میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۲
 
 
در نشست رسانه‌ای جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ مطرح شد
به تلنگرهای اخلاقی در جامعه نیاز داریم
به تلنگرهای اخلاقی در جامعه نیاز داریم
 

نشست رسانه‌ای دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰، دیروز در حوزه هنری برگزار شد.
در ابتدا علی قربانی دبیر این جشنواره گفت‌: «سینمای اخلاق» شعار جشنواره است که به‌واسطه فیلم‌های کوتاهِ کوتاه پیام خود را به مخاطب منتقل می‌کند. جامعه امروز ما در مسائل روزمره خود دچار بی‌اخلاقی است و نیاز داریم لحظه به لحظه موضوعات اخلاقی به جامعه تلنگر زده شود و این تکرارها شاید بتواند مسیر درستی را ارائه کند.
وی افزود: در این جشنواره به دنبال یک فیلم کامل از لحاظ ساختاری سینمایی هستیم و فیلمی را که صرفاً پیام و ایده خوبی دارد اما ساختار کاملی ندارد، کنار گذاشتیم.
دبیر دوازدهمین جشنواره فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای تصریح کرد: این جشنواره متعلق به حوزه هنری نیست، متعلق به تک‌تک مردم ایران است و از سازمان‌ها و نهادها تقاضا داریم کمک کنند در موضوع فعالیت خودشان فیلم بسازند. نمونه‌ای که در «کمیته امداد امام خمینی» شاهد هستیم و آثارش از تلویزیون پخش می‌شود.
معاون اجرایی سازمان سینمایی حوزه هنری گفت: فیلم‌های بخش بین‌الملل بیشتر فرم‌گرا هستند اما تعاملاتی با کشورهای مختلف داشته‌ایم که حدود ۳۰۰۰ فیلم از ۱۱۵ کشور به ما رسید و با وسواس بسیار، ۳۳ فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای از ۱۹ کشور انتخاب شده‌اند و به نمایش در می‌آیند.
دبیر جشنواره فیلم ۱۰۰ گفت: تمام فیلمسازانی که می‌توانند فیلم کوتاه درجه یک بسازند به ما مراجعه کنند و از آنها حمایت می‌کنیم.کارگردانان فیلم‌هایی که به جشنواره راه پیدا نکرده‌اند، می‌توانند تقاضا کنند فیلمشان در جشنواره نمایش داده و نقد شود.
قربانی گفت: دو فیلم بلند «دایان» بهروز نورانی‌پور و «دیدن این فیلم جرم است» محمدرضا زهتابچیان به صورت ویژه جشنواره به نمایش در می‌آید و هر دوی این کارگردان‌ها از جمله فیلمسازان کوتاه موفق هستند.
وی خاطرنشان کرد: تدبیری اندیشیده شده که فیلم‌ها در vod عرضه شوند و درآمد آن به فیلمساز برسد.
دبیر جشنواره فیلم ۱۰۰ گفت: ۴ فیلمساز برگزیده از کشورهای ترکیه، ایتالیا، آلمان و هندوستان در جشنواره حضور خواهند داشت.
محمد زرویی نصرآباد مدیرعامل سپهر سوره هنر و متولی برگزاری جشنواره‌های حوزه هنری هم در این نشست گفت: دوازدهمین جشنواره ۱۰۰ با یک سال وقفه برگزار می‌شود که دلیل آن مشکلات مالی است. امسال ۱۳۲۸ اثر در بخش ملی به جشنواره رسید که در مجموع ۱۱۱ اثر به بخش اصلی رقابت راه یافته‌اند.
وی افزود: معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از جشنواره حمایت کرده‌اند که ۱۱۰ اثر در این بخش (حمایت از تولید ملی) به جشنواره رسیده‌است.
زرویی گفت: جایزه بزرگ جشنواره مبلغ ۱۵ میلیون تومان است که به یک فیلم تعلق می‌گیرد. بهترین کارگردانی در هر بخش مستند، داستانی و پویانمایی ۱۲ میلیون تومان جایزه دریافت می‌کند. فیلم‌های این بخش هم هرکدام ۷ میلیون تومان دریافت می‌کنند.
مدیرعامل سپهر سوره خاطرنشان کرد: در بخش بین‌الملل هم ۱۵۰۰ یورو به ۳ برگزیده در بخش‌های مستند، داستانی و پویانمایی اعطا می‌شود.

کد مطلب: 108105
 
Share/Save/Bookmark