میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۶
 
 
حادثه مرگبار به وقت ۵:۳۰ صبح
حادثه مرگبار به وقت ۵:۳۰ صبح
 
صبح روز گذشته بود که قطار مشهد به یزد در یک حادثه عجیب از ریل خارج شد و جان ۲۱ تن از هموطنانمان را گرفت و ۸۶ تن دیگر را مصدوم کرد.
تاکنون علت اصلی سانحه لودری بوده که بر روی ریل قطار قرار داشت و برخورد لوکوموتیو با آن باعث خروج واگن‌های قطار مسافربری از ریل شده است. امروز برای گرامیداشت جانباختگان این حادثه، از سوی دولت عزای عمومی اعلام شده است. مرحله امداد و نجات نیز به پایان رسیده و هم اکنون کارشناسان مشغول بررسی علت حادثه هستند.
در همین زمینه رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پایان عملیات امدادرسانی عوامل این سازمان در محل حادثه واژگونی قطار مشهد - یزد خبر داد. مهدی ولیپور درباره عملیات امدادرسانی در حادثه قطار مشهد - یزد اظهارکرد: حدود ساعت ۵:۳۰ صبح روز گذشته قطار مسافربری مشهد - یزد درحال حرکت بود که در محدوده طبس، حوالی ایستگاه مزینو از ریل خارج شد.
به گفته رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر با انتقال همه مصدومین به مراکز درمانی و رهاسازی پیکر جان‌باختگانِ حادثه، با تشخیص فرمانده میدان، عملیات امدادرسانی از سوی هلال احمر در محل حادثه واژگونی قطار مشهد به یزد به پایان رسید.
رئیس جمهور، رئیس قوه قضاییه و رئیس مجلس جان باختن ۲۱ تن از هموطنان را به بازماندگان تسلیت گفتند. هر یک از سران قوا در پیام‌های تسلیت خود علاوه بر تأیید بر رسیدگی به مصدومین و خانواده بازماندگان، خواهان برخورد قانونی با عوامل این حادثه شدند. وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی نیز پس از آگاهی از جریان سانحه قطار به محل حادثه رفتند و از نزدیک در جریان امدادرسانی نیروهای امدادی قرار گرفتند. رستم قاسمی، وزیر راه پس از بازدید و بررسی سانحه، اعلام کرد خطای انسانی باعث وقوع حادثه شده است.
کد مطلب: 122848
 
Share/Save/Bookmark