میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۳
 
 
روایت تازه از دستگیری تفنگداران آمریکایی در جزیره فارسی
روایت تازه از دستگیری تفنگداران آمریکایی در جزیره فارسی
 
روز ۲۲ دی ماه روز شکست ابهت و قدرت پوشالی آمریکا در خلیج‌فارس و منطقه است.
پس از موفقیت‌های رزمندگان اسلام در عملیات‌های گوناگون ۸ سال دفاع مقدس دشمن جنگ را به خلیج‌فارس هدایت کرد و تمرکز دشمن برای قطع زنجیره صادرات و واردات کالا و تحرکات در آبراهه خلیج‌فارس به اوج رسید.
با شدت گرفتن درگیری‌ها و اخلال در حرکت نفتکش‌ها و کشتی‌های تجاری در خلیج‌فارس، منطقه دوم نیروی دریایی سپاه تمام حرکات و تردد شناور و کشتی‌های بیگانه از جمله استکبار جهانی و همپیمانانش تحت رصد و پایش شبانه‌روزی قرار داد.
در این راستا در ۱۶ مهرماه سال ۱۳۶۶ رزمندگان نیروی دریایی سپاه با ایمان لایزال الهی و با توانمندی و اقتدار به متجاوزان آمریکایی در خلیج‌فارس ضربات مهلکی زدند که حیثیت سیاسی و نظامی شیطان بزرگ از بین رفت.
در ۲۲ دی ماه سال ۱۳۹۴ درحالی که رئیس جمهور وقت آمریکا در کنگره رجزخوانی می‌کرد و قدرت و بودجه نظامی آمریکا را به رخ جهانیان می‌کشید ۱۱ هزار کیلومتر آن طرف‌تر نیروهای به اصلاح زبده آمریکایی در مقابل سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اشک حقارت می‌ریختند.
در این روز ۲ فروند شناور رزمی آمریکایی و ۱۰ تفنگ‌دار به مرز دریایی خلیج‌فارس ایران تجاوز کردند و رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در برخورد قاطع با آمریکا حماسه دیگری خلق کردند.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با گرامیداشت حماسه ۲۲ دی ۱۳۹۴ این نیرو در برخورد قاطع با متجاوزان آمریکایی اظهار داشت: سبزپوشان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در ۲۲ دی سال ۱۳۹۴ حماسه دیگری آفریدند و توانستند سربازان مغرور شیطان بزرگ در اطراف جزیره فارسی را به اسارت بکشند.
سردار رمضان زیراهی با بیان اینکه این رویداد پیروزی بزرگی برای ایران اسلامی بود تصریح کرد: این پیروزی زمانی اتفاق افتاد که آمریکایی‌ها در حال رجزخوانی در کنگره بودند که ما قوی‌ترین، بهترین و زبده‌ترین نیروهای نظامی در اختیار داریم و بودجه ما بیش از بودجه ۸ کشور بعد از ما است.
وی با بیان اینکه در عملیات ۲۲ دی ماه سال ۱۳۹۴ آمریکا تجهیزات پیشرفته‌تر نسبت به ما داشت، افزود: ما در این عملیات اثبات کردیم که آنچه در عرصه نبرد تعیین‌کننده است نیروی ایمان و روحیه شهادت‌طلبی است.
سردار زیراهی، نیروی دریایی سپاه در این عملیات را تلفیقی از شجاعت و مقاومت دانست و بیان کرد: یک ساعت پس از درگیری با آمریکایی‌ها با داشتن ناو هواپیمابر تا شناورهای رزمی با دستپاچگی و هیجانی و خارج از کنترل تفنگداران آنان وارد صحنه جزیره فارسی شدند و رزم ناو آنها بسیار عصبی و ناآرام هشدار می‌داد تا از طریق جو روانی بتواند به اهداف خود دست یابد ولی نیروی دریایی سپاه با اقتدار صحنه نبرد را مدیریت می‌کرد.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران، با بیان اینکه در این درگیری آمریکایی‌ها مرتب از ما درخواست کردند که ما می‌خواهیم با قایق و یا بالگرد وارد جزیره فارسی شویم، خاطر نشان کرد: رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه به آنها مقتدرانه هشدار دادند اگر وارد حریم جزیره فارسی شوید ما آنها را می‌زنیم و هر بار این هشدارها سبب عقب‌نشینی آنان می‌شد.
وی با بیان اینکه رزمندگان نیروی دریایی سپاه در پی جنگ نبودند تصریح کرد: قطعاً رزمندگان دریادل نیروی دریایی سپاه با اقتدار آماده دفاع از میهن اسلامی هستند.
سردار زیراهی با اشاره به این موضوع که آن زمان سکوهای موشکی در طول سواحل جمهوری اسلامی ایران گسترش یافته بود تصریح کرد: اگر آمریکایی‌ها اشتباه می‌کردند قطعاً جهنمی از آتش برای آنان ایجاد می‌شود.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران، اضافه کرد: آمریکایی‌ها گسترش موشکی ما در سواحل و شناورهای نظامی در اطراف جزیره فارسی را می‌دیدند و به همین سبب ناو هواپیمابر در فاصله ۲۰ مایلی و رزم‌ناو آنان در اطراف جزیره فارسی با هشدارهای ما مجبور به عقب‌نشینی شد.
وی بیان کرد: آنان متوجه شدند که ایران به هیچ ابرقدرتی شوخی ندارد و در این راستا استقبال مردم عزیز کشورمان از این برخورد نیروی دریایی سپاه نیروی ۱۰۰ چندانی به سپاه بخشید.
سردار زیراهی با بیان اینکه در عملیات غرورآفرین ۲۲ دی سال ۱۳۹۴ مردم نشان دادند در رویارویی با دشمن منسجم و یکپارچه هستند خاطر نشان کرد: در این عملیات چند کارگر پیمانکار در جزیره فارسی مشغول فعالیت بودند که آنان اصرار کردند به ما اسلحه بدهید تا ما نیز دوشادوش شما از آب‌های سرزمینی دفاع کنیم.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران، روز ۲۲ دی ماه را تاریخ شکسته شدن ابهت و قدرت پوشالی آمریکا در خلیج‌فارس و منطقه دانست و تصریح کرد: در این روز یک حماسه ماندگار و برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شد و به‌عنوان یک سرباز کوچک ایران اسلامی این حماسه ماندگار را به هم‌وطنان و آزادگان جهان تبریک می‌گویم.
وی با بیان اینکه اکنون نیروی دریایی سپاه تمام حرکات و برنامه‌های دشمنان به ویژه آمریکا و اسرائیل و هم‌پیمانان آنان را مورد رصد و پایش قرار می‌دهد افزود: نیروی دریایی سپاه اشراف خوبی بر منطقه دارد و از تجهیزات به‌روز و پیشرفته‌تر بحمدالله برخوردار است.
سردار زیراهی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران دنبال تشنج و بی‌ثباتی به هیچ وجه در منطقه نیست بلکه دنبال وحدت، برادری و اتحاد است.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران بیان کرد: دشمنان می‌دانند که اگر اقدام نابخردانه انجام دهند با پاسخ کوبنده فرزندان این مرز و بوم مواجه می‌شوند و به آنان پاسخ قاطع می‌دهند.
سردار زیراهی اضافه کرد: توانمندی جمهوری اسلامی ایران در بعد شناوری و موشکی و پهپادی قابل قیاس با یکسال گذشته نیست و پیشرفته‌های فراوانی کرده است.تسنیم
کد مطلب: 121263
 
Share/Save/Bookmark