میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳
 
 
هشدار رئیس سازمان انرژی اتمی به رژیم صهیونیستی
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به رژیم صهیونیستی هشدار داد که پیش از تهدید کردن، در آینه نگاهی به حد و اندازه واقعی خود بیندازد.
«محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در گفت‌و‌گو با خبرنگار شبکه یمنی «المسیره» به رژیم صهیونیستی هشدار داد.رئیس سامان انرژی اتمی اظهار داشت: «رژیم صهیونیستی باید پیش از تهدید به هدف قرار دادن سایت‌های هسته‌ای ایران، نگاهی به حدو اندازه واقعی خود در آینه بیندازد».
محمد اسلامی ادامه داد: «ایران در راهبرد ملی خود هیچگاه برای دست‌یابی به سلاح هسته‌ای تلاش نکرده و نخواهد کرد بلکه مطابق با استاندارها و چارچوب آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عمل می‌کند».
اسلامی اضافه کرد: «در تمام بازرسی‌هایی که تاکنون از سایت‌های هسته‌ای ما انجام شده است، هیچ گونه انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نشده است».وی همچنین تأکید کرد: «استکبار فکر می‌کند با ترور یک دانشمند هسته‌ای می‌تواند به انقلاب اسلامی ضربه بزند در حالی که این بر عکس است و این اقدامات نه‌تنها موجب تضعیف برنامه هسته‌ای ما نشده بلکه آن را تقویت کرده و منجر به توسعه فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ما شده است». رئیس سازمان انرژی اتمی در پایان اظهار داشت: «مذاکرات آتی در وین درباره بازگشت طرف‌های دیگر به اجرای تعهدات خواهد بود و نه درباره مسائل هسته‌ای. دیگر طرف‌ها به تعهدات مندرج در توافق هسته‌ای پایبند نبوده‌اند و در عین حال، مدعی نیز هستند که این فضای منفی و رسانه‌ای علیه ما را نشان می‌دهد».
لازم به ذکر است رسانه‌های صهیونیستی گزارش داده‌اند وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای رایزنی درباره ایران به واشنگتن سفر خواهد کرد.کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی با استناد به آنچه گزارش اطلاعاتی دولت انگلیس خوانده شده مدعی شده که ایران یک ماه با ساخت سلاح هسته‌ای فاصله دارد.
رژیم صهیونیستی که تنها دارنده سلاح هسته‌ای در منطقه غرب آسیا محسوب می‌شود در سال‌های گذشته بارها زمان‌بندی‌های مختلف و متناقضی درباره دستیابی ایران به «بمب هسته‌ای» مطرح کرده است.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با بیان اینکه بزرگترین دشمن تل‌آویو، ایران است، گفت که امیدوار است ایران هیچگاه به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند.«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، شامگاه جمعه، در مصاحبه با کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی به مسائل مختلفی از جمله برنامه هسته‌ای ایران پرداخت.
بنی گانتز ابتدا در پاسخ به سؤالی درباره احتمال وقوع جنگ میان رژیم صهیونیستی و ایران گفت: «پیش‌بینی نمی‌کنم که این، در هفته‌ها یا در ماه‌های آتی اتفاق بیفتد؛ اما این چیزی است که ممکن است رخ دهد».
با این حال، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه اظهاراتش مدعی شد که تل‌آویو برای این احتمال آماده است و توانمندی‌های خود را تقویت کرده است. گانتز در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا این امکان وجود دارد که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند، گفت: «این را نمی‌توانم به شما بگویم؛ اما از نظر ما، امیدوارم که هیچگاه این اتفاق رخ ندهد». رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح هسته‌ای در منطقه غرب آسیا است که تا کنون اجازه بازرسی از تأسیسات هسته‌ای خود را به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نداده است.
رژیم صهیونیستی که از پیوستن به پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی خودداری کرده و مطابق با گزارش‌ها، ده‌ها کلاهک هسته‌ای در زرادخانه خود نگهداری می‌کند.او در ادامه در پاسخ به سؤال مجری برنامه در خصوص اینکه آیا «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز با او در زمینه هم نظر است یا خیر، ادعا کرد: «ما در ایجاد پاسخ مورد نیاز به ایران بسیار هماهنگ هستیم و آنچه را عملا هست، می‌دانیم و همچنین می‌دانیم که در حال انجام چه کاری هستیم و چه چیزی را داریم می‌سازیم».
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «به همه پیشنهاد می‌کنم که به یاد داشته باشند که بزرگترین دشمن اسرائیل، ایران و بهترین دوست اسرائیل، آمریکا است.. ما نباید برای حل و فصل پرونده ایران با آمریکایی‌ها دعوا کنیم و در عین حال، نباید به حساب آمریکایی‌ها با ایران خوب رفتار کنیم».
کد مطلب: 120642
 
Share/Save/Bookmark