میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۵
 
 
معاونت امور استان‌ها:
سریال ۹۰ قسمتی مفاخر ایرانی را در سطح جهانی می‌سازیم
سریال ۹۰ قسمتی مفاخر ایرانی را در سطح جهانی می‌سازیم
 

معاون امور استان‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد که سریال مفاخر ایرانی در سطح جهانی ساخته خواهد شد و هنرمندان شیرازی از نقش آفرین‌های این آثار هستند.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌ها، علی دارابی در مراسم آغاز ساخت سریال مفاخر ایران در شیراز گفت: آثار حافظ و سعدی زمینه‌ساز گفت‌وگو با جهان و نشان از صلح و دوستی ایرانیان است.
دارابی افزود: آثار تمدنی کشور ما در تبادل، تعامل و ارتباطات جهانی که گفت‌وگو نقش ایفا می‌کند، پشتوانه‌ای قوی و غنی است. وی عنوان کرد: ما مفتخریم که دیوان حافظ، بوستان و گلستان سعدی جز صد اثر برتر جهان است.
دارابی بیان کرد: ما در خانه، کنار قرآن کریم و مفاتیح‌الجنان، بوستان، گلستان و دیوان حافظ داریم و به این افتخارات می‌بالیم و این داشته‌های ماست.
معاون امور استان‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: بسیاری از صاحب‌نظران جهانی از جمله گوته با افتخار گفته‌اند که متاثر از سعدی و حافظ هستند و ما اگر به دنبال بازسازی گذشته‌مان هستیم باید به سرغ آثار بزرگان برویم.
دارابی بیان کرد: رئیس‌جمهور فرانسه به احترام سعدی، نام او را بر فرزندان خود و به تاریخ و ادبیات ایران زمین احترام می‌گذارد.
وی افزود: اگر به دنبال حفظ آثار فارسی و حفظ تمدن ایران و اسلام هستیم باید به آثار حافظ و سعدی و خواجو اهتمام بورزیم.
دارابی تاکید کرد: اگر به دنبال ارایه تصویری شفاف و روشن از گفت‌وگو، مدارا و صلح‌جویی ایرانیان به جهانیان هستیم، باید به آثار سعدی و حافظ رجوع کنیم.
وی گفت: اگر چه امروز در شیراز شاهد افتتاح کار «سه خورشید» هستیم، قهرمان کردستان سلطان سنجر، قهرمان بختیاری‌ها، بی بی مریم و فرزندش شیرعلی مردان، حماسه عشایر عرب غیور ایران در برابر تجاوز انگلیس در خوزستان در مراکز استان‌های مختلف در حال تولید و ساخت است، اما تفاوت این مجموعه از آن جهت است که ما برای نخستین‌بار در عرصه فرهنگ و هنر وارد شده‌ایم.
دارابی افزود: وظیفه ماست که آنچه که استان فارس و شیراز به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر ایران را دارد ادا کنیم.
وی گفت: استادان و هنرمندان فارس نقش اول را در خلق، تولید و ساخت اثر خواهند داشت تمام تلاش ما و همکاران در صداوسیما و مرکز فارس بر این است که از بهترین، نام‌آورترین و مجرب‌ترین عوامل و عناصر در حوزه کارگردان، تولید و بازی برای این کار استفاده شود و در طراز جهانی تولید خواهد شد.
وی در پایان بیان کرد: امیدوارم با عوامل در نظر گرفته شده، کاری فاخر، ارزشمند و تصویری از توانمندی، قابلیت، ارزش‌های ایرانی و فرهنگ و تمدن ایران را در قالب تصویر، نمایش، فیلم سینمایی و مجموعه سریال این سه بزرگ به جهانیان ارایه دهیم تا همه جهان به احترام ایران بایستد و کلاه از سر بردارد.
این سریال ۹۰ قسمتی با هدف معرفی سابقه تمدنی و چهره‌های شاخص سعدی، حافظ و خواجوی‌کرمانی در مدت پنج تا هفت سال ساخته می‌شود. از همین‌رو تفاهم‌نامه ساخت این سریال به امضای سهرابی مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس و نماینده سید محمد صدرهاشمی‌نژاد سرمایه‌گذار این سریال رسید.
در این مراسم از تمبر سریال مفاخر ایران رونمایی شد.

کد مطلب: 103471
 
Share/Save/Bookmark