میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۰
 
 
سخنگوی جمعی از خانواده‌های شهدای فاجعه منا:
حرکت مثبتی از سوی دولت در پیگیری فاجعه منا ندیده‌ایم

سخنگوی جمعی از خانواده‌های شهدای فاجعه منا گفت: متأستفانه تا به امروز به عنوان خانواده‌هایی که درگیر این قضیه هستیم، کوچک‌ترین حرکت مثبتی را از سوی دولت‌مردان و مسئولان در پیگیری حقوق این‌گروه از خانواده‌ها ندیده‌ایم.
مرتضی رکن‌آبادی برادر شهید غضنفر رکن‌آبادی و سخنگوی جمعی از خانواده‌های شهدا فاجعه منا روز گذشته در نشست «روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی» که در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد، گفت: بر اساس حقوق شهروندی هر مشکلی که برای هر ایرانی در هر نقطه‌ای از جهان رخ دهد، یکی از سه قوه کشور مسئول آن هستند چه رسد به اینکه در این فاجعه، ایران دانشمندان بزرگی را در عرصه‌های مختلف از دست داد که متاسفانه به فراموشی سپرده می‌شود و افراد و نهادهایی که باید پیگیری این قضیه باشند، آن را به فراموشی سپردند.
وی با اشاره به برخی مطالبات رهبر معظم انقلاب از کارگزاران حج و سایر مسئولان کشور مبنی بر انجام پیگیری‌های لازم در ارتباط با فاجعه منا اظهار کرد: ایشان تأکید کردند که مسئولیت این فاجعه باید از سوی عربستان سعودی پذیرفته شود که متأستفانه از سوی هیچ‌یک از دستگاه‌های مسئول این موضوع پیگیری نشده است.
برادر شهید غضنفر رکن‌آبادی، عذرخواهی سعودی‌ها از مسلمانان را دیگر مطالبه رهبر انقلاب خواند و گفت: تشکیل هیئت حقیقت‌یاب و احقاق حقوق خانواده‌های شهدای این فاجعه از دیگر مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه بوده است.
رکن‌آبادی تصریح کرد: متأستفانه تا به امروز به عنوان خانواده‌هایی که درگیر این قضیه هستیم، کوچک‌ترین حرکت مثبتی که باید از سوی دولت‌مردان و مسئولان در این زمینه صورت می‌گرفته، ندیده‌ایم.
وی یادآور شد: حتی درصدد پیگیری این جریان از طریق یک NGO بوده‌ایم که باز هم تا به امروز با مانع تراشی‌هایی اجازه ثبت یک NGO را هم به خانواده‌های شهدا منا ندادند تا خود حداقل پیگیری این موضوع شوند و نگذارند این جنایتی که برای همیشه نه تنها خاطر جهان اسلام را بلکه خاطر یک به یک خانواده‌های این شهدا را خواهد رنجاند، به این صورت به فراموشی سپرده شود.
سخنگوی جمعی از خانواده‌های شهدا فاجعه منا در پایان تصریح کرد: اتفاقی که در فرودگاه جدّه رخ داد، فاجعه منا، سقوط جرثقیل و...، اگر این جنایت‌هایی که به دست سعودی‌ها رقم می‌خورد، در یک جایی متوقف نشود و جلوی آن نایستیم، همچنان باید منتظر جنایت‌های بعدی و بزرگ‌تر آنها در جهان اسلام باشیم و امروز می‌بینیم که در یمن و سایر کشورهای اسلامی جنایت را انجام می‌دهند که سر منشأ همه آنها سعودی‌ها هستند. پویا

کد مطلب: 105478
 
Share/Save/Bookmark