت می توان انجام داد در این نمایشگاه دنبال می شود.
امیدی در ادامه با اشاره به عملکرد‌های سازمان توسعه و تجارت عنوان داشت که در هماهنگی که با مسئولان نمایشگاه بین المللی تهران صورت گرفت قرار شد تا این نمایشگاه دوم تا پنجم اسفند ماه برگزار شد. نمایشگاه در سالن ۴۱ ضلع غربی نمایشگاه بین المللی از ساعت ۸ صبح تا ۱۵برگزار می شود.
امیدی در ادامه ضمن اشاره به محدودیت‌هایی که در حوزه اطلاع رسانی در حوزه شبکه‌های اجتماعی در ماه‌های گذشته، در داخل و خرج از کشور وجود داشته از همکاری سازمان توسعه و تجارت در فعال سازی سفارتخانه‌ها و فعالان خارج از کشور خبر داد. در عرصه داخلی نیز بنیاد بازی‌های رایانه‌ای ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اتحادیه‌ها و تشکل‌های مربوطه و وزارت صمت در این حوزه رایزنی‌هایی صورت گرفته است تا از ظرفیت آنها برای اطلاع رسانی برخورار شویم. در همین حال رایزنی‌هایی با شهرداری و مراکز تفریحی و آنانی که در بخش بازی‌ها و سرگرمی‌های رایانه‌ای نقش دارند ارتباطاتی برقرار شد. امیدی با تاکید بر لزوم برگزاری نمایشگاه در مقایسی با کیفیت تاکید کرد که این امر برای فعالان این حوزه اهمیت دارد بویژه اینکه این نمایشگاه بتواند سرمایه گذاران را جلب و آشنایی بیشتر با فعالان را به همراه داشته باشد. وی در باب دعوت شدگان به نمایشگاه نیز عنوان کرد که از وزارت صمت آقایان زارع و برادران و نیز افرادی از بنیاد نخبگان ، سازمان فرهنگی هنری شهرداری ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دعوت به عمل آمده است.
۳۵ فعال به صورت انفرادی و یا پاویون در این نمایشگاه حضور دارند. امسال نمایشگاه صرفا با شرکت‌های داخلی است هر چند که با شرکت‌هایی از ترکیه و امارات نیز صحبت‌هایی شده بود که شرایط برای حضور آنها فراهم نشد. وی در ادامه درباره برنامه‌های آینده نیز گفت که در سال آینده برنامه داریم تا شرکت‌های بزرگ داخلی و خارجی نیز در این نمایشگاه حضور داشته باشد. از جمله آنهایی که در حوزه سرگرمی و بازی‌های رایانه‌ای فعال هستند در دستور کار قرار دارند تا با شرکت‌های داخلی تبادل دیدگاه و دستاوردهایشان را داشته باشند. در همین حال به دنبال اعزام گروه‌های فعال این حوزه به صورت ایجاد پاوین در خارج از کشور هستیم و در این چارچوب نیز با سازمان توسعه و تجارت رایزنی‌هایی صورت گرفته است. وی در پایان درباره حضور دانش آموزان در این نمایشگاه نیز تاکید کرد که از طریق آموزش پرورش اقداماتی صورت گرفته و در برنامه‌هایی همچون شاد اطلاع رسانی شده است.
در ادامه این نشست نیز حبیب نژاد رئیس اداره دفتر امور خلاق و ورشی وزارت صمت با اشاره به آغاز به کار این اداره از ابتدای امسال و تقسیم بندی امور بین دو بخش ورزشی و نیز خلاقیت که بازی‌ها و سرگرمی‌ها حول آن تعریف شده است، بر اقدام برای شناسایی و معرفی و حمایت از فعالان در این صنعت خبر داد. وی در ادامه با اشاره به اینکه این مرکز حضوری فعال در بخش نمایشگاهی از ابتدای سال داشته است، از تعدد متولیان حوزه بازی و سرگرمی در کشور سخن گفته و از دلایل برگزار این جشنواره در پایان سال را حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های مختلف ذکر کرده که موجب شده تا زمان بندی به این زمان موکول شود.
حبیب نژاد در ادامه از برنامه ریزی جهت ایجاد زنجیره‌ای از فرایندها در عرصه بازی و سرگرمی خبر داد و تاکید کرد که این نمایشگاه به دنبال آن است تا روندی یکپارچه از ایده و خلاقیت تا ایجاد و ارائه بازی‌های رایانه‌ای و بویژه داشتن پیوست فرهنگی را ایجاد نماید. یکی دیگر از اهداف مطرح در این نمایشگاه شناسایی و ساماندهی واحدهای فعال در این حوزه است چرا که بسیاری از آنها در قالب خانه‌ای و زیر پله‌ای هستند که ما به دنبال ساماندهی آنها هستیم.

نویسنده: سمیه ملکی
کد مطلب: 125277
 
Share/Save/Bookmark