میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۱
 
 
هشدار پوتین به اروپا و آمریکا
امکان عقب‌نشینی از اوکراین وجود ندارد
رئیس‌جمهور روسیه با بیان اینکه کشورش جایی برای عقب‌نشینی از موضع خود درخصوص اوکراین ندارد، گفت اگر غرب مسیر تقابل‌جویانه با مسکو را کنار نگذارد، روسیه نیز مجبور است پاسخ سختی به آنها بدهد.
«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه از ممکن نبودن عقب‌نشینی این کشور از مواضع خود درخصوص اوکراین خبر داد.پوتین طی سخنرانی برای نظامیان روسیه گفت مسکو در یک بن‌بست با واشنگتن بر سر اوکراین قرار دارد که به‌همین دلیل جایی برای عقب‌نشینی ندارد.وی در ادامه تاکید کرد تا زمانی که کشورهای غربی مسیر تقابل‌جویانه با روسیه را کنار نگذارد، مسکو نیز مجبور است پاسخ سختی به آنها بدهد.رئیس‌جمهور روسیه توضیح داد که مسکو برای گرفتن پاسخ فوری از آمریکا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درباره پیشنهاداتی که هفته گذشته درباره مجموعه‌ای از ضمانت‌های امنیتی الزام‌آور ارائه کرده بود، فشار می آورد. پوتین اظهار داشت: «کاری که آمریکاه در اوکراین انجام می‌دهد در مرزهای ماست و آنها باید بفهمند که ما جای بیشتری برای عقب نشینی نداریم. اگر خط تهاجمی همکاران غربی ما ادامه پیدا کند، ما اقدامات نظامی-فنی مناسبی را اتخاذ خواهیم کرد و به اقدامات غیردوستانه واکنش تندی نشان خواهیم داد». لازم به ذکر است در این میان «راشا تودی» دیروز خبر داد، با فشارهای آلمان شرکت ماهواره‌ای «یوتل‌ست» پخش شبکه تلویزیونی جدید راشا تودی آلمانی را قطع کرد.شبکه راشا تودی آلمان هفته گذشته از استودیوی خود در مسکو آغاز به پخش برنامه‌های خود کرد.
از سوی دیگر وزیر دفاع انگلیس در دیدار با دبیرکل ناتو در خصوص اوضاع مرز اوکراین در بحبوحه تشدید تنش‌ها با روسیه و جوسازی غرب علیه مسکو تصریح کرد که ناتو از استقلال و حاکمیت اوکراین حمایت می‌کند.وزارت دفاع انگلیس با صدور بیانیه‌ای که در صفحه توییتر رسمی خود منتشر کرد، در خصوص این دیدار گفت: «بن والاس وزیر دفاع امروز بعد از ظهر با ینس استولتبرگ برای بحث درباره اوضاع مرز اوکراین گفت‌وگو کرد. انگلیس و ناتو در حمایت از استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین متحد هستند».از سوی دیگر وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد، وزارت خارجه این کشور با توافق فروش ۱۲۵ میلیون دلاری موشک‌های ضد تانک «جاولین» به لیتوانی موافقت کرد.همچنین سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اظهارات وزیر دفاع روسیه درباره احتمال اقدامات تحریک‌آمیز شرکت‌های نظامی خصوصی آمریکا در شرق اوکراین از قبیل حملات شیمیایی را رد کرد.از سوی دیگر سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که کشور‌های غربی با اقدامات تحریک آمیز در دریای سیاه در تلاش هستند به پروژه نورد استریم ۲ آسیب بزنند.ماریا زاخارووا روسیه همچنین فعالیت تحریک آمیز ناتو در منطقه دریای سیاه را نشان دهنده ماهیت واقعی نیات آمریکا و ناتو دانست.
کد مطلب: 120977
 
Share/Save/Bookmark