میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷
 
 
جنجال‌سازی بحران زدگان
رژیم صهیونیستی طی روزهای گذشته زنجیره‌ای از تحرکات منطقه‌ای را صورت داده است که...
رژیم صهیونیستی طی روزهای گذشته زنجیره‌ای از تحرکات منطقه‌ای را صورت داده است که طرح اتهامات امنیتی علیه ایران با ادعای حمایت از مسافران صهیونیست در ترکیه، تحرکات نظامی علیه سوریه و لبنان و... نمودی از این رفتارها است. در باب چرایی این رفتارها مسئله اصلی که این روزها در باب تحولات رژیم صهیونیستی باید به آن توجه داشت وضعیت به شدت بحرانی کابینه بنت است که هر لحظه احتمال سقوط آن وجود دارد.
بنت که عملا در اجرای وعده‌های انتخاباتی‌اش ناتوان بوده اکنون با استعفا و کناره گیری اعضای ائتلاف در مرحله سقوط قرار گرفته است در همین حال این رژیم با ناکامی بزرگی به نام شکست پروژه شورای حکام برای تسلیم سازی ایران مواجه شده است و ابتکار عمل‌ها و واکنش‌های تهران در برابر قطعنامه سیاسی و بی منطق غربی‌ها، برداشتن دوربین‌های فراپادمانی و نیز راه اندازی چرخه جدیدی از زنجیره سانتریفیوژ‌ها بوده است. در این شرایط بنت با مجموعه ای از هوچی‌گری‌ها و اقدامات علیه جبهه مقاومت از جمله تشدید سرکوب‌ فلسطینی‌ها، حملات مکرر به سوریه از جمله فرودگاه دمشق، نقض حریم لبنان و ادعای سلطه بر منابع انرژی آن، نسبت دادن هر حادثه و نیز شهادت برخی کارکنان هوافضا و سپاه به اقدامات جنگی مستقیم خود علیه ایران که با ضریب دادن‌های گسترده رسانه‌ها از جمله فارسی زبان معاند نیز همراه است، سعی در نمایش قدرتی پوشالی از خود دارد تا شاید با فریب افکار عمومی سرزمین‌های اشغالی از فروپاشی زودهنگام خویش جلوگیری نماید. رفتاری که حلقه تکمیلی آن را نیز ادعای آمریکا مبنی بر اختصاص ۱۵ میلیون دلار جایزه برای برای کسانی که اطلاعاتی در اختیار داشته باشند که به «ایجاد اخلال در شبکه‌های مالی سپاه پاسداران ایران» کمک کند تشکیل می‌دهد. رفتارهایی که البته حتی در درون رژیم صهیونیستی نیز خریداری ندارد و فرماندهان نظامی این رژیم نسبت به هرگونه اقدام علیه مقاومت هشدار داده و عنوان کرده‌اند که در صورت بروز جنگ هزاران موشک بر سر این رژیم فرود خواهد آمد.
مسئله‌ای که شاید بتوان از اهداف مشترک صهیونیست ها، آمریکا و انگلیس در دامن زدن به جنگ اوکراین را تحقق آن دانست که در لوای اجبار اروپا به تحریم انرژی روسیه و نیازشان به منابع انرژی جدید تشکیل می‌دهد.

نویسنده: علی تتماج
کد مطلب: 122947
 
Share/Save/Bookmark