میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۳
 
 
گزیده‌ای از جلسه روز گذشته مجلس
سیستان و بلوچستان با آب دریای عمان سیراب می‌شود
سیستان و بلوچستان با آب دریای عمان سیراب می‌شود
 
طرح جهش تولید دانش بنیان، انتقال آب از دریای عمان، اصلاح قانون انتخابات شوراها و پاسخگویی دستگاهها به تذکرات نمایندگان از موضوعات مطرح و مصوب جلسه روز گذشته مجلس بود.
جلسه علنی مجلس به ریاست علی نیکزاد برگزار شد و بررسی طرح های انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان، طرح جهش تولید دانش بنیان، الزام دستگاههای اجرائی جهت پاسخگویی به تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان، جهش تولید دانش بنیان و... در دستور کار نمایندگان قرار گرفت. پیش از آغاز این جلسه، نمایندگان در نشست غیرعلنی به بررسی وضعیت فضای مجازی پرداختند.
۱۸۰ نماینده مجلس هم در بیانیه‌ای از قوه مجریه و قضائیه خواستند که با «سوءاستفاده از امکانات فضای مجازی» و «لجام گسیختگی رسانه‌های اجتماعی» برخورد کنند و منتظر قانون «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» نباشند.
در این جلسه، نمایندگان به بررسی ایرادات شورای نگهبان در مورد طرح الزام دستگاههای اجرائی جهت پاسخگویی به تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان پرداختند و با اصرار بر مصوبه قبلی خود، این طرح را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.
بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان هم در دستور کار نمایندگان قرار گرفت و با تصمیم مجلس مصوب شد که اقدامات نهادهای دولتی و موسسات عمومی غیردولتی نباید باعث رقابت با موسسات دانش بنیان شود.
نمایندگان در ادامه بررسی های مربوط به این طرح، سازوکار حمایتی از شرکت‌های دانش بنیان را مشخص کردند و ضمن موافقت با پیشنهاد علیرضا منادی به سازمان های توسعه ای مجوز دادند تا در طرح های فناورانه سرمایه گذاری کنند.
در جریان جلسه علنی ، جهت تامین نظر شورای نگهبان نیز، طرح الحاق یک تبصره به ماده (۶۳) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را اصلاح شد.
نمایندگان همچنین وزارت نیرو را مکلف کردند تا زمینه سرمایه‌گذاری برای برداشت آب، نمک‌ زدایی و انتقال آب از دریای عمان با اولویت انتقال آب به استان سیستان و بلوچسستان را فراهم کند.
محمد رشیدی عضو هیات رئیسه مجلس طرح ترویج مکتب شهید سلیمانی و تعقیب مجازات مرتکبان جنایت علیه ایران را اعلام وصول و روح الله متفکرآزاد هم تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.ایسنا
کد مطلب: 121272
 
Share/Save/Bookmark