داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۷:۲۷
 
 
شليك ارتش كره جنوبي به هواپيماي مسافربري
شليك ارتش كره جنوبي به هواپيماي مسافربري
 
سياست روزآنلاين ؛ سربازان ارتش كره جنوبي روز جمعه به يك هواپيماي مسافربري شليك كردند.
اين سربازان هنگام مشاهده اين هواپيما گمان كردند هواپيما نظامي و متعلق به كره شمالي است.
در اين واقعه دو سرباز ارتش كره جنوبي به مدت 10 دقيقه با تفنگهاي K-2 به سوي اين هواپيما كه بر فراز جزيره «جومون»، در فاصله يك مايلي مرز جنوبي كره شمالي پرواز مي كرد شليك كردند اما به علت فاصله زياد هواپيما، آسيبي به آن وارد نشد. اين هواپيما حامل 119 مسافر بوده و از شهر جنگدوي چين به هوا برخاسته بود.
به گزارش سياست روز آنلاين به نقل از خبرگزاري فرانسه يكي از مسئولين كنترل اين هواپيما به خبرگزاري فرانسه گفته كه اين هواپيماي ايرباس در خط هوايي پرواز مي كرده و هيچگونه انحرافي از مسير تعيين شده نداشته است. كره شمالي از ماه پيش با ادبيات تندتري همتاي جنوبي اش را خطاب قرار داده و آن را عروسك خيمه شب بازي امريكا ناميده بود.
در واكنش به مواضع تند پيونگ يانگ، كيم كوان جين، وزير دفاع كره جنوبي به سربازان اين كشورش دستور داده كه هر گونه حمله از سوي همسايه شمالي را بلافاصله پاسخ دهند. به گفته كيم، سربازان اين كشور لازم نيست براي حمله متقابل به كره شمالي از مافوق شان دستور بگيرند. او به آنها دستور داده كه «از فرمانده تان نپرسيد كه به حمله دشمن پاسخ دهيم يا نه. اول پاسخ دهيد، بعد حمله تان را گزارش كنيد.»
اين اظهارات وزير دفاع كره جنوبي پس از آن صورت گرفت كه ارتش كره جنوبي به سستي و ضعف در مقابل اظهارات و اقدامات تحريك آميز پيونگ يانك متهم شد.
روابط تيره كره شمالي و جنوبي در پي اعلام ماه پيش دولت كره شمالي مبني بر قطع تمام تماس هاي با دولت محافظه كار كره جنوبي تيره تر از قبل شده است. گزارشهاي رسانه اي حاكي از آن است كه ارتش كره جنوبي، موشك هاي زمين به زميني را در نزديكي مرز دو كشور مستقر كرده كه قادر به هدف قرار دادن پيونگ يانگ هستند.
کد مطلب: 66434
 
Share/Save/Bookmark