میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱
 
 
شکوه یک وداع
شکوه یک وداع
 
پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی ۲۵ آبان خانه اصفهان؛ شهید سرهنگ اسماعیل چراغی، شهید محمدحسین کریمی و شهید محسن حمیدی دیروز از میدان بزرگمهر بر روی دستان مردم قدرشناس اصفهان تشییع و در گلستان شهدا به خاک سپرده شد.
به گزارش فارس، چند روزی است که حال و هوای شهر اصفهان عطر شهدا در گوشه گوشه شهر پیچیده است. از محلات گرفته تا خیابان‌های شهر این روزها با تصاویری از شهدای امنیت از شهید چراغی گرفته تا شهیدان کریمی و حمیدی فضا آرایی شده است؛ مردم اصفهان دیروز همه در خیابان‌های منتهی به میدان بزرگمهر جمع شدند تا بار دیگر همبستگی خود را اعلام کنند و بگویند که پای خون تک تک شهدای انقلاب ایستاده‌اند و انتقام خون شهدا را از دشمنان داخلی و خارجی خواهند گرفت.
مردم اصفهان با در دست داشتن پرچم‌ جمهوری اسلامی ایران شعار این گل پرپر آمده به عشق رهبر آمده را سر دادند؛ اقشار مختلف از مسؤولان لشکری و استانی گرفته تا بازاریان و دانشجویان و مردم عادی، از پیر و جوان گرفته تا زن و مرد و کودک و نوجوان همه آمدند تا اعلام کنند مماشات دیگر کافیست. تا بگویند این فتنه هم به زودی سرکوب می‌شود و روسیاهیش برای دشمنان و مخالفان نظام و براندازان می‌ماند.
مردم اصفهان مسیر میدان بزرگمهر به گلستان شهدای اصفهان را هر بار برای عزیزی طی کرده‌اند، اما چیزی که در چهره‌ها نشان می‌دهد، تفاوت‌هایی با گذشته دارد.
مردم لبیک یا حسین(ع) و الله اکبر گویان به میدان می‌رسند، آمده‌اند به بدرقه فرزندان‌شان محمدحسین کریمی، محسن حمیدی و سرهنگ اسماعیل چراغی.
باز هم تصاویر سردار شهیدشان را در دست دارند، حاج قاسم برایشان نماد امنیت و نماد شجاعت است، نماد «ایران» است، این بیرق مردانگی را بالا می‌برند تا بگویند راه این سرباز وطن ادامه دارد.
حالا دیگر جمعیت مقابل سن فشرده شده و پرچم‌های ایران از میان جمعیت سر بر آورده است، سه رنگ عشق را در هوا تکان می‌دهند، سه رنگی که حالا تابوت‌های مقابل‌شان را هم پوشانده است. مراسم با قرائت قرآن آغاز می‌شود، بغض زن‌ها و دختران بی‌صدا می‌شکند و آیه به آیه یاد جوانان‌شان را زنده می‌کنند.
دانشجویان هم همگام با بزرگترها و خانواده‌شان به میدان آمده‌اند، اتفاقا آتش‌شان هم از بقیه تندتر است و با پلاکاردهایی که در دست دارند و شعارهایی که می‌دهند خواستار مجازات عاملان این حادثه هستند.
جمعیت به ‌راه افتاده و پیکرهای مطهر شهدا در میان خیل مردم انقلابی و قدرشناس، مسیر خیابان بزرگمهر تا گلستان شهدا را طی می‌کند، شعارهای «یا حسین» و «مرگ بر منافق» در مسیر طنین‌انداز شده است.
بسیجی‌های جوان دور جمعیت حلقه زده‌اند، آن‌ها را از لباس‌هایشان می‌شناسم و سوز گریه‌های بی‌وقفه‌شان؛ حق دارند، رفیق از دست داده‌اند و جا مانده‌اند.
روزگار در این سال‌ها تا توانسته به ما سخت گرفته و آنکه همیشه از این جدال‌ها سربلند بیرون آمده ملت ایران بوده است، گواهش تصاویر جوانان رشید و رعنایمان است که بر مزارهایشان در این گلستان می‌درخشند.
می‌درخشند چون مردم این دیار در هر نقطه از تاریخ در جای درست خود قرار گرفتند و دلیل جمع شدن امروزشان به دور سه فرزندشان هم همین است.
چهل و یکی دو سال پیش، شیرمردان و پسرانشان را راهی جبهه‌ها کردند تا بیگانه پا در این خاک نگذارد و حالا هم قصه همان است، ناامنی و آشوب داخلی پیش زمینه جنگ خارجی است و غیرت جوان ایرانی اجازه نمی‌دهد کار به آنجا بکشد. پیکر مطهر این سه شهید والامقام پس از اقامه نماز بر پیکر آنان به امامت آیت‌الله مهدوی، برای وداع و خاکسپاری رهسپار شدند.
مردم اصفهان اما قدردانی خود را از تمام نیروهای حافظ امنیت به نمایش گذاشته و با تقدیم گل و در دست داشتن شعارهایی تعرض به این دلاورمردان را محکوم کرده و خواستار برخورد قاطع با تمامی عوامل مرتبط شدند.
پس از اقامه نماز بر پیکر شهیدان، پیکر مطهر شهیدان به گلستان شهدا اصفهان منتقل و در کنار دیگر شهدا آرام گرفتند.
کد مطلب: 124431
 
Share/Save/Bookmark