میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۸
 
 
حاشیه متاثرکننده همزمان با اعلام نتایج اولیه انتخابات تهران
کشتی‌گیران شورای شهر بوکسور شدند
کشتی‌گیران شورای شهر بوکسور شدند
 

درگیری در جلسه غیرعلنی شورای شهر منجر به زد و خورد دو عضو شورا منجر شد.
به گزارش فارس، در جلسه غیرعلنی شورای اسلامی شهر تهران عباس جدیدی و علیرضا دبیر با یکدیگر درگیر شدند.
هفته پیش عباس جدیدی برای دبیر کری خوانده بود و به وی گفته بود اجازه راه رفتن در شهر را به وی نمی‌دهد.
در جلسه غیر علنی دیروز بعد از یک صحبت گنگ به یکباره جدیدی مشتی حواله صورت دبیر کرد و در عوض دبیر هم یک مشت حواله عباس جدیدی کرد. عباس جدیدی بعد از درگیری شروع به فحاشی کرد.
در همین زمینه تابناک ورزشی هم به صورت جزیی‌تری به این واقعه پرداخته و نوشته است، به نظر می‌رسد دوره ورزشی‌ها در شورای شهر تهران به سر آمده و با اعلام رسمی نتایج انتخابات اخیر، دیگر شاهد حضور این افراد در شورا و حواشی خاص آنها نباشیم. اتفاقاتی که طی چندسال اخیر چندین بار شنیده شده و در شان و سطح مردم پایتخت نبوده است.
در جلسه غیرعلنی دیروز شورای شهر تهران، درگیری شدید و غیراخلاقی بین دو عضو ورزشی شورا در گرفت تا جایی که کار به شکایت و ورود نیروی انتظامی کشید.
با اعلام نتایج اولیه آرای مردم در انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، شکست سنگین چهره‌های ورزشی در جلب نظر مردم مشهود است و به نظر می‌رسد هیچ‌یک از چهره‌های ورزشی به شورای آینده راه نخواهند یافت.
در این میان دو چهره سرشناس ورزشی شورا که از قضا هر دو کشتی‌گیر هم هستند، دیروز بر سر موضوعی شخصی با هم گلاویز شدند. این درگیری ابتدا از گفت و شنود شخصی بین دبیر و جدیدی آغاز شد و سپس با واکنش شدید و فیزیکی عباس جدیدی همراه شد.
وی که الفاظ بسیار زننده‌ای در صحن شورا به کار می‌برد و جملاتی هم به علیرضا دبیر نثار کرد. در این میان اقدام به بکار بردن الفاظی علیه منتخبان مردم در شورای شهر نکته انحرافی است که در برخی سایت‌ها به آن اشاره شده و به نظر می‌رسد واقعیت ندارد.
جملات قهرمان سنگین‌وزن کشتی جهان، با واکنش علیرضا دبیر دارنده مدال طلای المپیک سیدنی مواجه شد که به او گفت سرجایش بنشیند. این صحبت دبیر باعث شد خشم جدیدی طغیان کند و عصبانی به سمت او برود و ضربه‌ای به صورت و گردن وی وارد کند! دبیر نیز در این میان ضربه‌ای به جدیدی زد که منجر به جراحت شد.
در ادامه پرتاب اشیایی مثل قندان روی میز هم اتفاق افتاد که خوشبختانه به کسی برخورد نکرد وگرنه مشخص نبود سرانجام این نزاع آن هم در سطح شورای شهر به کجا انجامد. این درگیری خوشبختانه بدون تلفات جانی تمام شد اما طیفی که این دو نماینده شورا از آن انتخاب شدند، به طور قطع هزینه چنین بی‌اخلاقی‌هایی را در آینده پرداخت خواهند کرد.
در نهایت با وساطت اعضای شورا، این درگیری قطع شد اما جدیدی با مراجعه به کلانتری و دادسرا، پیگیر دریافت حکم علیه ملی‌پوش سابق شد. به نظر می‌رسد دوره ورزشی‌ها در شورای شهر تهران به سر آمده و با اعلام رسمی نتایج انتخابات اخیر، دیگر شاهد حضور این افراد در شورا و حواشی خاص آنها نباشیم. اتفاقاتی که طی چندسال اخیر چندین بار شنیده شده و در شان و سطح مردم پایتخت نبوده است.

واکنش چمران به درگیری فیزیکی دو عضو شورا
رئیس شورای شهر تهران به درگیری فیزیکی عباس جدیدی و علیرضا دبیر واکنش نشان داد.
مهدی چمران در جمع خبرنگاران در مورد درگیری دو نفر از اعضای شورای شهر تهران گفت: اصولا گاهی بین اعضای شورا درگیری پیش می‌آید، البته به آن صورت نبود و کُری خواندن ورزشکاران برای همدیگر همیشه بوده است.
چمران با تکذیب هرگونه ارتباط این درگیری به مباحث انتخاباتی و لیست‌های انتخاباتی گفت: درپی این درگیری و میانجیگری همکاران شورا، جلسه ادامه پیدا کرد و عباس جدیدی هم جلسه را ترک کرد.
بنابر این گزارش، برخی کانال‌های خبری در فضای مجازی درگیری عباس جدیدی با علیرضا دبیر را مرتبط با موضع‌گیری جدیدی درخصوص اصلاح‌طلبان برگزیده در انتخابات اخیر شورای شهر تهران و پاسخ دبیر به وی اعلام کرده بودند.

کد مطلب: 99375
 
Share/Save/Bookmark