میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۸
 
 
هشدار یمنی‌ها درباره حمایت صهیونیست‌ها و غرب از تجاوزگری امارات
چشم مقابل چشم، دندان مقابل دندان
چشم مقابل چشم، دندان مقابل دندان
 
عضو ارشد انصارالله در گفت‌وگویی تفصیلی ضمن تاکید بر راهبرد چشم در برابر چشم و دندان مقابل دندان گفت، رژیم اسرائیل که از عملیات صنعاء علیه ابوظبی ترسیده چطور می‌تواند برای حمایت از امارات به این کشور تضمین بدهد. وی تأکید کرد، صنعاء تحرکات رژیم صهیونیستی را رصد می‌کند و آماده پاسخ به هر تجاوزی است.
«علی القحوم» عصو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگویی با شبکه «المیادین» گفت، عملیات انجام شده علیه ابوظبی «إعصار الیمن» (طوفان یمن) دلالت‌های نظامی، امنیتی و راهبردی بسیاری دارد؛ امارات به صحنه یمن بازگشت تا در کنار سعودی بار دیگر دست به کشتار بزند.وی ضمن اعلام اینکه امارات فکر می‌کرد توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی حفاظت می‌شود، افزود، امارات به یک هدف تبدیل شده است.القحوم ادامه داد: امارات و سعودی از داعش و القاعده در جنگ علیه یمن حمایت کردند. پاسخ ما به اقدامات اخیر، آخرین نخواهد بود، گزینه‌های ما نامحدود است و بانک اهداف مشخص است. ما اهداف حساس در سعودی و امارات را رصد می‌کنیم و از مردم یمن در مقابل هر تجاوزکننده‌ای دفاع می‌کنیم.عضو دفتر سیاسی انصارالله گفت، عملیات اعصار الیمن اهداف اقتصادی را در امارات هدف گرفت. یمنی‌ها از گرسنگی نخواهند مرد و امارات و سعودی هدف گرفته خواهند شد.وی ادامه داد: اگر سعودی و امارات از یمن دست بکشند برای آنها بهتر است و اگر چنین نکنند ما پاسخ‌های بسیاری داریم. ما تا زمانی که تجاوز به یمن ادامه داشته باشد می‌جنگیم، یمن چیزی برای از دست دادن ندارد. یمن در این مرحله قاعده چشم در برابر چشم و دندان در برابر دندان را ثابت خواهد کرد.وی در پیامی به آمریکا و رژیم اسرائیل گفت: پاسخ یمن به شما در زمان و مکان مناسب خواهد آمد. یمن از توانایی‌های دریایی، هوایی و زمینی برای دفاع از خود برخوردار است. پروژه‌های آمریکا و اسرائیل در شن‌های یمن و کوههای آن دفن خواهند شد. آمریکا مزدوران محلی در یمن، ارتش سودان و «بلاک واتر» را به مشارکت درجنگ یمن سوق داد.عضو دفتر سیاسی انصارالله در ادامه گفت: هدفی که نیروهای ما در امارات هدف قرار دادند راهبردی بود. موشک‌های بالستیک و بالداری که عمق امارات را هدف گرفت ساتخت یمن بود. ما پهپادهایی داریم که می‌توانند مسافت‌های زیادی را طی کنند بدون اینکه رادارهای امارات به وجود آنها پی ببرند. صنعاء تصمیم دارد با موشک‌هایی پاسخ دهد که نمی‌توانند آن را رصد کنند.القحوم ضمن اعلام اینکه رژیم اسرائیل از گسترش توانمندی‌های یمن بیم دارد افزود: اسرائیل از رسیدن موشک‌های ما (به اسرائیل) بیم دارد. مطمئنا پاسخ‌هایی به دشمن اسرائیلی وجود خواهد داشت. ما تحرکات اسرائیل در منطقه را زیر نظر داریم و اسرائیل باید از یمن بزرگ بترسد.وی ادامه داد، جنگ تفریح نیست و آمریکا و امارات باید این را بفهمند. امارات و سعودی تا زمانی که آمریکا تصمیم نگیرد از جنگ علیه یمن خارج نمی‌شوند و «ما با تمام قدرت در برابر پروژه آمریکا ایستاده‌ایم».
القحوم افزود، آمریکا، سعودی و امارات باید یمن را برای یمنی‌ها رها کنند تا سرنوشتشان را خود تعیین کنند. آمریکایی‌ها در حضرموت حضور دارند و به دنبال اجرای پروه خود هستند. همچنین « ما در برابر تجاوزی بزرگ برای تغییر هویت در جزیره سقطری هستیم».
خبر دیگر آنکه آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل از حملات هوایی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به صنعا در یمن که منجر به کشته شدن چندین غیر نظامی شده است، ابراز نگرانی و تاسف کرد. از سوی دیگر امارات متحده عربی از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کرد تا درباره حمله تنبیهی اخیر جنبش انصارالله به ابوظبی نشستی برگزار کند. این در حالی است که نخست وزیر رژیم اشغالگر اعلام کرد که تل آویو آماده است تا به امارات کمک‌های اطلاعاتی و امنیتی برای محافظت از شهروندان خود در برابر حملات مشابه حملات اخیر «حوثی ها» (انصارالله) ارائه کند.منابع رسانه‌ای یمن اعلام کردند که جنگنده‌های اماراتی طی بامداد و صبح امروز، در ۱۵ نوبت مناطق مختلف صنعاء را بمباران کردند. محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله گفت، حملات بی امان ائتلاف سعودی به یمن نه تنها منجر به توقف نبرد نمی‌شود بلکه بر شدت آن نیز می‌افزاید؛ ملت یمن حق دارد انتقام قربانیانش را بگیرد.
کد مطلب: 121363
 
Share/Save/Bookmark