میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۲
 
 
سخنگوی سپاه:
خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده تا بازگشت به شرایط عادی ادامه دارد
خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده تا بازگشت به شرایط عادی ادامه دارد
 
سخنگوی سپاه در تشریح اقدامات سپاه برای امداد و خدمت رسانی به هموطنان آسیب دیده از بارش‌های اخیر بر تداوم حضور یگان‌های سپاه و بسیج تا بازگشت شرایط زندگی مردم به وضع عادی تاکید کرد.
سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف با قدردانی از همه نیرو‌های امدادی سازمانی، جهادی و مردمی فعال در امر امداد و خدمت رسانی به مردم سیل زده در استان‌های جنوبی و شرقی کشور در تشریح اقدامات سپاه و بسیج در این عرصه اظهار کرد: سپاه و بسیج همانند همیشه در هنگام وقوع حوادث و بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله برف و... با سازماندهی و گسیل امکانات و ظرفیت‌های در اختیار، پیشتازانه و مجاهدانه پای به عرصه خدمت رسانی به مردم آسیب دیده از بارش‌های اخیر گذارد و با دستور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده محترم کل سپاه، نیروی زمینی، قرارگاه خاتم الانبیا (ص) و سپاه‌های استانی درگیر بحران، به حالت آماده باش و آغاز عملیات امداد و نجات در آمده‌اند.
سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه افزود: با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته از همان ساعات اولیه یگان‌ها و تجهیزات سپاه و نیرو‌های بسیجی عملیات امداد و نجات را در مناطق سیل زده و برف گیر کشور آغاز و در کنار سایر یگان‌های امدادی به ارائه خدمات اولویت دار از جمله نجات، جابجایی، استقرار و اسکان مردم گرفتار در اماکن و نقاط امن و مطمئن مبادرت ورزیدند.
شریف با اشاره به فعال شدن خودرو‌های زرهی امدادی و ده‌ها دستگاه ماشین آلات سنگین مهندسی در منطقه افزود: بالگرد‌های هوانیروز سپاه نیز عملیات جابجایی و رساندن وسایل گرمایشی، پتو، پوشاک، غذای گرم نان و دیگر اقلام ضروری را عهده‌دار و در کنار ظرفیت سایر نیرو‌های مسلح و سازمان‌های امدادی به کمک مردم شتافتند.
سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه تقریباً از مرحله بحرانی عبور کرده‌ایم و اقدامات تکمیلی در راستای بازگشت و استقرار و روستاییان و مردم در محل زندگی خود آغاز شده است گفت: با توجه به شرایط، با دستور فرمانده نیروی زمینی سپاه عصر روز گذشته علاوه بر استقرار گروه‌های پزشکی بهداری نیروی زمینی سپاه، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سیار شهید حاج قاسم سلیمانی نیرو از کرمان به منطقه رودبار اعزام و رسماً خدمات بهداشتی درمانی مورد نیاز به مردم سیل زده در این منطقه را شروع کرده است.
وی تخلیه آب از منازل و معابر و لایروبی، شستشو و پاکسازی خانه‌ها و لوازم را از جمله اقدامات ضروری و در دست اقدام نیرو‌های امدادی در مناطق سیل‌زده توصیف و خاطرنشان کرد: بازگشایی مطمئن معابر، تقویت و احداث سیل بند‌های مورد نیاز روستا‌ها در مناطق سیل زده از اقداماتی است که به منظور ممانعت از ورود سیلاب‌ها به مناطق مسکونی و محل زندگی مردم توسط یگان‌های مهندسی نیروی زمینی سپاه و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا انجام شده است.
شریف در پایان با تاکید بر تداوم عملیات خدمت‌رسانی سپاه و بسیج به مردم، به درخواست دولت برای حفظ ظرفیت‌ها و یگان‌های امدادی در منطقه اشاره و گفت: تا بازگشت شرایط عادی به مناطق سیل زده و شکل‌گیری روال جاری زندگی مردم در منطقه خواهیم ماند و کمک به هموطنان عزیز را تکلیف و مایه افتخار خود می‌دانیم.
کد مطلب: 121416
 
Share/Save/Bookmark