میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴
 
 
سرلشکر باقری بیان کرد:
ایران امن و آرام میان آتش غرب آسیا
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همایش پرچمداران دین و اندیشه گفت: ما میانه آتش منطقه غرب آسیا در کشتی امن، آرام و نجات‌بخش از ناامنی‌ها به سر می‌بریم.
به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در همایش پرچمداران دین و اندیشه که با حضور روحانیون شیعه و سنی استان کردستان در سالن شهدای روحانی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب، دفاع مقدس و کردستان گفت: مسیر شهدا در کردستان نمونه روشنی از عجین شدن خون شیعه، سنی، کرد و سایر اقوام برای حفظ دین و میهن و سرفرازی ملت بود و تصویر روشنی برای آینده ما ترسیم کرده است. وی با اشاره به اینکه جامعه روحانیون کردستان ۵۴ شهید گرانقدر را تقدیم انقلاب کردند، گفت: تمام روحانیون ولایی و انقلابی این استان هم قطعاً رهروان راه شهدا و منتظر گذر از چنین مسیر نورانی هستند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: مسیر شهادت در کردستان نمونه روشنی از عجین شدن خون شیعه و سنی، کرد و سایر اقوام کشور برای حفظ دین مبین اسلام، میهن اسلامی و عزت و سربلندیمان بوده و برای آینده کشور ترسیم کرده است.
سرلشکر باقری گفت: ملت بزرگ ایران بعد از قرن‌ها تحمل ظلم و ستم با رهبری امام راحل مردانه به میدان آمد و سرنوشت خود را از رژیم ستم‌شاهی سیاه پهلوی بازپس گرفت و به آزادی رسید.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: دشمنان این ملت آزادی آن‌ها را برنتافتد و بلافاصله در اقصی نقاط کشور و به ویژه این سرزمین بر امنیت مردم تاختند و مشکلات فراوانی را برای کشورمان ایجاد کردند.
سرلشکر باقری گفت: طی بیش از چهار دهه در ۴۰ و چند سال گذشته بارها و بارها این تجربه را داشته‌ایم که در هر مقطعی به روش و تاکتیکی با سرمایه‌گذاری عظیم و تحریک و توطئه تلاش کردند که وحدت، همدلی و برادری در این خطه مقدس را تبدیل به تفرقه و دشمنی کنند و منافع خود را با استثمار و چپاول ادامه دهند. وی اعلام کرد:، اما مردم کردستان و روحانیت در راس آن‌ها و مهاجرین و یاران که به کمک امنیت کردستان آمدند توانستند امنیت پایدار را در این سرزمین تامین کنند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در مقطع ابتدایی پیروزی انقلاب توفیق حضور در کردستان را نداشتم و در مقاطعی در دوران دفاع مقدس برای عملیات‌هایی همچون والفجر ۴ به استان آمده‌ام. سرلشکر باقری یادآور شد: از پیشکسوتان شنیده‌ایم که در آن شرایط حساس مردم شیعه و سنی، کرد و فارس و از هر قوم و مذهبی در این خطه جان خود را بر کف دست گرفتند و از تمامیت ارضی ایران عزیز دفاع کردند. وی خاطرنشان کرد: گروهک‌های ضد انقلاب با صدام ملعون همراهی کردند و تمام توان خود را برای ناامن کردن این سرزمین بکار گرفتند، اما مردم ولایی، انقلابی و شهیدپرور این استان با دفاع جانانه سربلند میدان نبرد با دشمنان شدند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: رزمندگان اسلام این نبرد بزرگ را با پیروزی به پایان رساندند و در دهه ۷۰ در پی ترورها و درگیری‌های بزرگ قوای اسلام با حمله به مرکزیت ضد انقلاب آن‌ها را سرکوب کردند و آن‌ها تعهد کتبی رعایت امنیت در کشور ما را دادند.
سرلشکر باقری عنوان کرد: در دهه ۸۰ نیز به نحو دیگری این امنیت را به خطر انداختند، اما هر بار با تکیه بر همدلی و برادری، ایثار و از خودگذشتگی و تبعیت از فرامین رهبری این امنیت را حفظ کردند. وی با یادآوری اینکه امنیت امروز در کردستان مثال کم‌نظیری در کشور است و این به آسانی بدست نیامده و برای این امنیت، دفاع پایدار و بازدارندگی کارآمد خون‌ها ریخته شده و جانبازان عزیزی تقدیم شده‌اند، ابراز کرد: ما در میانه آتش در منطقه غرب آسیا در یک کشتی امن، آرام و نجات‌بخش از ناامنی‌ها به سر می‌بریم و این نه تنها دستاورد کوچکی نیست که خود مقدمه و پیش‌نیاز هر گونه فعالیت اقتصادی، پیشرفت و توسعه زیرساخت‌ها و اقدامات فرهنگی، اجتماعی و اقدامات دیگر است که نیروهای مسلح با همکاری مردم آن را برقرار کرده‌اند.
سرلشکر باقری با بیان اینکه مرزهای ما با کشور همسایه باید آورده اقتصادی چشم‌گیر برای مردم داشته باشد، گفت: اما این وضعیت حادث شده در آنجا مشکلاتی را در این جهت ایجاد کرده و تلاش سنگینی توسط دستگاه سیاست خارجی و سپاه پاسداران و دیگر مسئولان برای سر و سامان دادن به این نابسامانی امنیتی برقرار است.
وی اضافه کرد: در ماه‌های گذشته مرکز صهیونیست‌ها در شمال عراق هدف موشک‌های سپاه قرار گرفت و صهیونیست‌ها به تلفات خود در آنجا اعتراف کردند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه گفت: سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۸ به کردستان را باید نقطه عطف بشمار آوریم که علاقه و توجه رهبری به کردستان فوق‌العاده بالا است و تعابیری که خطاب به مردم کردستان عنوان کردند در کمتر جایی دیده می‌شود.
وی عنوان کرد: امروز افتخار می‌کنیم که هزاران نفر از مردم کردستان اسلحه به دست دوش به دوش پاسداران و سایر نیروهای مسلح مشغول خدمت و برقراری امنیت هستند و ما به آن‌ها پشت گرم هستیم.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: عشایر عزیز و اقشار گوناگون مردم خود امنیت را به عهده دارند و امنیت پایدار مدنظر رهبری اتفاق افتاد.
سرلشکر باقری ادامه داد: جوانان کردستان باید بدانند این امنیت به آسانی به دست نیامده و باید مانند چشم از آن مراقبت کرد. وی تاکید کرد: جوانان استان که آن دوران را ندیده‌اند تحت هدایت رهبری باید از این دستاوردهای بزرگ حفاظت کنند. وی ادامه داد: کردستان نعمت‌های خدادادی بزرگی از معادن، قرارگیری موقعیت جغرافیایی در غرب کشور و به عنوان دروازه ورود و خروج کالا و نیازمندی ما و چه به لحاظ نیروی انسانی مملو از انسان‌های دانشمند است که در صورت مدیریت درست و اتکال به قدرت الهی عزیزان می‌توانند از کردستان یک استان نمونه ایجاد کنند.
سرلشکر باقری در پایان گفت: شاخص‌های فعلی که نتیجه تحریم‌ها و ناکارآمدی دوره‌های گذشته است، امیدواریم در دولت جدید با این امکانات عظیم و انسانی و با تلاش و جهاد، کردستان به جایگاه در خور برسانند.
کد مطلب: 123153
 
Share/Save/Bookmark