میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹
 
 
پیام صندوق‌های رای
انتخابات شوراهای محلی در سوریه دیروز در همه استان‌های این کشور برگزار و ...
انتخابات شوراهای محلی در سوریه دیروز در همه استان‌های این کشور برگزار و در ۷۳۴۸ حوزه رأی‌گیری صورت گرفت. ۵۹۴۹۸ کاندیدا برای تصاحب ۱۹۰۸۶ کرسی در شوراهای محلی رقابت می‌کنند و طبق گزارش دفتر نخست‌وزیری سوریه ۱۲۰۰ حوزه انتخاباتی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.
این انتخابات در حالی برگزار می‌شود که چند نکته در قبال آن قابل توجه است. نخست آنکه افزایش تعداد نامزدهای حاضر در انتخابات و حضور مردم پای صندوق‌های رای حکایت از اعتماد سراسری سوری‌ها به نظام حاکم بر کشورشان به ریاست بشار اسد دارد. این حضور خط بطلانی است بر ادعای کشورهایی که اقدام علیه سوریه را در جهت تحقق اهداف مردم این کشور می‌نامند حال آنکه سوری‌ها با حضور در انتخابات رسما بر ادامه حیات سیاسی نظام حاکم تاکید می‌کنند. دوم آنکه برگزاری انتخابات با این وضعیت بیانگر توانایی و ظرفیت سوریه و متحدانش در مبارزه با تروریسم و برقراری امنیت می‌باشد. هر چند آمریکا و ایادی آن از جمله صهیونیست‌ها تمام ابزارها و امکانات خود را به کار گرفته اند تا بحران و ناامنی را در سوریه تشدید کنند اما دمشق و متحدانش توانسته اند به میزان قابل توجهی امنیت سراسری برقراری شده است و تنها بخش‌هایی که تحت اشغال نیروهای آمریکایی و ترکیه است کانون حمایت از تروریست‌هاست. سوم آنکه انتخابات در سوریه طی سالهای جنگ با تروریسم و حامیانشان در سوریه در حالی برگزار شده که بسیاری از کشورهایی که غرب حامی آنهاست هیچ گونه انتخاباتی ندارند و همه امور به دست پادشاه است.
جالب توجه آنکه کشوری همچون انگلیس نیز در حالی لیز تراس به نخست وزیری رسید که صرفا ۱۶۰ هزار نفر به جای ۴۷ میلیون واجد شرایط او را به انتخاب کردند که نمودی از نابودی دموکراسی و حق رای در این کشور است. بر این اساس برگزاری انتخابات محلی در سوریه را می‌توان نقطه عطفی در تحولت این کشور دانست که برگرفته از اعتماد متقابل مردم و نظام حاکم بر این کشور است که می‌تواند مولفه‌ای برای تحکیم ثبات امنیتی در این کشور و مقابله با مداخلات آنانی باشد که طی این سالها با حمایت از تروریسم به نابودی سوریه چشم داشته اند.

نویسنده: علی تتماج
کد مطلب: 123955
 
Share/Save/Bookmark