میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۳
 
 
سازش با اسراییل مغرب را به آتش کشید
سازش با اسراییل مغرب را به آتش کشید
 
در ادامه مخالفت‌های جهانی با روند سازش، صدها مراکشی پس از سفر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به این کشور، در اعتراض به عادی‌سازی روابط با این رژیم اشغالگر در شهرهای مختلف این کشور تظاهرات کردند.
با فراخوان «جبهه حمایت از فلسطین و مخالفت با عادی‌سازی مراکش» برای تظاهرات و تجمع در روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین، صدها مراکشی در تجمع‌هایی اعتراضی علیه عادی‌سازی روابط با اشغالگران شرکت کردند.جبهه حمایت از فلسطین و مخالفت با عادی‌سازی مراکش که یک نهاد غیردولتی است، در بیانیه‌ای تعداد شهرهایی را که در آنها تظاهرات اعتراضی برگزار شد، ۳۶ شهر اعلام کرد.
معترضان با سر دادن شعارهایی توقف عادی‌سازی روابط رباط با تل‌آویو و حمایت از مساله فلسطین را خواستار شدند.مغرب که هفته گذشته میزبان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بود، تظاهرات مردمی در اعلام همبستگی با ملت فلسطین را سرکوب کرد. در همین حال در ادامه خیانت بحرین به فلسطین سفیر رژیم رژیم صهیونیستی برای نخستین بار از زمان سازش رژیم آل خلیفه با تل‌آویو، وارد منامه پایتخت بحرین شد تا ماموریت خود را آغاز کند. «ایتان نائیه» در توییر نوشت: من به تازگی وارد منامه شدم تا مأموریت خود را به عنوان سفیر اسرائیل در بحرین آغاز کنم.
در این میان اما رئیس جمهور الجزائر ضمن تاکید بر اصول کشورش در دفاع از همه حقوق ملت فلسطین تاکید کرد، سازمان ملل مسئول تشکیل کشور فلسطینی به پایتختی قدس شریف است. «عبدالمجید تبون» رئیس جمهور الجزایر بر حمایت کشورش از مبارزه ملت فلسطین برای بازپس‌گیری حقوق غصب شده آنها تاکید کرد.تبون گفت که رژیم اشغالگر به دنبال تحمیل خواسته‌های خود و شانه خالی کردن از عمل به توافقات است تا طرح تشکیل کشور مستقل فلسطینی را نابود کند.
همچنین وزیر خارجه سوریه با ارسال پیامی به مناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین، گفته موضع این کشور در قبال حمایت از مسئله فلسطین و تشکیل کشور فلسطین تغییری نکرده است.فیصل مقداد وزیر خارجه سوریه با ارسال پیامی به مناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین گفت که این روز به یک تریبون جهانی تبدیل شده است که آرمان فلسطین را در اذهان جامعه جهانی زنده نگه می‌دارد.وی با اشاره به تداوم خطراتی که هنوز موضوع فلسطین را تهدید می کند، تصریح کرد، تا به امروز از سوی جامعه بین الملل در پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی هیچ پیشرفتی صورت نگرفته است.
کد مطلب: 120679
 
Share/Save/Bookmark