میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۷
 
 
در نشست کنفرانس «افق نو» مطرح شد؛
محفلی برای بیداری جوان‌ها فراهم کرده‌ایم

نشست خبری ششمین کنفرانس بین‌المللی «افق نو» با حضور نادر طالب‌زاده دبیر کنفرانس و غلامرضا منتظمی دبیر اجرایی این رویداد دیروز ۱۶ اردیبهشت‌ماه در موزه ملک برگزار شد.
نادر طالب‌زاده در ابتدا بیان کرد: ششمین کنفرانس «افق نو» تفاوت‌هایی با سال‌های گذشته دارد برای مثال این رویداد بنا به دلایل متعدد امسال در مشهد مقدس برگزار می‌شود که یکی از دلایل آن قابلیت‌های خراسان و دیگری انوار امام رضا(ع) است ضمن اینکه این مکان، مکان ظلم‌ستیزی است. از همین رو این یک تجربه جدید است و آستان قدس برای این امر بسیار زحمت کشید.
وی افزود: ما امسال میهمانان خاصی داریم برای مثال برخی از آنها از افرادی هستند که پیش از این در پنتاگون فعالیت داشتند و مشهور هستند ضمن اینکه در بین این میهمانان افرادی هستند که سال‌ها بود تلاش می‌کردیم آنها در این کنفرانس حضور پیدا کنند. طالب‌زاده با اشاره به ثمرات این کنفرانس اظهار کرد: کاری که ما می‌کنیم مثل بازوی وزارت خارجه، کمک به دیپلماسی عمومی، نوعی جنگ نرم و فرصتی برای میهمانان ما است که همدیگر را در تهران ببینند.
دبیر این کنفرانس با اعلام اینکه تعداد مهمی از این افراد از آمریکای شمالی و اروپا هستند، عنوان کرد: زمان برگزاری این کنفرانس برای ما بسیار مهم بود زیرا درست در زمانی که رئیس‌جمهوری آمریکا بیانیه‌ای درباره برجام و بیت‌المقدس می‌دهد، این آمریکایی‌ها به تهران می‌آیند. در واقع چنین برنامه‌ریزی شده که این افراد در این زمان در اینجا جمع شوند. این را هم باید بگویم که بعضی میهمانان از افراد قدیمی و مهم هستند که درباره یازده سپتامبر کتاب‌های مهمی نوشته و متخصصان این حوزه هستند.
وی با اعلام اینکه کنفرانس در سه روز برگزار می‌شود و بعد در استان‌ها به کار خود ادامه می‌دهد، توضیح داد: ما دوست داریم این افراد در دانشگاه‌ها صحبت کنند زیرا اکثر این افراد در رسانه‌های اصلی آمریکا سانسور می‌شوند. برای مثال چند فرد امنیتی مهم که پیش از این در پنتاگون فعالیت داشته‌اند به این کنفرانس می‌آیند و باید حرف‌های آنها را شنید ضمن اینکه خیلی‌ها آرزو دارند این افراد را از نزدیک ببینید چراکه ستاره‌های حوزه خود هستند.
پس از صحبت‌های طالب‌زاده، منتظمی گفت: این رویداد تنها یک کنفرانس نیست بلکه یک طرح پیچیده و باعث افتخار کشور ما است که رهبران فکری، هنری و تاثیرگذاران جهان امروز تحت تاثیر ما هستند و این اتفاقی است که برای هر کشوری رخ نمی‌دهد چراکه بیشتر کشورها تحت تاثیر غرب هستند. غربی‌ها همواره درپی این بوده‌اند که نظام ما را ناکارآمد جلوه بدهند از سوی دیگر رژیم صهیونیستی، ایران را به عنوان تهدید برای بشریت معرفی می‌کند ولی به لطف الهی تمام این نقشه‌ها شکست خورده است. به گفته منتظمی، نادر طالب‌زاده درخواست دیدار با ظریف وزیر امور خارجه برای صحبت درباره امور را داده اما این امر از سوی این وزیر به دلیل مشغله‌های زیاد صورت نگرفته است.
ششمین کنفرانس بین‌المللی «افق نو» با عنوان «قدس، پایتخت ‏همیشگی فلسطین» ۲۲ الی ‌‏۲۴ اردیبهشت‌ماه (۱۲ تا ۱۴ مِی) در مشهد مقدس و ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت‌ماه در دانشگاه‌های کشور برگزار ‏خواهد ‏شد.

کد مطلب: 104244
 
Share/Save/Bookmark