میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۱۳
 
 
کی‌روش: سوپرمن نیستم که فوتبال ایران را نجات دهم
آنها که می‌گویند فوتبال ایران حرفه‌ای است در مریخ زندگی می‌کنند
آنها که می‌گویند فوتبال ایران حرفه‌ای است در مریخ زندگی می‌کنند
 

سرمربی تیم ملی گفت: اگر کسی این باور دارد که فوتبال ایران به فضای بین‌المللی رسیده باید بگویم که او در کره مریخ زندگی می‌کند.
کارلوس کی‌روش در پایان تمرین روز گذشته در جمع خبرنگاران در مورد بازی با اردن گفت: مسلما بازی خوبی برای ما بود و به اهداف خود در این مسابقه رسیدیم. به چند بازیکن جوان فرصت دادیم و دیدیم که آنها چه عملکردی دارند. همچنین در خصوص برنامه‌ریزی در زمین بازی دگرگونی‌هایی داشتیم و اکنون برای بازی با قطر باید نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.
کی‌روش اظهار داشت: برای حضور در مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی مشکلی نداریم و در اردوی فعلی توانستیم از بازیکنان جدید و جوانی مثل شجاع خلیل‌زاده، رضا حقیقی و یعقوب کریمی دعوت کنیم. این بازیکنان آینده تیم ملی هستند. اگر نتوانیم اکنون شجاعت به خرج دهیم و از آنها استفاده کنیم و بازی‌هایشان را ببینیم دیگر فرصتی نداریم تا چنین بازیکنانی را مورد ارزیابی قرار دهیم و به همین دلیل این اردو از هر لحاظ خوب بود.
سرمربی پرتغالی تیم ملی با بیان اینکه بازی با قطر متفاوت از بازی با اردن است گفت: ما برای بازی با قطر با تمرکز کامل پا به میدان می‌گذاریم و سعی داریم این مسابقه را با قدرت انجام دهیم. می‌خواهیم از اعتبار خودمان دفاع کنیم و به تیم‌های دیگر این پیغام را بدهیم که هر تیمی که در ورزشگاه آزادی بازی کند به مشکل می‌خورد. مسلما برای این مسابقه بهترین تیم را روانه میدان می‌کنیم و تمام هدفمان پیروزی است.
کی‌روش در خصوص استفاده از بازیکنان اروپایی مقیم اروپا و همچنین حضور دژاگه در اردوی تیم ملی گفت: خوشبختانه دژاگه برای حضور در اردوی تیم ملی مشکلی ندارد. برای مراحل بعدی با سایر بازیکنان ایرانی حاضر در اروپا در تماسیم و آنها را زیر نظر داریم. سعی من این است بهترین بازیکنان را انتخاب کنم. مهم این است که تیم خوبی داشته باشیم و فرقی نمی‌کند این بازیکنان در ایران یا خارج ایران بازی می‌کنند. برخلاف صحبت‌هایی که مطرح شده همه بازیکنان را زیر نظر داریم و سعی می‌کنیم فرصت را به بازیکنان خوب در تیم ملی بدهیم.
وی در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: این مسئله به کارم برنمی‌گردد و دوست ندارم راجع به آن صحبت کنم.
کی‌روش در خصوص انتقاد برخی بازیکنان نسبت به فشردگی مسابقات لیگ عنوان کرد: ‌اگر بازیکنی آمادگی هر چهار روز بازی کردن را نداشته باشد این مسئله دیگری را به من نشان می‌دهد و به من می‌فهماند که آمادگی بازی در شرایط حرفه‌ای را ندارد. چاره چیست، باید چشم‌هایمان را ببندیم؟
وی افزود: در منچستر یا رئال‌مادرید که بودم در فاصله ۳۳ روز ۱۱ بازی انجام می‌دادیم یعنی کمتر از یک بازی در هر ۳ روز. این بازیکنانی که می‌گویند هر ۴ روز بازی کردن سخت است باید بدانند در جام جهانی با بازیکنانی روبرو هستیم که کمتر از این تعداد روز هم بازی کرده‌اند. شما انتظار دارید ما بدون در نظرگرفتن این مسائل به جام جهانی برویم و نتیجه هم بگیریم؟ شما این را قبول می‌کنید؟
این مربی تصریح کرد: آیا انتظار این است که بازی‌ها را ببازیم و سپس بهانه بیاوریم که چرا باختیم؟ اگر این طور است بهتر است به جام جهانی نرویم ولی اگر می‌خواهیم به آن سطح حرفه‌ای برسیم باید کار را از هم اکنون شروع کنیم و بهانه‌ای نیاوریم.
کی‌روش گفت: اگر می‌خواهید در سطح بین‌‌المللی بازی کنید باید به قواعد آن هم احترام بگذارید. باید کمی فکر کنیم و چاره‌ای هم نیست. من به خاطر این مسئله لذت نمی‌برم. بازی بین‌المللی این قواعد را دارد. من برای اینکه بتوانم کارم را انجام دهم نمی‌توانم اینجا باشم و به صحبت‌هایی توجه کنم که مثلا بعضی‌ها می‌گویند این خورشید است که دور زمین می‌چرخد. همه باید بدانیم این زمین نیست که دور توپ می‌چرخد، این توپ است که دور زمین می‌چرخد.
کی‌روش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تفکرات حرفه‌ای وی با فضای فوتبال ایران تطابق ندارد گفت: آیا شما شکی دارید؟ یک نفر را به من نشان دهید که به این باور رسیده است. اگر کسی به این باور رسیده که فوتبال ایران به فضای بین‌المللی رسیده می‌‌گویم که او در کره مریخ زندگی می‌کند.
وی اظهار داشت: کار من این نیست که از دیگران ایراد بگیرم،‌ کار من این است که از کسانی که در فوتبال دست‌اندرکار هستند دعوت کنم بیایند و کنار ما قرار گیرند و فضای فوتبال ایران را عوض کنیم. باید صداقت داشته باشیم. اگر به این باور رسیده‌اید که بازیکنانتان می‌توانند به سطح بین‌المللی برسند باید بگویم با این زمین‌های غیراستاندارد چطور می‌شود این اتفاق رخ دهد؟ اگر اینها را می‌گویم نمی‌خواهم ایراد بگیرم بلکه هدفم این است که به مردم بگویم چه مشکلاتی داریم.
کی‌روش در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه با توجه به این شرایط باید حضور در دور دوم جام جهانی را نادیده بگیریم عنوان کرد: نه؛ حرف من این است که باید از همین فردا صبح سحرخیز باشیم و کار را شروع کنیم. اگر بخواهیم تا فردا بعداز ظهر صبر کنیم خیلی دیر است. در حقیقت جام جهانی ایران از دو ماه دیگر آغاز می‌شود. ما در ماه ژوئن ۳ بازی حیاتی داریم و جام جهانی در آنجا رقم می‌خورد. نمی‌توانم بگویم کار راحتی داریم و همه ما باید هوشیار باشیم.
سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که ۷۰ میلیون ایرانی از او انتظار دارند و به او به چشم یک ناجی نگاه می‌کنند گفت: من هیچ به این باور نیستم که به تنهایی بتوانم کاری انجام دهم. شاید سوپرمن بتواند ولی من نه. حمایت مربیان را می‌خواهم و این تنها مربوط به من نیست. همه باید متحد باشیم. اگر فکر کنید یک سوپرمن می‌تواند شما را نجات دهد کاملا در اشتباه هستید. سعی من این است عضوی از خانواده فوتبال ایران باشم؛ عضوی که هدف دارد و می‌خواهد به پیشرفت برسد.
کی‌روش افزود: من دشمن بزرگی برای کسانی هستم که می‌خواهند خواب باشند یا کم‌کاری کنند. مطمئن هستم خیلی‌ها می‌خواهند به این پیشرفت برسند ولی از فردا باید کار را شروع کنیم. با گفتن فردا، فردا زمان را از دست می‌دهیم. وی با بیان اینکه من یک صحبت دیگری دارم و مطمئنا این تعجب شما را خواهد داشت ادامه داد: آیا می‌خواهید در خصوص صحت فشردگی لیگ شما بگویم؟ من نسبت به این مسئله دغدغه دارم ولی در همین حال باید کار خودمان را انجام دهیم. بزرگترین اشتباهی که می‌توانیم انجام دهیم این است که چشممان را ببندیم و بگوییم همه چیز خوب است اما من این شجاعت را دارم که بگویم لیگ ایران باید ۱۶ تیمی شود. بیاییم در این لیگ ۱۶ تیمی تیمی تشکیل دهیم که از بازیکنان زیر ۲۲ سال استفاده کند. این طرز تفکر شاید اشتباه باشد ولی اگر ایده‌های بهتری داشته باشید می‌توانید آن را ثابت کنید که این ایده من اشتباه است. اگر کسی ایده بهتری بیاورد من اولین نفری هستم که از او حمایت می‌کنم.
سرمربی تیم ملی در این خصوص که همه رسانه‌ها از وی حمایت می‌کنند گفت: به همین دلیل وظیفه‌ام را بیشتر می‌دانم. به حمایت مطبوعات به این صورت نگاه نمی‌کنم که تشویقی برای من است. سعی‌ام را می‌کنم این انتظارات را برآورده کنم و به جای مطلوبی برسانم. این حمایت‌ها مسئولیتم را بیشتر می‌کند برای اینکه پشت سر شما همان ۷۰ میلیون نفری است که خیلی نزدیک ما را نگاه می‌کنند. من فقط از مردم می‌خواهم برای حمایت از تیم ملی مقابل قطر چهارشنبه به ورزشگاه بیایند.

کد مطلب: 72185
 
Share/Save/Bookmark