میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۸
 
 
دروغ‌های بزرگ و فریبنده
آنچه در وقایع اخیر در ایران دیده می‌شود، هماهنگی و همکاری دقیق و تنگاتنگ دشمنان علیه ایران...
آنچه در وقایع اخیر در ایران دیده می‌شود، هماهنگی و همکاری دقیق و تنگاتنگ دشمنان علیه ایران به بهانه فوت مرحومه مهسا امینی است. شاید نتوان نمونه چنین همکاری نزدیکی را علیه کشوری در دنیا یافت،‌ که علیه ایران شکل گرفته است.
حتی سلبریتی‌های کشورهای غربی نسبت به این اتفاق واکنش نشان داده و موضع گیری کرده‌اند در حالی که بسیاری از آنها حتی نمی‌دانند ایران کجاست و ماجرا از چه قرار است!
آنها در این مقطع تنها همراه سیاست دولت‌های خود علیه ایران وارد عمل شده‌اند و هیچ آگاهی از چند و چون ماوقع ندارند.
یک فضای رسانه‌ای منفی سال‌های سال است که علیه جمهوری اسلامی ایران در کشورهای غربی از سوی رسانه‌ها و سیاستگذاران آن کشورها شکل گرفته که باعث شده تا نگاه مردم غرب نسبت به ایران منفی باشد.
گردشگرانی که از کشورهای غربی به ایران می‌آیند،‌ پس از ورود به کشور با صحنه‌ای روبرو می‌شوند که در تبلیغات رسانه‌ای آنها هیچگاه به آن اشاره نشده و دیده نمی‌شود.
ایران در رسانه‌های غربی،‌ عقب افتاده،‌ فقیر،‌ جنگ طلب،‌ در پی ساخت بمب اتمی،‌ مخل صلح و امنیت جهانی و... معرفی شده و این دیدگاه در میان بسیاری از مردم کشورهای غربی نهادیه شده و به یک باور غلط تبدیل شده است در حالی که همه این تبلیغات دروغ‌های بزرگی است که به باور رسیده است.
کشورهایی دایه مهربانتر از مادر و کاسه داغ تر از آش شده اند که، دُم خروسشان از زیر لباسشان بیرون زده و نمی توان به دلسوزی آنها باور داشت.
دختری در ایران جان باخته، آن هم در پایگاه پلیس امنیت اخلاقی، این که فرمانده فراجا باید در همان ابتدا به موضوع ورود می کرد و بابت این اتفاق عذرخواهی می کرد تا نتیجه قطعی بررسی ها اعلام شود، بدیهی ترین واکنشی بود که باید می افتاد. با این وجود موج بزرگی از فضای منفی رسانه‌ای در داخل و خارج علیه ایران شکل گرفت که بی سابقه بود.
در این میان رسانه های خارجی وابسته به کشورهایی همچون انگلیس، عربستان سعودی، آمریکا و برخی دیگر از رژیم های منطقه آتش توپخانه خود را سنگین تر از قبل بر روی افکار عمومی ایران ریختند تا آنچه که مطلوب آنها است به دست بیاید.
آنها نه دلسوز ایران هستند و نه حامی حقوق زنان چرا که خود ناقض حقوق زنانی هستند که در آن کشورها زندگی می کنند.
آیا وضعیت حقوق زنان در عربستان از ایران بهتر و مطلوبتر است؟ آیا زنان در کشورهای غربی دارای جایگاه انسانی و اخلاقی هستند؟
عربستان شدیدترین محدودیت ها را علیه زنان وضع کرده و در کشورهای غربی نیز زن کالایی برای بهره جنسی و اقتصادی است.خشونت علیه زنان در غرب بسیار وخیم است. از هر ۵ زن زندانی در اسکاتلند و انگلیس ۴ نفر سابقه آسیب دیدگی شدید از ناحیه سر را به دلیل خشونت خانگی دارند. در این مطالعات که بر روی یک چهارم زنان زندانی در اسکاتلند انجام شده است، ۸۹ درصد شرکت کنندگان نسبت به تجربه صدمات مکرر ناشی از خشونت خانگی اذعان کرده‌اند. بر اساس این گزارش، بیش از نیمی از زنان زندانی (۵۴ درصد) بررسی شده در این مطالعات در کودکی با سوءاستفاده جنسی و ۴۶ درصد آن‌ها در بزرگسالی با سوءاستفاده جنسی روبرو بوده اند.
وزیر زنان فرانسه نسبت به اتفاقی که برای مرحومه مهسا امینی واکنش نشان داده و در میان ایرانی های معترضی که در آن کشور تجمع کرده بودند حاضر شده، آیا از آمار جنایت علیه زنان کشور خود آگاه است؟
بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده در سال ۲۰۱۹، تعداد ۱۴۶ زن به دست همسر یا همسر سابق خود کشته شدند که نسبت به سال قبل از آن ۲۱ درصد افزایش داشته است. در سال ۲۰۲۱ نیز تعداد ۱۱۳ زن به همین ترتیب به قتل رسیده اند.
خشونت پلیس آمریکا علیه مردم این کشور به ویژه زنان که روشن است. و این در حالی است که مرگ مهسا امینی در ایران تبدیل به یک آشوب و فتنه می شود و ثابت می کند که زیر کاسه نیم کاسه ای بوده است.
هدف از همه هجمه‌هایی که علیه جمهوری اسلامی ایران می‌شود، تجزیه ایران و نابودی کشور است.فجیع‌تر و بی رحمانه تر از اتفاقی که برای مرحومه امینی افتاد هر روز در همان کشورهای مدعی می‌افتد و آب از آب تکان نمی‌خورد.

نویسنده: سیاوش کاویانی
کد مطلب: 124017
 
Share/Save/Bookmark