میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۵
 
 
«قانون لغو تحریم‌ها» مسیر مذاکرات را مشخص کرده است
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، با بیان اینکه «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» تکلیف مذاکرات هسته‌ای را مشخص کرده، تاکید کرد: تیم مذاکره‌کننده ما در چارچوب قانون مجلس و تصمیمات شورای عالی امنیت ملی کار را دنبال می‌کند.
عباس مقتدایی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۴ و در واکنش به القائات برخی جریانات غرب‌گرا مبنی بر لزوم توافق موقت در وین، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که در تصمیم‌گیری‌های سیاست خارجی مستقلا عمل می‌کند و تحت تأثیر هیچ قدرتی قرار ندارد، به دنبال تامین منافع اساسی ملت ایران است و قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مصوب آذر ۹۹ تکلیف را مشخص کرده است.
وی تصریح کرد: بر اساس این قانون، لغو کامل همه تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران مورد تاکید قرار گرفته و هرگونه توافقی که به امضاء می‌رسد، باید در مسیر مشخص‌شده در این قانون دنبال شود و مجلس نیز بر آن صحه بگذارد.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: تیم مذاکره‌کننده ما با اختیار کامل و با دستورالعمل مشخص در مذاکرات حاضر شده و نتیجه این مذاکرات نیز باید منافع ملت ایران را تضمین کند.
مقتدایی با تاکید بر اینکه هیچ گاه تحت فشار تحریم و اصرارهای غیرمنطقی کشورهای دیگر هیچ تعهدی را امضاء نمی‌کنیم، گفت: تاکنون چند دور مذاکره انجام شده و هنوز هیچ نتیجه‌ای قطعی نشده است، لذا گمانه‌زنی‌های برخی جریانات سیاسی اعتبار ندارد.
وی افزود: تیم مذاکره‌کننده ما در چارچوب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و راهبردهای ایشان، قانون مصوب مجلس و تصمیمات شورای عالی امنیت ملی کار را دنبال می‌کند و نباید کسانی که مسئولیتی ندارند با طرح مسائل بیهوده، برای مذاکرات راهبرد تعیین کنند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: در حال حاضر همه مسئولان در کشور در خصوص مذاکرات یک صدا دارند و آن هم لغو همه تحریم‌ها و راستی‌آزمایی آنهاست و تیم مذاکره‌کننده هم بر همین اساس کار را دنبال می‌کنند.فارس
کد مطلب: 121335
 
Share/Save/Bookmark