میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰
 
 
روند صعودی بستری بیماران کرونایی در ۳۰ استان کشور
روند صعودی بستری بیماران کرونایی در ۳۰ استان کشور
 
تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در ۲۷ استان کشور دارای افزایش بارز و در سه استان دیگر دارای افزایش نسبی بوده و تعداد بیماران سرپایی نیز در یک هفته گذشته رشد بیش از سه برابری داشته است.
به گزارش تسنیم؛ با شیوع زیرسویه جدید اومیکرون و افزایش شمار مبتلایان کرونا و صعودی شدن آمار بستری‌ها، تعداد شهرهای قرمز نیز افزایش یافته و به ۵۷ شهرستان رسیده است. بر اساس اعلام مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، در هفته چهارم تیرماه، تعداد بیماران بستری هفتگی در کشور به ۴۱۱۹ نفر رسیده است در حالی که این آمار در هفته ماقبل، ۱۴۷۱ نفر بود!
تعداد موارد فوتی هفتگی نیز با افزایش ۲۹ نفری به ۶۹ نفر در هفته چهارم تیرماه رسیده است. در هفته آخر تیرماه، در مجموع ۲۸ هزار و ۶۱۷ نفر از بیماران سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کرده‌اند که نسبت به هفته قبل، رشد بیش از سه برابری داشته است. در هفته آخر تیرماه، ۲۷ استان کشور شامل تهران، کرمان، خراسان رضوی، مازندران، خوزستان، یزد، قم، اصفهان، هرمزگان، خراسان جنوبی، فارس، لرستان، آذربایجان شرقی، بوشهر، گیلان، چهارمحال و بختیاری، همدان، البرز، مرکزی، خراسان شمالی، آذربایجان غربی، سمنان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، ایلام، قزوین و گلستان شاهد افزایش بارز تعداد بیماران بستری کووید۱۹ بوده‌اند.
کد مطلب: 123315
 
Share/Save/Bookmark