میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۲۱
 
 
کریمی: خدا مثل دایی دوستم داشته که الان اینجا هستم
باید مجسمه شهدا و اسرا را بسازند نه من
باید مجسمه شهدا و اسرا را بسازند نه من
 

علی کریمی می‌گوید: کاری برای ملت نکردم که مجسمه من ساخته شود.
علی کریمی پس از نشست خبری خود پیش از برگزاری مراسم برترین‌های فوتبال آسیا در پاسخ به این سوال که مطرح شده بعد از کسب این عنوان باید مجسمه‌تان را بسازند، به خبرنگار ایسنا در مالزی، گفت: من فکر نمی‌کنم کار خاصی برای این کشور و مردم کرده باشم که بخواهند مجسمه من را در محله سابقم بسازند.
وی تصریح کرد: به اندازه کافی آدم‌های از خود‌گذشته داشتیم و داریم. افرادی که در زمان جنگ از جان خود گذشتند تا اینکه ما الان اینجا راحت زندگی کنیم. همچنین اسرایی داشتیم که بهترین سال‌های زندگی خود را در اسارت و به دور از پدر و مادر و خانواده گذرانده‌اند. همچنین ما دانشمندان و پروفسورهایی داریم که در تمام دنیا آنها را می‌شناسند و طبیعتا اگر قرار است مجسمه کسی ساخته شود باید مجسمه آنها ساخته شود.
کریمی در ادامه در خصوص زندگی خود پس از فوتبال گفت: فعلا در خدمت فوتبال هستم و باید ببینم بعد از فوتبال در چه مسیری قرار می‌گیرم. ولی دوست دارم از تجربه این سال‌ها بتوانم برای کمک به بچه‌ها استفاده کنم. اصلا نمی‌شود پیش‌بینی کرد باید دید چه می‌شود.
وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه چه فردی را به عنوان برترین فوتبالیست سال آسیا انتخاب می‌کند، گفت: طبیعتا هر کدام از این افراد دوست دارند تا انتخاب شوند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم ولی به هر حال در مصاحبه قبلی نیز گفتم که من با توجه به نتایجی که پارسال گرفتیم انتظار نداشتم در این لیست حضور داشته باشم. به هر حال لطف خدا شامل حال من شده تا در بین سه بازیکن باشم و امیدوارم هر کسی که حقش باشد انتخاب شود. نامزد ایرانی دریافت جایزه برترین بازیکن سال ۲۰۱۲ آسیا می‌گوید حضورش در فهرست سه نفره برترین‌های آسیا تقدیر خداوند بوده است.
نشست خبری سه نامزد دریافت عنوان برترین بازیکن سال آسیا تحت‌الشعاع حضور علی کریمی برگزار شد.
علی کریمی در ابتدای این نشست خبری گفت: از این‌که اینجا هستم بسیار خوشحالم و امیدوارم که فردا شب(امشب) شب خوبی برای من باشد.
در ادامه یکی از خبرنگاران ایرانی حاضر در مالزی به کریمی گفت: همیشه در افت فوتبالت اتفاقاتی می‌افتد که مسیر زندگی فوتبالی‌ات تغییر می‌کند. ظاهرا خدا علاوه بر علی دایی تو را نیز بغل کرده است. کریمی در پاسخ گفت: این فراز و فرودها در زندگی همه وجود دارد. من دست تقدیر را در انتخابم به عنوان یکی از سه بازیکن برتر آسیا دخیل می‌دانم. در همه جای دنیا در انتخاب بازیکنان برتر شانس وجود دارد. من معتقدم که مثل علی دایی خدا دوستم داشته که الان اینجا هستم.
وی ادامه داد: از حضورم در این مکان خوشحالم و امیدوارم کسی که استحقاقش را دارد انتخاب شود. به هر حال حضورم در بین سه بازیکن برتر آسیا اتفاقی است که انتظارش را نداشتم.
علی کریمی در ادامه در پاسخ به این سوال که رمز موفقیت شما در تمامی این سال‌ها و بویژه حضور در اروپا چه بوده؟ گفت: طبیعتا بازی در اروپا انگیزه و آمادگی زیادی می‌خواهد. بازی در کنار بازیکنان بزرگ اروپا کار بسیار سختی است. اما من تجربه بسیار خوبی از آن‌ سال‌ها به دست آوردم. حالا که با تصمیم خودم به ایران برگشتم امیدوارم بتوانم در سال‌های آخر فوتبالم از این تجربه استفاده کنم.
خبرنگار دیگری از علی کریمی پرسید این عنوان برای شما که یکی از بزرگ‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال آسیا هستید چقدر اهمیت دارد و اگر این عنوان را کسب کنید، چه تاثیری بر فوتبال ایران خواهد گذاشت؟ کریمی که پیش از پاسخ دادن به این سوال با نظرات جالب توجه دو نامزد دیگر روبه‌رو شده بود، گفت: از دوستانم که به من لطف داشتند تشکر می‌کنم. ما در رقابت‌های انتخابی جام جهانی آن نتایجی که باید می‌گرفتیم را کسب نکردیم حالا صعودمان به جام جهانی مشکل شده اما هیچ چیز ناشدنی نیست. درباره بخش اول سوالتان هم باید بگویم با نتایجی که سال قبل به دست آوردیم خودم انتظار نداشتم در فهرست برترین‌های آسیا قرار بگیرم. اما تقدیر نام من را در این فهرست قرار داد. امیدوارم شانس برابری در مراسم امشب داشته باشم و با گرفتن این جایزه به فوتبال ایران کمک کنم و با نتایجی که می‌گیریم دل مردم ایران را شاد کنیم.
کریمی در پاسخ به این سوال که از قرار گرفتن در فهرست نهایی نامزدهای برترین‌های فوتبال آسیا چقدر شگفت‌زده شدید؟ گفت: وقتی نامم در فهرست ۵ نفره قرار گرفت همان قدر تعجب کردم که شاید بقیه نامزدها چنین حسی داشتند اما وقتی در فهرست ۳ نفره اسمم جای گرفت بیشتر تعجب کردم، احساسم قابل وصف نیست. تقدیر بود که در این فهرست باشم. گفتم با نتایجی که گرفته بودیم هیچ انتظاری نداشتم اما خدا را شکر می‌کنم که در این جمع هستم. تا امشب صبر می‌کنیم تا ببینیم چه می‌شود.
کریمی در پایان در پاسخ به این سوال که همیشه انتخاب‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا به خاطر قوانین خاصش که نام بازیکنان آسیایی حاضر در لیگ‌های اروپایی را در این فهرست نمی‌گنجاند با انتقاد روبه‌رو بوده، گفت: به اعتقاد من برای برگزاری چنین مراسم‌هایی باید شرایط حضور تمامی نامزدهایی که این شایستگی را دارند، فراهم شود چرا که حضور این نامزدها اعتبار آسیاست و به بازتاب رسانه‌ای آن کمک زیادی می‌کند. فکر می‌کنم اگر هماهنگی‌ها از قبل به وجود بیاید، بازیکنانی که در کشورهای مختلف بازی می‌کنند و نامزد می‌شوند می‌توانند در این مراسم شرکت کنند. همه ما بازیکنان برای رسیدن به چنین افتخارهایی تلاش می‌کنیم و بعید است که اگر کسی نامزد شود در مراسم شرکت نکند.

کد مطلب: 78567
 
Share/Save/Bookmark