میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۲
 
 
اخراج از ارتش روانی‌ها
در ۲۰ سال گذشته ۱۰ هزار نیروی ارتش انگلیس به دلیل حضور در جنگ عراق و افغانستان دچار بیماری روحی و روانی شده‌اند که در نهایت به اخراج آنها از ارتش منجر شده است.
روزنامه دیلی میل انگلیس در گزارشی نوشت که ده هزار سرباز ارتش این کشور در بیست سال گذشته و در نتیجه حضور در جنگ عراق و افغانستان به دلایل روحی و روانی از ارتش جدا شده‌اند.
طبق این گزارش فقط ۵۰۰ نیروی ارتش در سال گذشته پس از تشخیص ابتلای آن‌ها به اضطراب، افسردگی و دیگر امراض روحی و روانی استعفا داده‌اند.کشیش «کلینتون لانجستون» از روحانیون رده بالای ارتش انگلیس در این باره به دیلی میل گفت که عوارض روحی و روانی در نتیجه جنگ عراق، پس از بازگشت برای سال‌ها باقی می‌ماند. او به تجربه خود اشاره کرد و گفت که از ترس کشته شدن، بیمار شده بود و در سال ۲۰۰۴ نامه‌هایی یه همسر و فرزندانش نوشته و ذکر کرده که این نامه‌ها پس از مرگش باز شوند.
اما روزنامه «سان» در آگوست ۲۰۲۱ در گزارشی ارقام بالاتری را اعلام کرد و نوشت که در حال حاضر ۴۳ هزار نیروی ارتش انگلیس قرص ضد اضطراب و ضد افسردگی و قرص خواب مصرف می‌کنند. این رقم طی سال‌های گذشته به طور فزاینده افزایش یافته است به طوری که در سال ۲۰۱۳ فقط ۴۳۰۰ سرباز ارتش از داروهای ضد افسردگی استفاده می‌کردند.در آن گزارش آمده بود که از سال ۲۰۱۶ تا آگوست ۲۰۲۱ تعداد ۶۰ نیروی ارتش انگلیس خودکشی کرده بودند.
در این میان بیش از ۱۰۰ هزار انگلیسی با امضای طوماری آنلاین مخالفت خود را با اعطای عنوان شوالیه به تونی بلر نخست‌وزیر پیشین این کشور اعلام کردند و خواستار پاسخگویی وی در قبال جنایات جنگی‌اش شدند.در این طومار آمده است که بلر شخصاً مسئول مرگ بی‌گناهان، غیرنظامیان و سربازان بی‌شماری در درگیری‌های مختلف است، به همین دلیل باید در قبال جنایات جنگی پاسخگو باشد. در این طومار همچنین وی ناسزاوارترین فرد برای دریافت افتخارات عمومی عنوان شده است.
کد مطلب: 121119
 
Share/Save/Bookmark