میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
۱۰۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۴۳
 
 
اعتراض سرپرستان خانوار به حذف یارانه ۲۸ هزار توماني
اعتراض سرپرستان خانوار به حذف یارانه ۲۸ هزار توماني
 

گروه کثیری از شهروندان با حضور در برابر ستاد هدفمندی نسبت به ارسال پیامک حذف یارانه ۲۸ هزار تومانی اعتراض کردند.
بخشی از دبیرستان البرز در خیابان حافظ که محل ستاد هدفمندی و ستاد اصلاح اطلاعات خانوار و همچنین ستاد استقرار نماینده بانکها و مرکز آمار ایران و نیز نماینده سازمان هدفمندی یارانه‌ها است، ديروز شنبه ۱۹ فروردین با ازدحام جمعیت در اعتراض به پیامک حذف یارانه ۲۸ هزار تومانی مواجه شد.
بنابر مشاهدات خبرنگار فارس در سالن‌های دبیرستان البرز شماره تلفن‌های ستاد هدفمندی یارانه‌ها ۶۶۴۶۷۴۵۶ و فاکس ۶۶۴۶۷۰۰۸ اعلام شده و همچنین شماره تلفن گویای مرکز آمار ایران به شماره ۸۵۸۷ بر روی در و دیوار نصب شده است.
در مورد کسانی که سرپرست خانوار فوت کرده با ارائه شماره ملی مادر به عنوان سرپرست جدید اطلاعات خانوار توسط نماینده مرکز آمار اصلاح می‌شود.
همچنین در تابلوی دیگری نوشته شده:" توجه: شهروندان محترمی که برایشان پیامک ارسال شده است در صورت اعتراض، به سایت وزارت رفاه به نشانی www.refahi.ir مراجعه و گزینه انصراف - سپس گزینه عدم تایید - از کل یارانه‌ها - یا عدم تایید از نیمی از یارانه‌ها و گزینه بعدی عدم تایید - مابه‌التفاوت یارانه‌ها سپس گزینه تایید - پس از دریافت کد ۵ رقمی رهگیری وارد نموده سپس تایید می‌نماید - عدم انصراف شما مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به اطلاع شما خواهد رسید."
همچنین بر تابلوهای دیگری اعلام شده مدارک مورد نیاز برای طلاق شامل کپی صفحه ۳ تا ۷ سند طلاق، کپی صبحه اول و دوم شناسنامه، کپی کارت ملی پشت و رو به همراه داشتن اصل مدارک الزامی است.
در اطلاعیه دیگری مدارک ازدواج (خانوار جدید) آمده است: کپی صفحه یک تا ۴ اول سند ازدواج، کپی صفحه اول و دوم شناسنامه + کپی کارت ملی پشت و رو به همراه داشتن اصل مدارک الزامی است.
بنابر مشاهدات‌ بیش از ۲۰۰ نفر از مردم در محل این ستاد واقع در دبیرستان البرز حضور داشتند که در صف‌های پیچ در پیچ سالن‌ها و اتاق‌ها انتظار پاسخگویی از مسئولان سازمان هدفمندی یارانه‌ها و مرکز آمار ایران و نمایندگان بانکها را می‌کشیدند. اکثر آنها بازنشستگانی بودند که پس از دریافت پیامک تمکن مالی یارانه ۲۸ هزار تومان مابه‌التفاوت مرحله دوم حذف شده ولی یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان همچنان دریافت داشته‌اند.
شهروند دیگری که خود را راننده تاکسی معرفی می‌کند گفت: پیامک برای من آمده بود اما بعد از آن یارانه ۲۸ هزار تومان قطع شده با وجود اینکه وارد سایت نشدم.
این فرد در پاسخ به چگونگی وضعیت معیشتی خود گفت: هنوز مستاجرم و یک فرزند دارم و راننده تاکسی هستم اما یارانه ۲۸ هزار تومانی قطع شده در حالی که یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را واریز کرده‌اند و مسئولان به من گفته‌اند در صف طولانی بایستم تا نوبتم شد بعدا پاسخ بگویند.
در این میان یکی از کارمندان ستاد هدفمندی یارانه‌ها با صدای بلند اعلام می‌کرد این اتاق مربوط به ۲۸ هزار تومان نیست فقط در مورد طلاق، اعتیاد، قتل و دیگر مشکلات خانوار است.
مرد دیگری گفت: برایم پیامک آمده و با وجود اینکه کاری نکردم و وارد سایت نشده و یا پیامک انصراف نداده‌ام، اما ۲۸ هزار تومان قطع شده واقعا موبایلم از آن موقع خاموش شده است، اما یارانه مرحله دوم برایم قطع شده است.
برخی از مردم از سخنان مرادی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها در صداوسیما انتقاد داشته و می‌گفتند گرچه اعلام شده یارانه افراد متمکن و بصورت اختیاری و با تقاضای فرد حذف می‌شود اما مگر ما بازنشستگان و مردم عادی چه تمکن مالی داریم که بدون وارد شدن به سایت اعلام شده و بدون ارسال پیامک یارانه‌های ۲۸ هزار تومان قطع شده است.
فرد میانسال دیگری که خود را رضا کامرانی معرفی کرد گفت: بازنشسته آموزش و پرورش هستم و ۴ فرزند دارم پیامک تمکن مالی را دریافت کردم اما روز پنجشنبه هر چه تلاش کردم وارد سایت رفاهی شده و عدم انصراف را اعلام کنم اما یارانه ۲۸ هزار تومان برایم واریز نشد.
وی گفت: فقط یک خودرو و یک حقوق بازنشستگی و مقداری سهام دارم تاکنون هیچ یک از مسئولان جوابگو نبودند. به فرمانداری شهرری مراجعه کردم گفتند از طریق کافی‌نت اقدام کنم کافی‌نت‌ها هم چون در مورد یارانه حساس هستند جرات وارد شدن به سایت ندارند. مجبور شدم از کار و زندگی جدا شده و به دبیرستان البرز مراجعه کنم.
کامرانی گفت: ظاهرا کسانی که کد معاملاتی سهام دارند به عنوان متمکن تلقی شده و یارانه مرحله دوم آنها حذف شده است. در حالی که هر کس که سهام دارد لزوما متمکن نیست.
وی گفت: من خودم بازنشسته آموزش و پرورش هستم بعضی از همکارانم دو باب منزل دارند و زن و مرد نیز بازنشسته و فعال هستند اما برای آنها یارانه ۲۸ هزار تومانی واریز شده برای برخی دیگر مانند من واریز نشده است. در این بین کسی پاسخگو نیست.
این بازنشسته گفت: بسیاری از مردم سواد درست و حسابی ندارند و اگر وارد سایت شوند نمی‌دانند چه کار کنند.
وی گفت: برای مادرم نیز پیامک ارسال شده اما خدا را شکر ۲۸ هزار تومان واریز شده است. گرچه قابل برداشت نیست.
کامرانی گفت: از ۳ روز قبل دنبال یارانه حذف شده هستم و از کار مانده‌ام اما کسی پاسخگو نیست.
مرد دیگری گفت من کجا سرمایه‌دار هستم که یارانه برای من قطع شده است.
مرد دیگری که میانسال بود گفت: برای من پیامک ارسال شده و من نیز بازنشسته ارتش و هنوز مستاجر هستم اما ۲۸ هزار تومان قطع شده ولی هنوز یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان واریز می‌شود.
این بازنشسته گفت: من از افراد قدیمی هستم و وارد سایت نشده‌ام اصلا اهل سایت نیستم فقط به بانک پاسارگاد مراجعه کردم و موجودی حسابم را نگاه کردم یارانه ۲۸ هزار تومان واریز نشده بود و برای دریافت پاسخ به دبیرستان البرز مراجعه کردم.
مرد میانسال دیگری که از اعلام نام خود خودداری می‌کرد خود را بازنشسته اعلام کرد و گفت: یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت کرده اما یارانه ۲۸ هزار تومانی به حسابش واریز نشده و گرچه پیامک تمکن مالی دریافت کرده بود اما هیچ کاری نکرده.
وی گفت: من یک منزل مسکونی دارم که بعد از ۳۰ سال خدمت در آن زندگی می‌کنم ۴ فرزند دارم اما متمکن نیستم با این وجود یارانه ۲۸ هزار تومانی از من دریغ شده است.
یک آقای دیگری سپیدموی خود را بازنشسته اعلام کرد و گفت: پیامک تمکن مالی را دریافت کردم کاری انجام ندادم اما نمی‌دانم چرا یارانه ۲۸ هزار تومانی به حساب من واریز نشده است. نام دبیرستان البرز را از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در خیابان فلسطین شنیدم و مرا به اینجا راهنمایی کردند.
مراجعه مردم به دبیرستان البرز و عدم دریافت پاسخ قطعی در مورد یارانه ۲۸ هزار تومانی مرحله دوم باعث اعتراض آنها شده است.
مردم مدارک مورد نیاز را ارائه می ‌کنند، ولی گفته می‌شود جواب قطعی را بعدا به اطلاع آنها خواهند رساند.

کد مطلب: 72833
 
Share/Save/Bookmark
 


النا
۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۰۱:۱۷:۳۱
وام گیرنده عزیز

شما در هر گونه مشکلی مالی هستید؟ آیا می خواهید کسب و کار خود را شروع کنید؟ این کمپانی وام تاسیس سازمان های حقوق بشر در سراسر جهان با هدف تنها کمک به فقرا و مردم با مشکلات مالی زندگی است. اگر می خواهید برای وام درخواست بدهید، با جزئیات زیر ایمیل زیر تماس بگیرید: elenino0007@gmail.com

نام:
میزان وام مورد نیاز:
مدت زمان وام
شماره موبایل:

با تشکر از شما و خدا برکت دهد
اعتماد به نفس
النا
پریچهر حیرانی
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۰۳:۰۴:۲۴
اینجانب همسراحسان کاشانی فرزند محمد حسین ایثار گر می‌باشد بیکارر و بیمار در مرحله دوم یارانه ما را قطع کردند ایشان با چهار سر عایله نیازمند یارانه می‌باشیم اما به وضعیت ما رسیدگی نمی‌شود نه بازنشستگی نه مستمریداریم لطفاً رسیدگی کنید خدا را خوش نمیاید ابرومندی زیر سوال باشد بررسی کنید.مسیولین کشور.
اقیانوس امور مالی و رهن محدود
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۰۲:۲۵:۰۳
آیا شما نیاز به یک وام؟ اگر بله! تماس با اقیانوس امور مالی و رهن محدود ®for مقدار وام های کوچک و بزرگ است. ما را از وام با نرخ بهره 2٪. تماس با ما امروز از طریق ایمیل در oceanfinance459@gmail.com ما نیز خارج از. £ 5 هزار پوند به 100 میلیون پوند برای افراد و شرکت، اعتبار به همه صرف نظر از ملیت باز است.
مریم
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۲:۵۶:۵۸
سلام
لطفا جواب بدید مردم رو مسخره کردید چرا فقط یارانه افردا ضعیف تر رو قطع میکنید انصافم حوب چیزی هست واقعا خب جواب ملت رو بدبد .
محمد خاضعی نیا
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۲۲:۲۰:۰۴
با سلام من فقط می خواستم دلیل قطع 4ماهه یارانه ام باشم یکی جواب بدهد به چه علتی یارانه ام قطع شده
بهروز صیامی
۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۰:۰۸
باسلام بعد از 40 سال یه خانه کلنگی که قابل سکونت نیست آنهم با کلی وام و قرض که ماهیانه 1700000تومان قسط ،بااستناد به خریدخانه یارانه اینجانب را قطع کردندتمام چشم امیدم به این یارانه است خواهشاً تجدید نظر فرمائید.کدملی 2850261130
بهرام بصیری
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۹:۴۴:۲۵
باسلام لطفا یارانه من را پرداخت نمایید 0 متعهل دارای 2 فرزند - شغل ثابتی ندارم - خانواده شهید میباشم - نیاز به یارانه دارم - با تشکر
امیررررر
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۲۱:۵۳:۰۰
خخخخ...خوبه یارانه منو هم قط کنندا چی میشه
رامبد جمالی
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۲۲:۳۱:۲۷
تمام سوبسید ها به بهانه یارانه نقدی قطع شد و قیمتها چند برابر گردید
اگر یارانه پول نفته به همه باید برسه
یا باید کلا قطع بشه و صرف آبادی کشور بشه یا اگر داده میشه به همه داده بشه
فلانی داره فلانی نداره شد حرف؟؟؟
بررسی های شما هم درست نیست و خیلی حق و ناحق میشه
زرگل روحی امراله
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۸:۱۴:۱۲
سلام من یک زن 83 ساله هستم هیچ گونه درآمدی هم ندارم از مسولین محترم تقا ضا دارم که چند سالی است که یارانه به مردم میدهند ولی هنوز بنده هیچ گونه پولی از بابت یارانه در یافت ننموده ام تقاضای آجزانه دارم یارانه مرا واریز نمایید در ضمن من چند بار به فرمانداری مراجعه نموده ام که قول داده اند واریز نمایند که هنوز واریز ننموده اند خواهشمندم همکاری نمایید یارانه مرا واریز نمایید
بهرام خمسه
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۲۳:۰۹:۲۸
پدر من الزایمر دارد وعصبی است یارانه پدر من که نه حقوق بگیر است نه سر کار میرود چرا باید قطع شود به خاطر ماشین برادرانم که برای خودشان کار میکنن ماهی یک دفعه به پدرم سر نمیزنن ۵ ماه قطع شده لطفا رسیدگی کنین
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۱۰:۱۶:۴۶
ایا داشتن یه خونه دلیل کافی برای حذف یارانه است یعنی همه اشخاصی که یارانه میگیرن باید چادرنشین و زاغه نشین باشندو یا در کنار خیابون توی برف و سرما زندگی کنند مرگ بر هرچه ادم دروغ گو و بی انصاف و دزد مگه رفاه اجتماعی لازمه یک دولت ایده ال نیست مرگ بر استبداد مرگ بر تبعیض و بی عدالتی اگه باید یارانه ها حذف بشه چرا قیمت بنزین 100 تومان نمیشه ؟ چرا قیمت نان 45 تومن نمیشه ؟ خدا ظلمتون رو بسوزه .....
حسین درویش پوریان
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۳:۴۲:۴۴
من فردی عائله مند وبازنشسته ام چرا بدون تحقیقات صحیح یارانه بنده و خانواده ام را قطع میکنید آیا با این مبلغ همه مشکلات اقتصادی کشور را حل کردید.واقعا جای تاسف دارد.اکر زحمتی نیست مجددا بررسی کنید.
معترض به حذف یارانه
۱۳۹۴-۱۲-۲۲ ۲۲:۴۹:۰۵
ارزویم اینه که دولت قبل سرکاربیا.چون عدالت داشت.دولت فعلی هوای پولدارها راداره.دشمن فقراست من دیگه به این دولت اعتمادندارم.خداکنه هرچه زودترعوض بشه.
ابراهیم ابراهیمی تجدد
۱۳۹۴-۱۲-۲۱ ۰۰:۰۹:۲۰
برسی بعد یارانه راقطع نمایید